Atletika Stará Boleslav

Konec dobrý a začátek taky!!!

Autor: vh, foto: lv, zš kounice, mirobena,,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Přelom roku je velmi bohatý na silvestrovské a novoroční běhy po celé republice. A běžci ASB na těch tradičních středočeských byli výrazně vidět. Zasloužila se o to zejména tréninkové skupinky Jardy Urbana staršího a Libora Veselého, jejichž členové zvládli poslední den v roce závody v Poděbradech a Lysé nad Labem a na Nový rok pak Novoroční běh v Horních Počernicích. Výsledkem bylo šest vítězných startů, o které se postarali David Martínek (ten 2x)Mariana LangerováAnežka Kubíčková, Simona AllaJarda Urban starší, pro kterého to bylo stylové loučení se svojí bohatou závodní kariérou. Velmi pěkných časů a výsledků, ale dosáhli i tradiční elitní běžci Tomáš Martínek a Vašek Jisl, Lukáš Podolák a Šimon SlavíkAurorou Tlamichovou. Konec dobrý, všechno dobré! Dobře nakonec dopadla pro Frantu Dolečka účast na roudnickém Běhu okolo Hesy, po kterém sice skončil v péči lékařů, ale pro cenu za třetí místo už si došel po svých!!!

Marketka Vesela Lysa

Pondělí 31.12.2018 - Silvestrovský běh 2018 - Poděbrady

Na Silvestra vyrazila do Poděbrad čtveřice našich mladých běžců. Tomáš Martínek se opět nechal zapsat na start hlavního Open závodu na 5 kilometrů. A v něm se dokázal udržet hned za první trojicí, když cílem finišoval v čase 16:08, což znamenalo, že sice neobhájil loňské třetí místo, ale zase se zlepšil o více než deset vteřin.

Aura Silvestr

V kategorii kluků ročníků 2005 a 2006 si připsal další start Šimon Slavík (nenechte se zmást jménem Tomáš ve výsledkové listině), který trať dlouhou rovných 1000 metrů zvládl v čase 3:30 a v Poděbradech nestačil pouze na jednoho staršího soupeře. Úplně stejně se v pondělí vedlo i Auroře Tlamichové, která finišovala druhá v čase 3:51.

Simon silvestr

Loňské třetí místo si vylepšil a tím pádem stříbrný stupínek si v Poděbradech vybojoval Jan Foltýn. Ten si mezi kluky ročníku 2007 až 2009 s tratí dlouhou 700 metrů poradil v čase 2:28.

Pondělí 31.12.2018 - 44. ročník Silvestrovského běhu - Lysá nad Labem

V Lysé nad Labem se nejprve na start svých závodů postavily nadějné svěřenkyně Libora Veselého a všechny dokázaly zvítězit. Mezi děvčaty ročníku 2012 a mladšími kralovala ve „sprintu“ na 150 metrů v čase 40,4 Simona Alla. Holky ročníku 2010 a 2011 už absolvovaly trať dlouhou 850 metrů a své výtečné běžecké vlohy zde uplatnila Anežka Kubíčková, která zvítězila v čase 3:11,9. A stejně se vedlo na stejně dlouhé trati mezi dívkami ročníků 2008 a 2009 Marianě Langerová, která suverénně zvítězila v čase 2:41,3.

Marianka Silvestr Lysa

Trať dlouhá 1550 metrů čekala na dorostence a tady  se na startu vedle sebe postavila letos prakticky nerozlučná dvojice David Martínek a Lukáš Podolák. Kluci bojovali po celou trať o vítězství, ale v cíli se mezi ně nakonec vklínil jeden z domácích borců. V cíli se nakonec v čase 4:30,1 nejvíce radoval David. Lukáš se tentokrát musel spokojit se třetím místem, když finišoval v čase 4:40,7.

Na domácím "hřišti" se chtěl opět v co možná nejlepším světle představit Vašek Jisl a nutno říct, že se mu to podařilo dokonale. V hlavním mužském závodu na 6500 metrů totiž nestačil pouze na nestárnoucího Jiřího Millera a zaslouženě si v čase 20:36,0 doběhl pro druhé místo (svůj čas z loňska přitom vylepšil o tři čtvrtě minuty!!!) Na třetím místě ho pak na stupně vítězů doprovodil v pondělí neúnavný David Martínek, který cílem proběhl v čase 21:20,5. 

Svou sedmatřicátou účastí zakončil v Lysé nad Labem svou bohatou závodní kariéru trenér kluků Jarda Urban, a to velmi stylově, když v kategorii nad šedesát let vystoupal na nejvyšší stupínek (27:21,6).

Pondělí 31.12.2018 – 36.ročník Běhu kolem Hasy – Roudnice nad Labem

Do Roudnice nad Labem vyrazili oslavit konec roku během Franta Doleček a Karolína Růžičková. Franta zvládl trať dlouhou 5,2 km v čase 48:04, ale po prodělané viróze nakonec po doběhnutí skončil v péči zdravotníků. Naštěstí se ukázalo, že to není vážné a Franta si pro třetí místo došel po svých! Karolína doběhla mezi ženami na pěkném šestém místě v čase 23:42.

Dolda Okolo HasyDolda Okolo Hasy2

Úterý 1.1.2019 – 38. ročník Novoročního běhu - Horní Počernice

V Horních Počernicích se na Nový rok běhá klasický silniční závod na jednom okruhu dlouhém 3150 metrů. Buď se běží jeden okruh nebo dva. Na okraj Prahy se tentokrát vydal pouze jediný běžec ASB, ale David Martínek stejně jak v Lysé zakončil rok 2018, tak zde vítězně načal rok 2019! V kategorii dorostenců neměl doslova konkurenci, ale na trati dlouhé 3150 metrů zaběhl mezi všemi absolutně nejrychlejší čas 10:55,8. Tak jen tak dále…znáte to: „Jak na Nový rok, tak po celý rok!“