Atletika Stará Boleslav

Kuba Veselý mistrem republiky do 22 let!!! Kíťa Korelová a dlouhá štafeta vezou z Edenu bronz!!!

Autor: vh, foto: Denisa Kisialová, zdroj: jojka.cz, Eduard Erben, zdroj: ČAS - atletika.cz,

Štítky: , , , , , ,

O minulém víkendu hostil stadion v pražském Edenu Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze a do Edenu se po týdnu po ligovém vystoupení vydala šestice našich nadějných atletů, která se mezi českou elitou určitě neztratila, ba právě naopak. Kvůli zranění mohly sice na obhajobu či vylepšení svých loňských bronzových medailí zapomenout Nikola Macháčková a Lenka Čechová. Na druhou stranu zase v Edenu startoval loni absentující Kuba Veselý. A Kuba parádně navázal na svou šňůru zlatých medailí na čtvrtce z dorosteneckých a juniorských let a v neděli si připsal i první triumf mezi dvaadvacítkami v novém osobáku! Ke spokojenosti chybělo pár desetinek z času dolů, tak aby splnil limit pro ME do 22 let. O bronz si to ve finále čtvrtky překážek po roce rozdaly Kíťa Korelová a Bára Veselá, přičemž se pořadí oproti loňsku přehodilo a o fous rychlejší v cíli byla nakonec Kíťa! Bára si ale spravila chuť, co by finišmenka naší dlouhé štafety. Po partech Silvy Koudelkové, Kíti Korelové a Elišky Čechové donesla kolík do cíle na třetím místě!!! Holky navíc na závěr programu zaběhly absolutní oddílový rekord ve štafetě na 4x400 metrů. Výtečně si vedla hned na úvod celého mistrovství i Tereza Holcová, která při své druhé účasti na dvaadvacítkách obhájila loňskou pátou příčku mezi kladivářkami. Všem našim atletům ke skvělým výsledkům gratulujeme!!!

Kuba22 finale400 7

Sobota 15.6.2019 – Výborná Tereza Holcová a stoprocentní běžecké postupy!!!

Na loňské páté místo navázala letos na dvadvacítkách v kladivu stejně dobrým výsledkem juniorka Tereza Holcová, kterou letos přeci jen v rozletu trochu brzdila maturita a přijímačky na vysokou. Soutěž kladivářek byla hned úvodní disciplínou celého šampionátu a Terka do ní nevstoupila šťastně, když při prvním pokusu vyšlápla z kruhu. Hned druhým pokusem ale potvrdila papírové předpoklady, když hodila čtyřkilové kladivo do  vzdálenosti 52,50 metru, a usadila se na čtvrtém místě.  A na stejném místě postupovala do finále, i když ve třetí sérii hodila „jen“ 47,55 metru. Na další zlepšení už ale nedošlo, když Terka na chlup zopakovala loňský ročník. Terka totiž ve všech třech finálových pokusech zapsala křížek a po čtvrté sérii se propadla o jedno místo níže na konečnou pátou příčku! I to je ale pro Terku v konkurenci převážně starších závodnic velkým úspěchem! A budeme doufat, že příští rok už bude Terka třeba útočit na medaili.

Erben Kuba rozbh

Před půl čtvrtou se dočkali startu svých rozběhů čtvrtkaři a v tom druhém mezi nimi nechyběl jasný kandidát na postup a vůbec jeden z největších favoritů na titul Kuba Veselý. A Kuba nenechal o svém postupu vůbec nikoho na pochybách. Od začátku diktoval tempo závodu a když bylo třeba trošku přidat v cílové rovince nebyl to žádný problém. Kuba víceméně i s vypuštěným závěrem zaběhl solidní čas 48,58 a jasně se kvalifikoval do nedělního finále.

Erben Bara rozbh

Sobota nám běžela moc pěkně a naše nadšení ještě zvětšily rozběhy na 400 metrů překážek. Do toho druhého totiž nastoupily jako největší favoritky postupu ve čtvrté dráze Bára Veselá a v páté Kíťa Korelová. A jak moc pěkně se koukalo na to, že obě naše závodnice prakticky bok po boku vbíhaly do cílové rovince a široko daleko žádná další závodnice, která by je mohla ohrozit. Kíťa nakonec finišovala jako první v čase 59,71 a Bára vpadla do cíle hned za ní v čase 59,76 a obě se tak mohly těšit z přímého postupu do nedělního finále.

A to ještě nebylo ze strany dlouhopřekážkářské velmoci ASB vše. Do třetího rozběhu totiž ještě nastoupila Eliška Čechová. Eliška na první dvě místa nepomýšlela, na ty byly favoritky jinde. A Eliška už věděla, že na postup časem si bude muset výrazně vylepšit osobák pod 63 vteřin. Eliška vůbec neběžela špatně a nakonec finišovala v čase 63,57 jako čtvrtá. A to jí v součtu všech časů vyneslo pěkné dvanácté místo!

Neděle 16.6.2019 – „Mokré“ zlato a dva „prosluněné“ bronzy

Na nedělní finálovou běžeckou část jsme se velmi těšili a doufali alespoň ve dvě medaile. Ale, že to bude cinkat ve všech třech startech a ještě po jakých výkonech, o tom se nám nesnilo. Nejprve se krátce po jedenácté publiku představil ve finále čtvrtky mužů Kuba Veselý. Kuba startoval v páté dráze a největšího ze soupeřů Ladislav Töpfera z Mladé Boleslavi měl za sebou ve čtvrté dráze. Kuba vyrazil za průtrže mračen jako blesk, nekoukal napravo ani nalevo a co bylo důležité vydržel celý závod v pěkném tempu až do cíle. Töpfer a ostatní závodníci zůstali daleko za Kubou a Kuba se v novém osobáku 47,30 radovat z premiérového vítězství na dvaadvacítkách!!! K absolutní spokojenosti chybělo jen 19 setin vteřiny, které Kubovi scházely k pokoření limitu 47,11 pro ME do 22 let.

Erben Kuba finale2

Proudy vody padající z nebe ustaly a fanoušci houšteckých barev se mohli tetelit blahem a očekáváním, protože na startu ženského finále čtvrtky s překážkami nechyběly ve třetí dráze startující Kíťa Korelová a v sedmičce Bára Veselá. Holky určitě patřily k okruhu kandidátek na jednu z medailí, což se ostatně projevilo v cíli. O vítězství největší favoritky Lady Vondrové z Hvězdy Pardubice (56,78) a druhém místě Michaely Bičianové z pražského USK (58,50) nebylo od počátku pochyb, ale o třetí místo se rozpoutal boj a v něm se ocitly i obě naše holky. Báře bohužel druhá půlka závodu vůbec nevyšla, a i když byla před osmou překážkou na úrovni Kíti i Terezy Jonášové z plzeňské Škodovky. Mezi nimi se nakonec rozpoutal na poslední překážce tuhý boj o třetí příčku a Kíťa nakonec o fous byla v cíli dříve a vydřela cenný bronz v novém skvělém osobáku 59,12!!! Bára ve finiši trochu rezignovala a cílem proběhla jako pátá v čase 60,36. Není třeba říkat, že se těšíme za čtrnáct dnů do Olomouce, kde bude probíhat republikový šampionát mládeže a obě naše holky by si to papírově měly rozdat o vítězství!

Finale 400mp.

Bára si však spravila náladu na úplný závěr, kdy se zaskvěla naše dívčí štafeta na 4x400 metrů. Dobrou formu holky naznačily už na prvních dvou ligových kolech a velkým pozitivem bylo zejména zapracování dorostenky Silvy Koudelkové do sestavy namísto absentující Lenky Čechové. A na Silvě leželo břímě rozeběhnout štafetu navíc z osmé dráhy. Silva to zvládla ale báječně a až do dvoustovky nikoho před sebou neviděla. Pak se sice před ní dostávala jedna štafeta za druhou a Silva předávala Kíťě Korelové na osmé pozici s nevelkým odstupem od dalších štafet. A Kíťa běžela moc pěkně, když se v půlce svého úseku dokázala dostat před dvě štafety a přiblížila se ke druhé z děvčat z Čáslavi. Tu navíc v cílové rovince poměrně lehce předběhla a předávala tak Elišce Čechové na páté pozici. Eliška zvládla svůj úsek rovněž skvěle, když se vzdálila od čáslavské závodnice a dotáhla se do těsného kontaktu za třetí plzeňskou závodnici a také za čtvrtou štafetou pražského USK. Bára Veselá tak vbíhala do posledního okruhu na páté příčce, ale zdravě naštvaná do toho šlápla hned od začátku a už v oblouku se dostala před finálovou soupeřku z Plzně Jonášovou a na protilehlé rovince i na stříbrem povzbuzenou Bičianovou z USK. Trochu jsme se obávali, jestli Bára fantastické tempo udrží, ale Bára zvládla i konec na jedničku. V cílové rovince to na ní Bičianová ještě zkusila, ale Bára její závěrečný nápor odrazila a do cíle doběhla třetí a navíc v novém absolutním oddílovém rekordu 3:49,69!!! Nádherná tečka za vystoupením našich mladých atletů!

Finale 4x400m 2Stupn vitz 4x400m

A abychom byli úplní, tak naše mladé atlety z pozice hlavního startéra doplňoval a prvním gratulantem v cíli byl Josef Hanykýř!

Kompletní výsledky zde.

Erben Hanyky