Atletika Stará Boleslav

Krajské přebory žactva ve znamení návratu Andrey Žákové!

Autor: vh, foto: tš,

Štítky: , , , , , , ,

V neděli 12. května 2019 za „zmrzlého“ počasí dali dostaveníčko starší žáci a žákyně na Kladně a naši mladí atleti nás potěšili, když v celkově třiceti vypsaných disciplínách i přes rostoucí konkurenci získali celkem deset cenných kovů a z toho tři středočeské tituly. Nedělní závody byly doslova ve znamení návratu Andrey Žákové, která ve všech třech disciplínách vybojovala cenný kov a na hladké šedesátce byla vůbec ze všech nejrychlejší! Titul a jedno stříbro si z Kladna odváží Michael Štefl. Třetí titul vybojoval na patnáctistovce v novém kvalitním osobáku Pavel Vinduška. Medaile ze svých soutěží na Kladně vytěžili Aneta Ruttová, Eliška Šichová, Marie Kopecká a Adam Chyba. Ke krásným výkonům a medailovým umístěním gratulujeme!!!

IMG 2956

Andrea Žáková si odváží z Kladna tři medaile!!

Andrea Žáková po snovém roce 2017 zažila pád až na dno v roce loňském, kdy ji brzdilo zranění. Ještě letošní halu pro jistotu vynechala a věnovala se poctivému tréninku a na Kladně se prakticky z ničeho nic vyloupla do své předešlé formy!  Na hladké šedestáce se sešla konkurence skoro osmi desítek děvčat a Andrea startovala až v tom posledním desátém rozběhu. Zde s přehledem zvítězila a s nejrychlejším časem 8,20 se kvalifikovala do finále! A tam dokázala ještě ubrat dalších šest setin ze svého vítězného času při velkém souboji s neratovickou Jelínkovou, kterou ale nechala o čtyři setiny za sebou. Čili po chvilce matematiky čas vítězky 8,14!!! A aby toho nebylo hodně Andrea si vedla výborně i na stopadesátce a dvoustovce s překážkami. Na stopadesátce bohužel byla Andrea opět nasazená až do posledního osmého rozběhu a o kvalitních soupeřkách si mohla jen nechat zdát, když zvítězila s náskokem dvou vteřin v čase 19,97 a v celkovém součtu všech jedenapadesáti časů jí patřila konečná druhá příčka! A stříbro si vybojovala i na dlouhých překážkách, kdy vůbec při své premiéře zaběhla velmi kvalitní čas 31,80 byť trochu znehodnocený silným větrem v zádech v cílové rovince!

IMG 3072

Velmi dobře si na Kladně vedla i Aneta Ruttová, která se nejprve představila v dálkařském sektoru, kde musela být soutěž rozdělena do dvou skupin s ohledem na 44 přihlášených závodnic. Aneta se představila v té silnější a s výkonem 489 centimetrů nakonec obsadila pěkné páté místo. To nejlepší si ale nechala na dvoustovku s překážkami. Tam v prvním rozběhu zaběhla nový osobák 32,37 a po zásluze si došla na stupně vítězů pro bronz!

IMG 3083

Pouze překonání pětimetrové hranice vyneslo v neděli medaili v dálce. O centimetr se to povedlo Elišce Šichové, která zaostala za svým osobákem rovněž o pouhý centimetr a i Eliška si veze z Kladna medaili, tentokrát bronzovou. Eliška si tak výrazně spravila náladu po šedesátce, kde určitě patřila mezi jednu z adeptek když ne na medaili, tak určitě na finále. Bohužel v rozběhu zaběhla na ní průměrný čas 8,63, se kterým uzavírala první dvacítku. Na stopadesátce už Eliška své sprinterské schopnosti přeci jen rozbalila naplno a výsledkem bylo šesté místo s časem 20,47.

IMG 3017

Poslední medaili mezi děvčaty dokázala vybojovat ve výšce Marie Kopecká, která se na druhý pokus dokázala přenést přes laťku na 140 centimetrech. To se podařilo i čtvrté Emě Blažkové, která to bohužel pro sebe dokázala až na potřetí. Ve výšce jsme vůbec měli početné zastoupení protože na sedmém místě skončila Sabina Šeflová (135 centimetrů) a první desítku uzavírala Marie Holešovská (125 centimetrů).

IMG 2962

Dvě nepopulární umístění na čtvrtém místě získala na Kladně Vanda Kučerová. Těsně pod stupni vítězů skončila jak v disku, kde zaznamenala nejdelší pokus 26,06 metru, tak v kouli, kterou poslala nejdále do vzdálenosti 9,79 metru. Stejně se vedlo i Tereze Landové, která v kladivu měla čtvrtý nejdelší pokus 28,58 metru a Sabině Šeflové v oštěpu se čtvrtým výkonem dne dlouhým 30,96 metru.

IMG 2938

Dvě umístění v první desítce vybojovala Zuzka Kubíčková  nejprve sedmá na půlce za 2:34,85 a následně i na dvoustovce s překážkami (33,18). A stejně si počínala i Valerie Brejchová, která v oštěpu skončila s výkonem 26,87 metru na osmém místě a na třístovce zaběhla devátý nejrychlejší čas 47,64. Poslední umístění v první desítce holky vybojovaly na překážkách. Na stovce s překážkami byla sedmá nejrychlejší s časem 17,89 Bára Vomastková a desátý čas 19,50 v neděli zaběhla Anna Žemličková. Na dvojnásobné distanci zaběhla Ema Blažková devátý nejlepší čas dne 33,54.

IMG 2948

Michael Štefl patří mezi nejlepší středočeské vrhače/vícebojaře!

Mezi staršími žáky medailová úroda přeci jen menší. S pocitem skvěle odvedené práce mohl z Kladna odjíždět Michael Štefl. V obou vrhačských disciplínách si útočil na osobáky. V kouli mu výkon 12,33 metru vynesl středočeský titul. V disku se s výkonem 38,58 metru musel sklonit pouze před jedním ze soupeřů. Solidně Michal zaběhl i stovku s překážkami, kde skončil s časem 15,55 na sedmém místě.

IMG 2984

Na patnáctistovce nás v neděli potěšil Pavel Vinduška, který si s velkým přehledem doběhl pro vítězství v novém kvalitním osobáku 4:28,85 a doufejme, že se po krátké plánované pauze vrátí ještě v lepší formě zejména před zářijovým republikovým šampionátem žactva. Velmi nás těší, že se v Houštce opět formuje skupinka tyčkařů pod vedením trenéra Miloše Rady. Dokladem toho je i první úspěch Adama Chyby v této disciplíně, který při své soutěžní premiéře dokázal vybojovat cenný bronz za přeskočenou laťku na 250 centimetrech!

IMG 3000

Ve sprinterských disciplínách se zcela jasně budeme soustředit nejvíce na výkony Marka Černého. Marek dokázal se sedmým nejrychlejším časem 8,10 postoupit do osmičleného finále v běhu na 60 metrů. A i tam cílem proběhl jako sedmý ve výborném čase 7,91, který je ale trochu zkreslený silným větrem do zad (+3,3 m/s). Necelou hodinku po doběhu finále na Marka čekal rozběh na stopadesátce a zde si zaběhl osobák 19,44 a v nabité konkurenci skončil na dvanácté příčce. A své účinkování na Kladně zakončil zdařilou dvoustovkou s překážkami, kde při své premiéře zaběhl šestý nejrychlejší čas 31,47.

IMG 2833

Na třístovce si osobák vylepšil Miroslav Todt, který s časem 41,92 obsadil konečné osmé místo. Na stejné příčce finišoval na půlce Vráťa Machota v čase 2:32,84. Do desítky se ještě dokázali prosadit ve výšce osmý Vojta Bajer s výkonem 145 centimetrů a desátý Jiří Filip, který rovněž dokázal překonat na poprvé laťku na stejné výšce, ale díky zaváhání v předchozím průběhu uzavíral první desítku.

Kompletní výsledky KP

Kompletní fotogalerie od Terezy Šprynarové zde.

IMG 2925IMG 2808