Atletika Stará Boleslav

Michael Štefl se na HMČR žactva z role outsidera probil do finále!

Autor: vh, foto: mš, Petr Váňa, zdroj: petrvana.cz,

Štítky: , , , ,

O uplynulém víkendu se tak trochu ve stínu probíhajícího HME konalo halové Mistrovství České republiky žactva ve vítkovické atletické hale. ASB bohužel tentokrát reprezentoval pouze jediný zástupce a tím byl Michael Štefl! Michael odjížděl do Ostravy v roli outsidera s patnáctým letošním nejlepším výkonem, ale zabojoval a díky novému osobáku se nakonec protlačil do užšího finále a z republikového šampionátu si odváží pěkné osmé místo! První březnový víkend pak už tradičně patří jednomu z velkých otvíráků běžecké sezóny Kbelské desítce. I na jejím 33. ročníku byly k vidění barvy ASB. Lukáš Podolák ve své věkové kategorii ovládl rámcový závod na pět kilometrů, Fanda Schoval v hlavním závodě obsadil v kvalitní konkurenci osmou příčku a mezi o rok staršími závodníky se neztratil ani Lukáš Baloun.

Sobota 2.3.2019 – Halové mistrovství ČR žactva – Ostrava-Vítkovice

Letos se v Ostravě představil na republikovém šampionátu pouze jediný mladý atlet ASB a tím byl Michael Štefl, který si patnáctým nejlepším výkonem v probíhající halové sezóně zajistil účast v klání koulařů. A po dvou pokusech musel být hodně nervózní, protože se krčil na konci výsledkové listiny se dvěma zapsanými křížky. Vypadalo to na nevydařený výlet do Ostravy, ale ve třetí sérii Michael zabojoval, vylepšil si osobák na 12,77 metru a ze dna se odrazil na průběžnou pátou příčku! Pak už jen mohl sledovat jak si vedou jeho soupeři a po skončení třetí série se radovat, protože před něj se dostali už jen dva ze soupeřů a Michael postupoval do finále ze sedmého místa!

Stefl Ostrava

Finále bylo ze strany Michaela o něčem jiném a začal jej solidním pokusem dlouhým 12,17 metru, ale protože se jeden z favoritů opavský Vajda konečně trefil do svého pokusu, poklesl Michael na osmou příčku. V páté sérii se do toho opět pěkně opřel a zapsal výkon 12,70 metru. A to nejlepší si Michael schoval na úplný závěr, když svůj osobák vylepšil o ještě další dva centimetry na 12,79 metru! Na posun v celkovém pořadí to bohužel nestačilo, byť na sedmou příčku mu chyběly pouhé tři centimetry a na šestou centimetrů osm. Michael tak mohl z Ostravy odjíždět s pocitem dobře vykonané práce.

Sobota 2.3.2019 – 33. ročník Kbelské desítky – Praha-Kbely

První březnová sobota je už tradičně rezervována pro tradiční běžecký závod Kbelská desítka, která letos zapsala již tři a třicáté pokračování. Mezi nejmenšími závodníky jsme měli letos jediného reprezentanta a tím byl Lukáš Baloun. Na holky a kluky ročníku 2010 a 2011 čekala trať dlouhá 600 metrů. Všichni startovali hromadně a mezi všemi se rozhodně Lukáš neztratil, když finišoval jako čtvrtý v čase 2:07!

Kbely Lukas Baloun

V rámcovém závodě na 5 000 metrů jsme měli hned trojí zastoupení a hlavně Lukáš Podolák prokázal na úvod sezóny velmi dobrou formu, když zde v kategorii do 19 let zvítězil v čase 17:51! Pětku si střihnuli i mladší žák Michal Baloun, který cílem proběhl třináctý v čase 23:24, a sprinter a tyčkař Kryštof Novotný, který uzavíral třetí desítku s časem 26:46.

V hlavním závodě na 10 km startoval letos po roční pauze František Schoval a Fanda se ve Kbelích činil, když cílem proběhl v čase 33:30 na celkovém osmém místě a v kategorii mužů do 39 let vystoupal na stříbrný stupínek. O kategorii výše mezi muži do 49 let startoval  Karel Podolák, který se v nabitém startovním poli určitě neztratil a s časem 40:38 skončil na 43. místě.

Kbely Fanda Tra