Atletika Stará Boleslav

KUBA HOLEC NA EYOF TŘINÁCTÝ!!!

Autor: vh, foto:ČOV, zdroj: olympic.cz,

Štítky: ,

V azerbajdžánské metropoli Baku právě probíhá Evropský olympijský festival mládeže a své vystoupení na první vrcholné mezinárodní akci má za sebou Kuba Holec. Kuba navázal na starty Báry Veselé a Kíti Korelové na předchozích ročnících a ASB tak měla potřetí za sebou zástupce na EYOF na čtvrtce s překážkami!!! Kuba si účast zajistil hned při své premiéře na této trati a po druhé dokázal zvítězit na mezistátním utkání dorostu! Na závěr programu EYOF pak Kuba ještě nastoupil do kombinované štafety 100-200-300-400 metrů jako finišman. Společně s kolegy do finále nepostoupili, ale v solidním čase v nabitém a hlavně vyrovnaném startovním poli obsadili 11. příčku.

Kubajz odlet Baku 2

Středa 24.7.2019 - Rozběhy na 400 metrů překážek

Při samotném startu Kuba doplatil na skutečnost, že se u nás čtvrtka s překážkami neběhá (pro neznalé dorost běhá třístovku) a jeho start v rozběhu na EYOF byl teprve jeho třetím závodem na této distanci. Závodů je jako šafránu a s ohledem na kvalitu soupeřů musel Kuba zariskovat, pokud chtěl pomýšlet na finále. S trenérem Davidem Linhartem se domluvili na zrychlení v úvodu tzn. jít poprvé na ostro na čtrnáct na místo na patnáct kroků první dvě překážky. Ta druhá mu bohužel nevyšla a od třetí běžel vše na druhou nohu. Výsledkem byl čas 56,37, páté místo v prvním rozběhu a v součtu všech časů nakonec pěkné třinácté místo!

Každopádně Kuba nemusí truchlit, zkušenosti jsou to obrovské a určitě mu pomůžou při obhajobě mistrovského titulu na třístovce (sic!) a plnění limitu na čtvrtce s překážkami na ME dorostu, které se koná příští rok v italském Rieti!

Pátek 26.7.2019 - Rozběhy Medley Relay

V pátek byly na programu atletické části EYOF i kombinované štafety na 100-200-300-400 metrů. I českému výběru se podařilo poskládat štafetu ve složení Oberndorfer Tomáš, Doubek František, Plaček Tadeáš a role finišmana na čtvrtce připadla Kubovi Holcovi. Kluci nezaběhli vůbec špatně, když ve druhém rozběhu skončili jen jedno místo za přímým postupem na čtvrté příčce s časem 1:58,81 o vteřinu a sedm setin za třetím rakouským kvartetem. Bohužel první rozběh byl o poznání rychlejší a tak českému kvartetu v konečném součtu patřila jedenáctá příčka.