Atletika Stará Boleslav

Kounická Sáňkovačka okem Tomáše Martínka!

Autor: tm, foto: zš kounice,

Štítky: , , , , ,

První prosincová sobota se v Kounicích nese ve znamení běhu. Běhu lesního, krosového, svou náročností až extrémního. Běžci se musí vypořádat s nelítostnými kopci, a následnými prudkými seběhy, což na jílovitém povrchu není žádný med. A v sobotu 7. 12. 2019 tomu nebylo jinak. Konal se tu již 31. ročník Mikulášského běhu Sáňkovačkou, který zahájil svým pronikavým a nepřeslechnutelným hlasem Jaroslav Urban, který je ředitelem závodu.

IMG 9612

Zatímco minulý rok se závodníci museli potýkat se sněhem a velmi chladným počasím, letos se běžcům v přijatelných 7 stupních zdolávaly pověstné kopce o poznání lépe. A naši dobře připravení závodníci toho dokázali náležitě využít.

IMG 9494

Z kvarteta reprezentantů ASB se na start nejprve postavila jediná závodnice. Aurora Tlamichová si poradila s šesticí soupeřek bez sebemenšího zaváhání a zvítězila s náskokem 20 vteřin. Velmi náročnou trať dlouhou 570 metrů zvládla v čase 2:39.

IMG 9592

Po bezkonkurenčním představení Aurory se na start postavili junioři, kde se chystala další z mnoha bitev mezi Davidem Martínkem a Lukášem Podolákem. V minulém roce dokázal Lukáš na stejné trati o 1100 metrech Davida porazit o 9 vteřin, ale výsledky z posledních závodů mluvily spíše ve prospěch Davida.

IMG 9627

A předpokládaná očekávání se naplnila. David dokázal porazit jak Lukáše, tak další dva soupeře a zvítězil v čase 4:30. Lukáš si dokázal oproti loňsku zlepšit o 2 vteřiny a finišoval v čase 4:40 pro stříbro.  

IMG 9598

Posledním běžcem byl Vašek Jisl, kterému nedokázal mezi muži konkurovat nikdo ze soupeřů a stejnou trať jako junioři ovládl v čase 4:20.

IMG 3718IMG 3684IMG 3705