Atletika Stará Boleslav

Mladí tyčkaři na závěr roku doslova létali!

Autor: vh, foto: mr a tl,

Štítky: , , , , , ,

Ve čtvrtek se v nehvizdské hale konal první ročník závodu Vánoční skoky. Do Nehvizd je to od nás, co by od včerejška Martin Buchta doskočil, a tak není divu, že se na Vánočních skocích proháněli i atleti a atletky v houšteckém dresu! Aby totiž bylo jasno, Martin včera dokázal výrazně vylepšit svůj necelý týden starý oddílový rekord v kategorii mladších žáků. No a podle slov předsedy a trenéra ASB v jednom Tomáše Linharta se máme v roce příštím na co těšit v podání Kíti Korelové a Kuby Veselého, kteří se právě vrátili ze soustředění z JAR!

IMG 3330

Čtvrtek 19.12.2019 - Vánoční skoky - Nehvizdy

Do Nehvizd se vypravila čtveřice mladých atletů ASB a prakticky všem se podařilo vylepšit si své osobáky. Nejlépe si vedl Martin Buchta, který včera dokázal překonat laťku ve výšce 335 centimetrů a svůj necelý týden starý oddílový rekord v kategorii mladších žáků tak vylepšil o více než třicet centimetrů. V kategorii mladších žáků je tento výkon letos absolutně nejlepší v republice a navíc Martin vymazal i dvanáct let starý rekord Vojty Hájka v kategorii starších žáků!!!

IMG 3332

Pochvalu si od trenéra Miloše Rady zaslouží i Adam Chyba. Adam si nový osobák  včera skočil třetím pokusem, když zapsal jen o decimetr méně než Martin. A velmi slušně si vedla i členka přípravky Mariana Langerová, která dokázala překonat laťku na stojanech ve výšce 220 cm.

IMG 9

V Nehvizdech se ale neskákalo pouze o tyči, a tak třeba ve výškařském sektoru si osobák vylepšila Aneta Ruttová, který s výkonem 145 centimetrů obsadila mezi staršími žákyněmi druhou příčku. Mariana Langerová se včera soustředila hlavně na tyč a tak mezi mladšími žákyněmi s výkonem 115 centimetrů skončila sedmnáctá. Aneta Ruttová si v Nehvizdech střihla skokanský dvojboj, když ještě absolvovala soutěž v dálce. A i tady si vylepšila své halové maximum na 492 centimetrů a i tady obsadila mezi staršími žákyněmi druhé místo.

Kompletní výsledky z Vánočního skákání zde.

Soustředění JAR

Skoro měsíc strávili na jihu Afriky Kíťa Korelová a Kuba Veselý na tréninkovém kempu. Doprovázel je předseda ASB Tomáš Linhart, který je i autorem většiny fotografií. Včera se všichni vrátili v pořádku domů, natrénováno by měli mít více než dost a více fotek najdete zde

79376193 791194401329673 7549281058609430528 n