Atletika Stará Boleslav

KP starších žáků - vítězný návrat Pavla Vindušky a dvě medaile pro Elišku Šichovou a Michaela Štefla!

Autor: vh, foto: mš,

Štítky: , , , ,

V neděli 13.1.2019 pokračovaly v Praze na Strahově krajské, chcete-li středočeské přebory jednotlivců soutěžemi staršího žactva. Oproti loňsku se naše žactvo uskrovnilo a odvezlo polovinu cenných kovů. Celkem starší žáci vybojovali v rostoucí nabité středočeské konkurenci šest medailí! Výborně se ukazuje po návratu na ovály Pavel Vinduška, který na patnáctistovce v novém oddílovém rekordu získal jediný náš žákovský titul! Velmi dobře si vedla i sprinterka Eliška Šichová, která dokázala na šedesátce a na třístovce vybojovat bronz! Elišku napodobil mezi kluky Michael Štefl, který získal stříbro v kouli a ve výšce se dělil o místo třetí! Přestup z mladších do starších žáků se vydařil i Markovi Černému, který potvrdil své sprinterské schopnosti třetím místem na třístovce.

Stefl KP zactva stupn

Eliška Šichová si na Strahově hlasitě řekla o místo lídra družstva žákyň

Na hladké šedesátce se v obrovské konkurenci osmi desítek závodnic představila šestice našich děvčat, ale jen Eliška Šichová se dokázala výrazně prosadit a probojovala se do finálového běhu díky novému absolutnímu osobáku 8,45. Eliška pak v boji o medaile zaběhla opět výborně, když srazila svůj čas o dalších sedm setinek na 8,38 a nestačila pouze na dvě ze soupeřek!

Na 150 metrů jsme měli jediné zastoupení. I tady se sešla velká konkurence a Natálie Levá s časem 22,19 skončila ve čtvrté desítce. Na dvojnásobné trati se ale opět výborně předvedla Eliška Šichová, která si zaběhla pěkný osobák 45,03 a to byl v neděli třetí nejlepší čas!!! A ve velmi pěkně se dařilo i Báře Vomastkové, která zaběhla jedenáctý nejlepší čas 48,80.

Na půlce byla k vidění z atletek ze Staré Boleslavi pouze Zuzana Kubíčková. A právě na půlce byla vidět rostoucí konkurence, zatímco loni by Zuzka s časem 2:40,14 bojovala o stupně vítězů, v neděli obsadila v součtu všech časů osmou příčku.  

Zuzka Kubíčková ale byla výrazně vidět i v závodě na 60 metrů překážek, kde si v novém pěkném osobáku 10,30 připsala výborné šesté místo.  První desítku uzavírala  Bára Vomastková (10,63).

Velmi početná konkurence se sešla v šesti rozbězích i ve štafetě na 4x200 metrů a naše kvarteto ve složení Eliška Šíchová, Bára Vomastková, Adéla Zahrádková a Zuzka Kubíčková vůbec nezklamalo. Holky totiž zaběhly sedmý nejrychlejší čas 1:58,13

Ve výšce se po loňské absenci barev ASB prezentovala hned dvě naše děvčata a obě se dokázala prosadit do první desítky. Sabina Šeflová skončila s výkonem 144 centimetrů šestá a Ema Blažková brala deváté místo za překonanou výšku 138 centimetrů. I v dálce se prezentovala dvě děvčata. Do desítky dolétla Emma Ježková, když dokázala skočit 471 centimetrů a skončila devátá. Valerie Brejchová s výkonem 414 centimetrů skončila šestadvacátá.

koulařském sektoru bude velmi těžké nahradit Kláru Holcovou. Valerie Brejchová dokázala tříkilovou kouli poslat do vzdálenosti 7,19 metru, což v neděli stačilo na devatenácté místo.

Parádní návrat Pavla Vindušky a všestrannost Michaela Štefla

Na hladké šedesátce se v početném startovním poli starších žáků představil pouze Miroslav Todt, který zaběhl v rozbězích sedmnáctý nejlepší čas 8,23. Na distanci 150 metrů si Miroslav Todt výsledkově výrazně polepšil, když útočil na svůj absolutní osobák a s časem 19,58 se dokázal prosadit do první desítky. Sedmnáctý skončil Marek Černý (20,31). A v nabité konkurenci se neztratil ani další nováček mezi staršími žáky Adam Chyba, který zaběhl třiadvacátý nejlepší čas 20,95. Na třístovce jsme kvitovali, že na loňské třetí místo Kuby Holce bylo navázáno. Pro bronz si totiž doběhl Marek Černý, který cílem proběhl v čase 43,38!

Na startu půlky se po loňské velké nule na startu objevili hned tři borci v dresu ASB. Nejlépe se dařilo v součtu všech časů sedmému Petrovi Špitálskému (2:29,53). Do desítky se prosadil ještě devátý Matouš Buriánek (2:37,75) a druhou desítku načínal Vratislav Machota (2:40,69). Na startu patnáctistovky se po dlouhé době objevil Pavel Vinduška a návrat to byl vskutku parádní! V prvním rozběhu neměl Pavel soupeře, když cílem proběhl s přesvědčivým náskokem v čase 4:33,42, čím navíc stanovil nový oddílový rekord! Největším soupeřem tak byl paradoxně příbramský Marián Dražan v druhém rozběhu, ale ani ten přes veškerou snahu nedokázal Pavla porazit! A tak mohl Pavel při svém návratu na tartan slavit hned vítězství!

V závodě na 60 metrů překážek se soupeřům ze středních Čech postavila čtveřice našich borců a hned tři znich se umístili v první desítce. Michael Štefl si s plůtky poradil v  čase 9,70 a skončil pátý. Marek Černý zaběhl devátý čas 10,43 aMatouš Buriánek proběhl cílem v desátém nejrychlejším čase 10,98. Adam Chyba bral s výkonem 11,58 třináctou příčku. Štafetu na 4x200 metrů jsme tentokrát nepostavili.

Ve výšce se představilo trio z ASB a nejlépe se vedlo Michaelovi Šteflovi, který překonal výšku 157 centimetrů a s tímto výkonem se dělil o třetí místo! Vojta Bajer dokázal překonat laťku na výšce 145 centimetrů a skončil osmý. O pět centimetrů méně skočil Adam Chyba, který obsadil konečné čtrnácté místo. V dálce se činil pouze Vojta Bajer, který v nabité konkurenci s výkonem 455 centimetrů uzavíral první dvacítku. I v kouli jsme měli jediného zástupce a Michael Štefl zde útočil na svůj osobák i na vítězství. Za osobákem zaostal o decimetr a za vítězstvím o osm centimetrů. I tak ale mohl ze Strahova odjíždět spokojený s druhým místem za výkon 12,25 metru.

Kompletní výsledky z KP žactva naleznete zde