Atletika Stará Boleslav

Krajské přebory dospělých a mládeže ozdobené rekordy Honzy Tesaře a Tomáše Martínka!

Autor: vh, foto: Kája Barešová,

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

V sobotu 12.1.2019 se v  Praze na Strahově konaly Krajské přebory mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu v hale. Potěšitelné je, že startovalo mnohem více našich atletů než v loňském roce, kteří skoro zdvojnásobili medailový zisk. V akci bylo celkem pět a dvacet našich atletů, kteří vybojovali celkem 21 cenných kovů, z nichž více než polovina byla zlatých. Skvěle si při letošní premiéře vedl Honza Tesař, který nejprve zaběhl skvělou půlku, na níž dokonce překonal letitý oddílový rekord a druhý titul pak přidal i na dvoustovce. Pro krajský titul si v závodě na 3000 metrů mezi juniory doběhl Tomáš Martínek, který navíc po roce ubral ze svého oddílového rekordu dalších 12 vteřin! Na půlce útočily na rekord a o vítězství mezi juniorkami se přetahovaly Kíťa KorelováLenkou Čechovou, přičemž v cíli byla těsně první Kíťa. Skvělou čtvrtku s vítězným koncem zaběhl Kuba Holec, který navíc slavil vítězství i ve výškařském sektoru hned při svém prvním startu mezi dorostenci. Hned čtyři tituly vybojovali naši vrhači, když na nejvyšší stupínek vystoupali Klára Holcová, Tereza Holcová, Kája Barešová a Vojta Korel. O poslední vítězství se zasloužil v tyčce Adam Zach.

DSC 0005

Honza Tesař překonal letitý oddílový rekord na půlce a na stejné distanci krásný souboj Kristýny Korelové a Lenky Čechové

Na hladké šedesátce se velmi dobře prezentoval hned při prvním startu mezi dorostenci Adam Raška. V rozběhu zaběhl pěkných 7,39 a s přehledem postoupil do finále. Tam svůj čas ještě stlačil na 7,34 a v těsném doběhu finišoval jako druhý. V rozbězích skončili ve druhé desítce Pavel Rejzl (7,95) a Tomáš Vrzák (8,04) Ve stejné disciplíně se představili i závodníci z juniorské kategorie. Mezi kluky se ani Kryštof Novotný (7,83), ani Josef Karásek (7,84) bohužel do finálového závodu z rozběhů neprobojovali. Lépe se vedlo mezi muži Adamovi Zachovi, který zaběhl v rozběhu pátý nejlepší čas 7,64, což ho opravňovalo ke startu ve finále, do kterého ale nenastoupil. Mezi juniorkami si v neděli otestovala svou rychlost Bára Veselá. Do finále postoupila s časem 8,43 a v něm skončila nakonec čtvrtá, když finišovala v čase 8,48.

DSC 0008

Na dvoustovce si po rekordní půlce připsal další letošní vítězný start Honza Tesař. Honza v prvním rozběhu (necelou hodinu po doběhu půlky sic!) zaběhl pěkných 22,07 a mezi Středočechy byl v sobotu nejrychlejší. Zvědaví jsme byli i na výkon Adama Rašky, kterému se nedařilo tolik jako na šedesátce a s časem 24,25 obsadil nepopulární čtvrtou příčku. Mezi juniorkami jsme měly dvě želízka v ohni. Bára Veselá zaběhla pátý nejrychlejší čas (26,88) a Eliška Čechová skončila sedmá (27,93). Silnou konkurenci mezi dorostenkami pocítila na vlastní kůži Silva Koudelková v sobotu s časem 28,83 dvanáctá.

DSC 0138

Na čtvrtce jsme byli zase svědky výtečného výkonu Jakuba Holce. Kuba Holec při své vůbec první halové čtvrtce zaběhl skvělý čas 51,64, čímž by se mohl v sobotu poměřovat i s nejlepšími juniory! Mezi dorostenkami zaběhla pátý nejrychlejší čas Silva Koudelková (65,77).

DSC 0105

Dva tituly, jedno stříbro a jeden bronz máme z půlky, na které se vůbec děly věci. Loni si to v závodě žen o vítězství mezi sebou rozdaly Bára Veselá a Kristýna Korelová a vyhrála Bára těsně před Kíťou. Letos byl doběh ještě těsnější, juniorský oddílový rekord Lenky Čechové byl hned při prvním startu v sezóně v ohrožení a Kíťa Korelová si vynahradila loňskou porážku, když do cíle vpadla první ve výborném čase 2:15,12. Jen o sedmnáct setin vteřiny později finišovala tentokrát druhá Lenka Čechová (2:15,29). Budeme letos na půlce opět svědky přetahované o oddílový rekord??? A ve formě jsou na začátku sezóny zdá se nejen obě holky. Skvěle se totiž na Strahově popasoval s půlkou i Honza Tesař, který zde nejenže zvítězil, ale dokonce dokázal překonat skoro čtyři dekády starý rekord Ivo Drahoráda, který činil 1:55,5. Nový oddílový rekord v hale má hodnotu 1:54,36! Mezi dorostenci si pro třetí místo doběhl Tomáš Vrzák (2:18,12).

DSC 0054

V mílařských závodech jsme měli tentokrát zastoupení pouze mezi juniory. Diviš Vekrbauer zvládl v sobotu patnáctistovku za 5:00,27 a za to mu patřila bronzová příčka. Na dvojnásobné distanci startovala trojice našich atletů a Tomáš Martínek se rovněž hned na začátku sezóny ukázal ve velmi dobrém světle. Mezi muži resp. juniory nenašel přemožitele a navíc s časem 8:46,88 vylepšil svůj vlastní oddílový rekord v kategorii juniorů skoro o 12 vteřin! Na čtvrtém místě cílem proběhl Vašek Jisl v čase 9:36,86 následovaný těsně pátým Davidem Martínkem v čase 9:40,25.

DSC 0026

Nad překážkami jsme měli dvojí zastoupení a to mezi muži a dorostenci. Poprvé mezi dospělými startoval Vojta Korel, aby otestoval svou formu pro víceboje. V rozběhu zaběhl velmi solidních 9,30, aby se ve finále ještě zlepšil na 9,22 a obsadil pěkné čtvrté místo. A obdobně si vedl Kuba Holec mezi dorostenci, kde se ale sešla daleko větší konkurence. Kuba při své dorostenecké premiéře nad překážkami v rozběhu zaběhl čas 9,24, což ho opravňovalo ke startu ve finále B. Tam dokázal ještě zrychlit a svůj osobák stlačit na 9,13 a celkově obsadil sedmou příčku.

V každé technické disciplíně zacinkalo a vrhači dokonce v kouli ovládli čtyři ze šesti kategorií

Ve výškařském sektoru se úspěšně představila dvojice našich mladých atletů. Mezi dorostenci to byl kdo jiný než Kuba Holec, který při stejném výkonu 175 centimetrů s kladenským sokem díky čistšímu zápisu vybojoval svůj první titul (čtvrtka byla až na závěr programu)!!! Mezi juniorkami jsme měli zastoupení díky Caroline Grygarové, která si díky novému halovému osobáku 156 centimetrů vyskákala stříbro.

DSC 0075

Po roce se výrazně činili i naši tyčkaři. Mezi muži zvítězil Adam Zach s výkonem rovné čtyři metry. A druhé místo obsadil Vojta Korel, který ve strahovské nafukovačce dokázal přeskočit 320 centimetrů. Třetí cenný kov přidal v juniorské kategorii Kryštof Novotný, který zapsal 300 centimetrů.

DSC 5

V dálce jsme čekali s napětím na výkon Petra Ogouna, který po loňské bramboře přidal a s nejdelším pokusem měřícím 654 centimetrů vybojoval stříbrnou příčku příčku. Mezi ženami si při menší účasti dolétla pro třetí příčku Kája Barešová (434 centimetrů).

DSC 0127

koulařském sektoru řádila naše děvčata. Po přesunu do dorostenecké kategorie si bude muset Klára Holcová zvykat na větší konkurenci, i přesto ale dokázala hned při prvním startu v této kategorii zvítězit, když na úvod sezóny zapsala s tříkilovým náčiním výborných 12,79 centimetrů. Mezi juniorkami stačilo zapisovatelům změnit u vítězky křestní jméno, protože těm s výkonem rovných 10 metrů vládla Tereza Holcová. A do třetice vítězku měla i ženská kategorie, kde nejdelší pokus 9,11 metru předvedla Kája Barešová. Mezi muži bojoval unavený Vojta Korel spíše sám se sebou a tak se jeho vítězný pokus dlouhý 13,06 metru do historie moc nezapíše, ale první titul mezi muži se určitě počítá. Druhé místo obsadil Adam Zach, který více než sedmikilové náčiní poslal do vzdálenosti 11,24 metru. V nabité soutěži dorostenců se neztratil Ondra  Novák, který bojoval s mnohem urostlejšími soupeři a s výkonem 10,84 metru se na devátém místě dokázal probojovat do první desítky.

Pár dalších pěkných fotografií z přeborů od Kájy Barešové zde.

Kompletní výsledky z KP dospělých a mládeže naleznete zde.