Atletika Stará Boleslav

Kuba Veselý pouhé čtyři setiny od limitu na ME!

Autor: vh, foto: ilustrační Eduard Erben, zdroj ČAS, atletika.cz,

Štítky: , , , , ,

Včera se v Ostravě-Vítkovicích, konal nesmírně kvalitně obsazený atletický mítink Zlatá tretra. V hlavním programu 58. ročníku se představil Honza Tesař na čtvrtce. Už v předprogramu v národních závodech se snažil o limit pro Mistrovství Evropy do 22 let Kuba Veselý a i přes velké úsilí a vylepšený osobák mu tento o 4 setiny unikl! Vrátíme se také v sobotu na Krajské přebory Ústeckého kraje dorostu a juniorů, kam se vydala část tréninkové skupinky Davida Linharta. Adam Raška a Kuba Veselý si hlasitě řekli o účast na republikovém šampionátu v této věkové kategorii. Slušně si na překážkách vedla i Silva Koudelková.

Čtvrtek 20.6.2019 - Zlatá tretra - Ostrava-Vítkovice

Jako první se z našich elitních čtvrtkařů představil v časném odpoledni v národním programu Kuba Veselý. Novopečený mistr republiky do 22 let jednoznačně odjížděl do Ostravy s cílem vylepšit si osobák a zejména pak splnit limit na Mistrovství Evropy do 22 let, který činí 47,11. I v národním programu se sešla nabitá konkurence, kde zejména Al Yassin ze Saudské Arábie prokázal velké kvality a zvítězil v čase 46,25. Za ním už se seřadila česká špička včele s Michalem Desenským (46,80) a po zranění vracejícím se Patrikem Šormem 46,89. Kuba finišoval mohutně jako čtvrtý v čase 47,15 a na rozdíl od pátého kladenského Lehára, který s časem 47,17 slavil splněný limit pro ME juniorů, mohl Kuba zoufale zvedat oči k nebi. Pro Vaší představu 4 setiny vteřiny je něco kolem tří decimetrů a Kubovi nezlepšil náladu ani fakt, že porazil i reprezentačního překážkáře Vítka Müllera (47,19). 

Erben Kuba rozbh2

V hlavním večerním bloku se na start nabité čtvrtky postavil v druhé dráze jediný český reprezentant a tím nebyl nikdo jiný než náš Honza Tesař. Honza se ale vrátil v úterý ze soustředění a tak jsme určitě neočekávali žádné zázraky. A ty se také neděly. Po nadějném startu Honza po dvoustovce začal viditelně tuhnout a přes veškerou snahu doběhl do cíle jako poslení osmý v čase 47,94 a z velké vzdálenosti mohl sledovat vítězné gesto Bahamce Gardinera (44,95).

Sobota 15.6.2019 - Krajské přebory Ústeckého kraje juniorů a dorostu - Bílina

V sobotu se tříčlenná výprava našich atletů vydala do Bíliny, kde se konaly Krajské přebory mládeže Ústeckého kraje. A naši mladí atleti byli ozdobou. Na dvoustovce totiž Adam Raška zaběhl nejrychlejší čas dne 22,62. Nejen že si vylepšil výrazně osobák a přiblížil se oddílovému rekordu Kuby Veselého (22,30), ale tímto výkonem si prakticky zajistil účast na republikovém šampionátu mládeže, který se koná příští víkend v Olomouci. Tam se dozajista podívá i Kuba Holec, který testoval svou rychlost na třístovce s překážkami. A testoval na výbornou, když přelétl plůtky v jednoznačně nejrychlejším čase 39,20, čímž stanovil nový oddílový rekord a v průběžných republikových tabulkách se posunul na pátou příčku! Na stejné trati startovala i Silva Koudelková, která zaběhla sedmý nejrychlejší čas 49,08.