Atletika Stará Boleslav

Krajské přebory dospělých a mládeže přinesly celou řadu výborných výkonů!

Autor: vh, ilustrační foto: Jiří Kottas, 2019,

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

O čtrnáct dnů dříve než v roce loňském v sobotu 11.5.2019 se naši dospělí a mládežničtí atleti a atletky vypravili na kladenské Sletiště, kde se rozdělovaly středočeské atletické tituly v soutěžích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Na kladenském stadionu tentokrát nebylo úplně pěkné počasí a našich atletů tu bylo také o poznání méně. Atleti ze Staré Boleslavi pohoršili oproti loňsku co do počtu vítězných startů, když celkově zvítězili jedenáctkrát. K tomu přidali pět druhých a stejný počet třetích míst. Z individuálních výsledků lze určitě vypíchnout první a hlavně velmi rychlou čtvrtku s překážkami Kristýny Korelové a o sto metrů kratší trať s plůtky Jakuba Holce. Pěkné závody zaběhli i Bára a Kuba (ten v Praze) Veselých na dvoustovce, Lukáš Podolák na půlce a Jarda Doubek na patnáctistovce. Do formy se dostávají i vrhači. Po zranění se ukázal v letošní premiéře v dobrém světle Vojta Korel. A Klára Holcová se po Kladnu může pomalu ale jistě připravovat na MČR dorostu.

Polabske zavody Kolin 279

Mezi dospělými zaujal zejména Jarda Doubek na patnáctistovce, Adam Zach v tyčce a Vojta Korel v oštěpu

Na kladenském stadionu se představila pouze čtveřice dospělých atletů ASB a mezi ženami byla jedinou dospělou závodnicí startující na krajských přeborech vytrvalkyně Karolína Růžičkouvá. Karolína v sobotu startovala na trojce, kde si s časem 12:57,70 doběhla pro bronz.

Mezi muži startovala na Kladně trojice atletů ASB a Kuba Veselý se nakonec představil na pražské Julisce na dvoustovce, kde zaběhl třetí, ale hlavně velmi solidní čas 22,36! Ale zpátky do Kladna. Pro první středočeský titul si v houšteckých barvách doběhl na patnáctistovce v pěkném čase 3:58,11 Jarda Doubek, který pak ještě jako pacemaker nedokončil půlku. Titul si v tyčce vybojoval Adam Zach, který mohl být při své premiéře spokojený i s výkonem rovné čtyři metry. Adam si ještě vyzkoušel svou rychlost na stovce, kde s časem 12,61 obsadil šestou příčku. Trojboj šel v sobotu uzdravený a pomalu se do formy dostávající Vojta Korel. V tyčce dokázal přeskočit 320 centimetrů a bral čtvrté místo. V hodu oštěpem překonal o 55 centimetrů padesátimetrovou hranici stejně jako kladenský Hartmann, ale díky druhému horšímu pokusu bral bronz. No a na stříbrný stupínek Vojta vystoupal mezi diskaři, když jeho nejdelší pokus měřil 34,19 metru.

Polabske zavody Kolin 2

Kíťa Korelová na dohled od limitu pro ME juniorů

Ani mezi juniory a juniorkami to nebyla sláva, protože na kladenském stadionu startovala pouze dvojice juniorů a k tomu čtyři juniorky. Mezi děvčaty si jsme byli zvědaví na souboj Kristýny Korelové a Báry Veselé, na čtvrtce s překážkami, ke kterému nakonec ale nedošlo, protože Bára se na start nepostavila. Nicméně Kíťa zaběhla s čáslavskou Kozlovou v zádech při letošní premiéře velmi kvalitní čas 60,93, což je jen o bezmála jednu vteřinu za limitem pro ME juniorů. Pro třetí místo si doběhla Eliška Čechová v čase 64,89.  Bára s Kíťou se tak představily na dvoustovce při rychlostním testu a Bára opět pokořila hranici šestadvaceti vteřin, když zaběhla druhý nejrychlejší čas dne 25,89. Ani test Kíti nedopadl špatně, když zaběhla šestý nejrychlejší čas 26,78. V oštěpu juniorek zvítězila Eliška Čechová, která opět bez tréninku dokázala hodit nejdále ze všech do vzdálenosti 32,97 metru. Ve výšce si pro stříbro doskočila Caroline Grygarová, která překonala laťku na 155 centimetrech.

Polabske zavody Kolin 286

Mezi juniory startovali tedy pouze dva kluci. Vašek Jisl si letos podruhé a podruhé na Kladně střihnul čtvrtku s překážkami. A šly mu celkem pěkně, když si o vteřinu vylepšil osobák na 58,27 a finišoval jako třetí. I Vašek se v neděli vydal na Julisku, aby zde v rámci Přeboru Prahy otestoval svou formu na poněkud delší trati s překážkami. Při prvním startu na steeplu zaběhl čas 10:21,60. Dalším juniorem bojujícím na Kladně o středočeské tituly byl Lukáš Tahotný. Lukáš v tyčce podal solidní výkon, když dokázal překonat laťku na stojanech ve výšce 280 centimetrů a odměnou mu bylo druhé místo. I Lukáš si vyzkoušel svou rychlost na stovce, kde zaběhl 12,45.

Polabske zavody Kolin 3

Klára Holcová a Kuba Holec vezou z Kladna po dvou titulech

Mezi holkami dorostenkami hrála jednoznačně prim Klára Holcová, která si v kouli vylepšila letošní maximum na 12,60 metru. Tímto výkonem ovládla středočeský trůn a hodně si řekla o účast na MČR dorostu. Klára ale nevyhrála jen v koulařském sektoru, dařilo se jí i v disku, kde rovněž nenašla přemožitelku a zvítězila v novém osobním rekordu 31,36 metru. A osobák si vylepšila skoro o tři metry v kladivu, kde hodila nejdále 34,45 metru, ale ani to na medaili nestačilo a Klára skončila čtvrtá. Na hladké stovce se představily dvě naše závodnice. Silva Koudelková zaběhla osmý nejrychlejší čas 13,91 aTerezie Staňková jedenáctý čas 14,36. Silva si pak ještě poprvé vyzkoušela třístovku s překážkami a nevedla si vůbec špatně, když zaběhla čas 50,41, který ji stačil na pátou příčku. Poslední dorostenkou do party byla na Kladně Sabina Strachová, která se poměřila s půlkařkami z ostatních středočeských oddílů. Cílem proběhla čtvrtá v čase 2:48,22.

Polabske zavody Kolin 4

Mezi dorostenci musel odjíždět z Kladna spokojený Jakub Holec. Na stodesítce s překážkami to sice ještě na medaili nevyšlo, ale páté místo ve výrazně zlepšeném osobáku 16,69 není k zahození. No a k zahození hlavně nejsou dva přebornické tituly, které Kuba na Sletišti vybojoval. Ten na třístovce s překážkami je navíc podpořený skvělým časem 39,91, čímž si Kuba prakticky zajistil pozvánku na republikový šampionát a v průběžných republikových tabulkách mu patří výtečné třetí místo. Druhý titul přidal ve výšce, když se dokázal přenést přes laťku na 180 centimetrech a i tento výkon by mu prozatím asi stačil na účast na vrcholu sezóny. Pro premiérový titul si na půlce doběhl Lukáš Podolák, který si v sobotu výrazně vylepšil osobák na 2:04,87.  Poslední titul do sbírky přidal na trojce David Martínek, který tentokrát finišoval v čase 9:41,01. A i David si vyzkoušel třístovku s překážkami, kde přidal s časem 47,08 bronzovou medaili. Stříbrnou medaili vybojoval v dálce Adam Raška, který se v nepříliš příjemném počasí představil pouze v dálce. Adam posledním šestým pokusem dlouhým 584 centimetrů vybojoval díky lepšímu druhému pokusu stříbro. Velmi solidní vrhačský trojboj absolvoval Ondra Novák. Výsledkově nejlépe dopadlo jeho snažení v kladivu, kde obsadil nepopulární čtvrtou příčku s výkonem 34,73 metru. O příčku níže tedy pátý skončil v koulařském sektoru, kde pětikilové náčiní poslal do vzdálenosti 10,30 metru. No a konečně v disku figuroval Ondra na osmém místě s výkonem 27,92 metru.

Kompletní výsledky KP