Atletika Stará Boleslav

Martin Buchta a Vojta Sadil po necelém týdnu na středočeském trůnu!

Autor: vh, foto: Tereza Šprynarová,

Štítky: , , , , , ,

Druhý květnový víkend byl doslova nabitý atletickými událostmi. Vydařenou předehru připravili naši mladší žáci a žákyně, kteří necelý týden po krajských přeborech v jednotlivých disciplínách vyrazili do Kolína bojovat o středočeské tituly ve víceboji či chcete-li v pětiboji. Nás může nejen těšit, že se na kolínský stadion Mirka Tučka vydal narvaný autobus třinácti holek a dvanácti kluků, ale zejména nás pak těší i výsledky našich mladých atletů. Mezi kluky pokračoval zejména souboj o titul mezi Martinem Buchtou a Vojtou Sadilem, který nakonec ve prospěch Martina rozhodla dálka. Vydařený pětiboj absolvoval i čtvrtý Šimon Slavík, který na půlce jen tak tak že nestáhl náskok bronzového Šmída z Nymburka. Do první desítky se ještě probojoval osmý Ondra Sadil. Mezi holkami se nejvíce v pětiboji dařilo Káje Černé, která skončila s pěkným bodovým ziskem na devátém místě, byť zatím ve výsledkové listině zatím figuruje bez výsledku. A přes dva tisíce bodů se ještě dostala čtrnáctá Ela Vostrá. Ale pěkného výsledku dosáhli i další naše děvčata. Potěšitelná zpráva pak přišla v pátek večer, kdy Středočeský krajský atletický svaz zveřejnil konečnou nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže, a ve které nechybí ani šest atletů ASB!!!

IMG 2803

Martin Buchta si kromě titulu prakticky zajistil účast na MČR ve vícebojích, Vojta Sadil je na hraně!

Poté, co naši kluci doslova řádili v neděli na krajských přeborech v Kutné Hoře v jednotlivých disciplínách jsme byli zvědaví, co předvedou v Kolíně ve vícebojích.  Hned od počátku se stejně jako ve třech případech v neděli boj o vítězství smrskl na miniduel mezi Martinem Buchtou a Vojtou Sadilem. Po šedesátce překážek se na čele usadil Vojta (9,74) před Martinem (9,84). Stejné pořadí bylo i po hodu míčkem, kdy sice Martin (58,88 metru) Vojtu (58,62 metru) předstihl, ale protože se prakticky trefili do jednoho „kýble“ Vojta stále držel náskok pouhých osm bodů. Pořadí se otáčelo po hladké šedesátce, kterou Martin prolétl ve skvělém novém osobáku 8,09. I Vojta si však v Kolíně výrazně vylepšil osobák na 8,34. Jako rozhodující se ukázala v celém víceboji dálka. Tam se Martinovi podařilo založit kvalitním výkonem 502 centimetrů, které ještě vylepšil novým osobákem ve druhém pokusu na 532 centimetrů. To Vojta měl v tu chvíli jiné starosti, když oba dva první velmi dlouhé pokusy přes pět metrů přešlápl. V posledním pokusu záchrany dolétl pouze na sebe podprůměrných 426 centimetrů a i když se v závěrečné půlce (2:40,18) snažil manko smazat, tak ztráta už byla tak obrovská, že Martina (2:48,65) nemohl ohrozit!

Mezi mladšími žáky tak opět kraloval náš tandem. Středočeský titul patřil Martinovi Buchtovi s celkovým ziskem 2246 bodů, což mu průběžně vyneslo čtvrté místo v republikových tabulkách a prakticky jistotu startu na MČR ve vícebojích ve Zlíně. Korunním princem byl už po čtvrté za sebou Vojta Sadil, který celkově posbíral také skvělých 2078 bodů a s tímto výsledkem zatím také může vzhlížet do Zlína, protože mu zatím patří sedmá příčka v republice.

IMG 2698

Skvělý víceboj absolvoval i čtvrtý Šimon Slavík, který si zapsal celkově 1930 bodů jen necelých padesát bodů za bronzem. Šimon se navíc zaskvěl na závěr výbornou půlkou (2:27,43). Do první desítky se ještě prosadil Ondra Sadil (1631 bodů). Tisícovou hranici překonali patnáctý Bedřich Čížek (1164 bodů), osmnáctý Milan Svata (1136 bodů), dvacátý Zdeněk Přibyl (1080 bodů) a pětadvacátý Matyáš Hruška (1036). Přes tisícovku už se nedostali osmadvacátý Michal Baloun (994 bodů), osmačtyřicátý Ondřej Švejda (491 bodů) a devětačtyřicátý Vojta Lerch (385 bodů). Jednoho ze spolufavoritů Eliáše Motla zastavila v rozletu bolavá pata, když pořádně mohl zabrat pouze ve své nejlepší disciplíně míčku (68,08 metru) a do závěrečného běhu na 800 metrů Eliáš nenastoupil.

IMG 5

Kája Černá v obrovské konkurenci devátá ve výborném osobáku!

Obrovská konkurence více než 60 závodnic se sešla mezi mladšími žákyněmi. Z našich holek si nejlépe vedla Klaudie Černá, která dohromady nasbírala 2208 bodů a skončila na výborném devátém místě. O rostoucí konkurenci a hlavně kvalitě svědčí to, že v loňském roce by Káje stejný bodový zisk stačil na pátou příčku. Přes dvatisíce bodů se přehoupla ještě čtrnáctá Ela Černá, která celkem posbírala 2014 bodů a nejlépe jí vyšla dálka, kde si skočila skvělý osobák 462 centimetrů a obsadila druhou příčku.

IMG 2258

Pěkného výsledku dosáhly i devatenáctá Anna Smetanová (1891 bodů), dvacátá Eliška Tvrdá (1883 bodů), dvaadvacátá Valerie Jáchimová (1848 bodů), šestadvacátá Lucka Pastyříková (1803 bodů), sedmadvacátá Nikol Špinková (1801 bodů) a devětadvacátá Milena Stránská (1782 bodů). Pětiboj v nových pěkných osobácích dokončily pětatřicátá Adéla Žemličková (1691 bodů), jedenačtyřicátá Kristýna Kindová (1567 bodů), sedmačtyřicátá Agáta Kratochvílová (1453 bodů), jedenapadesátá Zuzana Havlínová (1360 bodů) a Jana Bradáčová (1328 bodů).

Kompletní výsledky zde.

Kompletní fotogalerie od Terezy Šprynarové zde.

IMG 2442

V nominaci Středočeského kraje pro Letní olympiádu dětí a mládeže šest mladých atletů ASB!

No a na závěr přišla v pátek večer pro naše mladší žáky potěšitelná zpráva, když byla zveřejněná nominace do středočeského výběru pro LODM, která se bude konat na konci června v Jablonci nad Nisou. Dres červenomodré barvy zde obléknou Elen Plíšková, Martin Buchta, Vojta Sadil, Eliáš Motl, Šimon Slavík a Zdeněk Přibyl. Všem nominovaným gratulujeme!

IMG 2443