Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci i ve druhém kole vítězní! Mladší žákyně i po druhém kole ve vedení!

Autor: vh, foto: Jana Motlová,

Štítky: , , , , , , , , ,

V pátek 7. června 2019 odpoledne jela naše družstva mladšího žactva na 2. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva skupiny “B” do města pod Blaníkem. Kluci navázali na vítězný domácí vstup do soutěže a i z Vlašimi si vezou vítězství a další nárůst sebevědomí. Holky jen těsně o pár bodů tentokrát podlehly družstvu Kolínu, ale i tak po dvou kolech v soutěži vedou. Opět jsme postavili i družstva B a potěšitelné je, že ve štafetách na 4x60 metrů jak kluci tak holky přepisovali oddílové tabulky, takže máme hned osm nových rekordmanů: Kája Černá, Linda Klabzubová, Elen Plíšková, Aurora Tlamichová, Zdeněk Přibyl, Martin Buchta, Vojta Sadil a Eliáš Motl!

DSC 1157

Ve štafetě na 4x60 metrů padl osmnáct let starý oddílový rekord

Děvčata si ve druhém kole připsala několik výborných výsledků, a i když jim chyběla opora Ela Vostrá, až do posledních chvil bojovala o vítězství v kole s družstvem Kolína. Škoda, že se nevydařil závod naší druhé štafetě na 4x 60 metrů, která byla diskvalifikována.

Pořadí druhého kola:

1. Sokol Kolín A                          104 bodů

2. Atletika Stará Boleslav         100

3. Olympia Kutná Hora                  77

4. Sokol Říčany a Radošovice       67

5. SKP Nymburk                            45

6. Spartak Vlašim                          41

7. Atletika Benešov                        38

8. AC Čáslav                                 22

9. Slavoj Český Brod                       7

10. Sokol Kolín B                             3

11. Atletika Stará Boleslav B        0.

Do celkového bodového zisku nejvíce přispěly shodně Elen Plíšková a Aurora Tlamichová. Obě holky ve svých individuálních vystoupeních skončily dvakrát druhé a navíc společně s Kájou Černou a Lindou Klabzubovou ovládly štafetu na 4x60 metrů. Holky zaběhly jednoznačně nejrychlejší čas 32,59 a vylepšily tak osmnáct let starý oddílový rekord! Elen pak patřila k tomu nejlepšímu na šedesátce hladké i na té s překážkami. Ve své nejsilnější disciplíně na šedesátce s překážkami, se rvala až do cíle o vítězství, aby nakonec s časem 9,91 obsadila o fous druhou příčku. Elen se ve Vlašimi dařilo i na hladké šedesátce, kde nejprve s přehledem postoupila do finále jako vítězka prvního rozběhu v čase 8,43, čímž si o dvě setiny vylepšila osobák, aby pak ve finále finišovala jako druhá v ještě lepším čase 8,32. Aurora nejprve vybojovala výborným výkonem 145 centimetrů devět bodů za druhé místo ve výšce, aby pak zaběhla skvělou třístovku za 45,42. A s tímto novým pěkným osobákem brala Aurora opět druhou příčku.

DSC 1166

Velkou oporou družstva se stává Kája Černá. Ta si z Vlašimi veze výtečné osobáky z překážek a třístovky. Na šedestátce s překážkami nejprve ovládla druhý rozběh v čase 10,69 a odměnou za pokoření jedenáctivteřinové hranice jí bylo šesté místo. Na třístovce rovněž dominovala ve svém čtvrtém rozběhu v čase 46,10 a v součtu všech časů obsadila pěkné čtvrté místo.

Vítězný start si připsala v pátek ještě Valerie Jáchimová, která při své premiéře se čtyřistagramovým oštěpem zvítězila s obrovským náskokem. Její nejdelší pokus měřil 27,56 metru a nás tedy nemuselo mrzet, že byla jedinou naší oštěpařkou. Valerie navíc Adélou Žemličkovou, Annou Smetanovou a Luckou Pastyříkovou připsaly družstvu bod za desáté místo ve štafetě na 4x60 metrů, kterou zvládly v čase 35,31.

DSC 1107

Prakticky totožný bodový zisk za individuální disciplíny připsaly družstvu Milena Stránská, Nikola Špinková a Linda Klabzubová. Linda se nejprve jako jediná z našich dálkařek dokázala prosadit do bodované desítky, když si ve Vlašimi dolétla pro nový osobák 432 centimetrů a obsadila sedmou příčku. Poté ještě startovala na třístovce, kde v prvním rozběhu doběhla třetí v čase 47,15, což byl osmý nejrychlejší čas dne. Na šedesátce s překážkami se i na dále zlepšuje Nikol Špinková, která svým dílem a hlavně časem 10,64 přispěla k festivalu osobáků a družstvu pomohla pátou příčkou. Mileně se opět vydařila hladká šedesátka, kde postoupila z rozběhu časem 8,75 do finále. Tam zaběhla šestý nejrychlejší čas 8,65.

DSC 1117

Šedesátka s překážkami byla v pátek ve Vlašimi naší nejsilnější disciplínou, což potvrdily sedmá Eliška Tvrdá jak jinak než v novém osobáku 10,72 a osmá Lucka Pastyříková pro změnu v novém osobním maximu 11,11. Velmi úspěšnou disciplínou byla i třístovka, kde kromě již uvedených holek dokázala bodovat ještě vítězka třetího rozběhu a celkově devátá Anna Smetanová, která si rovněž veze domů nový osobní rekord v hodnotě 47,54. Stejný bodový zisk jako Anna přinesla družstvu Klára Kobková, která byla naší jedinou zástupkyní v koulařském sektoru, kde s výkonem 7,94 metru obsadila devátou příčku.

Kluci opět vítězní a štafeta na 4x60 metrů rovněž rekordní!

Družstvo mladších žáků i na druhém kole potvrdilo své letošní ambice na vítězství v krajském přeboru. Ve Vlašimi opět kluci vyhráli o parník a tak už je snad jen otázkou výběru té správné disciplíny pro jednotlivé kluky pro zářijové finále. Pořadí druhého kola:

1. Atletika Stará Boleslav A     142 bodů

2. SKP Olympia Kutná Hora          99

3. SKP Nymburk                           75,5

4. Sokol Kolín A                             60

5. Slavoj Český Brod                      43

6. Sokol Říčany a Radošovice        33,5

7. AC Čáslav                                  28

8. Atletika Stará Boleslav B         12

9. Spartak Vlašim                            11

10. Sokol Kolín B                              0.

Potěšitelné je, že hned pět kluků dokázalo vybojovat přes sedmnáct. Nejvíce se na městském stadionu ve Vlašimi tentokrát dařilo  Martinovi Buchtovi a Vojtovi Sadilovi, kteří si oba připsali po vítězství a druhém místě. Martin dokázal nejprve překonat ve výšce laťku na 147 centimetrech, čímž si vylepšil osobák a nestačil pouze na jediného soupeře. Pak ale dokázal ovládnout třístovku, kde při svém úplně prvním startu na této distanci zaběhl výtečných 42,91, které mu zajistili vítězství. Vojta si zase nejdříve výrazně vylepšil osobák v hodu oštěpem na 32,66 metru a nestačil pouze na jediného soupeře. Aby pak jako jediný dálkař přelétl přes pět metrů, konkrétně o jeden centimetr a přidal družstvu další plný bodový zisk. Vojta s Martinem pak byli i členem áčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Zdeněk Přibyl, Martin Buchta, Vojta Sadil a Eliáš Motl dokázala to, co se nepovedlo na prvním kole ve dlouhé štafetě a překonala oddílový rekord, který má nyní hodnotu 32,03 a nemusíme dodávat, že tento čas stačil pohodlně na vítězství.

DSC 1163

Nejvíce se našim klukům ve Vlašimi dařilo na třístovce a v oštěpu a pokaždé u toho byl i Eliáš Motl. Ten nejprve podle očekávání ovládl soutěž oštěpařů s výkonem 36,82 metru. A body za třetí místo přidal Eliáš i na třístovce, kterou tentokrát zvládl v čase 44,17.

DSC 1057

Výtečně si vedl ve Vlašimi i Zdeněk Přibyl, který nejprve hladce postoupil z prvního rozběhu šedesátky jako vítěz s časem 8,57 do finále. A tam dokázal svůj čas z rozběhu výrazně stlačit dolů až na úroveň svého osobáku 8,26 a v napínavém závěru dokázal vybojovat další vítězství pro naše družstvo! O více než dvě vteřiny si dokázal Zdeněk následně vylepšit osobní maximum na třístovce, kde s časem 45,54 potvrdil dominanci našich barev čtvrtým místem.

DSC 1050

Skvělou třístovku zaběhl i Šimon Slavík, který ovládl druhý rozběh v čase 43,67 a nestačil tak pouze na Martina Buchtu. A Šimonovi báječně vyšla i šedesátka s překážkami, kde si vylepšil osobák na 10,40 a obsadil výborné třetí místo. Šimon byl navíc členem naší druhé štafety na 4x60 metrů, která si vedla rovněž výtečně. Čtveřice ve složení Bedřich Čížek, Fanda Korbel, Ondřej Sadil a Šimon Slavík totiž zaběhla čas 33,44 a to byl v pátek třetí nejrychlejší čas.

DSC 8

Na stupně vítězů se dokázal prosadit i Ondra Sadil, který potvrdil nadvládu našich kluků v oštěpu třetím místem za výkon 27,88 metru.  Ondra se navíc dokázal ještě prosadit i v dálce, kde skočil 434 centimetrů o obsadil osmou příčku. Prakticky stejný bodový zisk pro družstvo vybojoval Bedřich Čížek. Bedřich nejprve na překážkách rovněž vylepšil svůj osobák na 10,74 a při mrtvém doběhu obsadil páté dělené místo. Na třístovce se už Béďa na pátém místě osamostatnil, když ovládl první rozběh v novém osobním rekordu 47,19.

DSC 1087

Poslední umístění v první trojici vybojoval Šimon Šmíd, který se jako jediný dokázal prosadit na půlce, když finišoval v prvním rozběhu a vlastně i celkově jako třetí v čase 2:36,51. Své body mohli oslavovat i členové béčka, kteří přispěli k naší nadvládě v oštěpařském sektoru. Tam totiž Adam Podolák obsadil s výkonem 24,41 metru páté místo a Jakub Janoušek bral místo sedmé za vzdálenost 23,21 metru.

Kompletní výsledky druhého kola naleznete zde.

Kompletní fotogalerii z prvního kola naleznete zde.

DSC 1063