Atletika Stará Boleslav

KÍŤA KORELOVÁ NA ME JUNIORŮ DESÁTÁ!!! BÁRA VESELÁ SEMIFINÁLE NEDOKONČILA!!!

Autor: vh, foto: Denisa Kisialová, zdroj: ČAS,

Štítky: , ,

Atletika Stará Boleslav se právem může řadit k tomu nejlepšímu, co je k mání na čtvrtce s překážkami. Jednoznačně to potvrdilo i právě skončivší Mistrovství Evropy do 20 let, kdy Českou republiku reprezentovaly v této disciplíně pouze zástupkyně ASB Bára Veselá a Kíťa Korelová. V pátek nás obě holky moc potěšily, když se obě dokázaly probojovat do sobotního semifinále. Tam už to byl obrovský boj, který pro naše holky nedopadl úplně podle jejich představ. Bára po pádu na osmé překážce závod vůbec nedokončila a drobné zaváhání na osmé překážce možná vystavilo stopku i Kítě, která finišovala pouhé tři setinky za časem potřebným k postupu do finále! I tak ale holkám patří obrovská poklona, vždyť se obě probojovala mezi nejlepší šestnáctku v Evropě a Kíťa po přestupu do juniorské kategorie pronikla hned do elitní desítky!! Postavení české velmoci na čtvrtce s překážkami navíc umocnil v sobotu na Velké ceně Nového Města nad Metují Honza Tesař, který prokázal velmi solidní formu před nastávajícím republikovým šampionátem dospělých! A nesmíme zapomenout ani na Kubu Holce, který nás v sobotu odletěl reprezentovat na Evropský olympijský festival mládeže do azerbajdžánské metropole Baku!!! Držíme palce!!!

image00153

Pátek 19.7.2019 – Stoprocentní bilance našich holek v rozbězích

Ostrý start pro obě naše holky přišel v pátek po obědě. Ze čtyř rozběhů na čtvrtce s překážkami postupovaly vždy tři první v cíly přímo a další čtyři děvčata časem. Hned v tom prvním rozběhu se na start v páté dráze postavila Kíťa Korelová. Dlouho to vypadalo, že soupeřky Kítě o hodně utíkají, ale kdo zná Kíťu mohl být v klidu, protože Kíťa dokáže udržet vysoké tempo až do konce. Na dvoustovce už se propracovala na čtvrtou příčku, na osmé překážce už byla na třetím místě a protože Ukrajince a staré známe Španělce Carle Garcia začlo v cílové rovince docházet, Kíťa se kolem nich přehnala a rázem po poslední překážce byla v čele. V závěru ještě odrazila nápor Maďarky Janky Molnárové a mohla se radovat nejen z vítězství v rozběhu a tím pádem jasnému postupu do finále, ale také z nového osobáku 58,98, čímž opět posunula absolutní oddílový rekord!!!

image00151

Hned vzápětí mohla Kíťa při vydýchávání držet palce Báře Veselé, kterou čekala o poznání těžší práce, když měla o jednu soupeřku více a navíc podle předpokladů a dosažených časů v měly být soupeřky silnější. Bára navíc startovala v neoblíbené osmé dráze se všemi soupeřkami za sebou. Bára nezahájila vůbec špatně, ale mezi třetí a osmou překážkou se dostala z rytmu a při náběhu do cílové rovinky to nevypadalo vůbec růžově. Bára ale zabojovala a propracovala se dopředu a ve finiši bojovala s Irkou Deidre Murray o třetí přímé postupové místo. To se jí nakonec nepodařilo, když s časem 60,17 o devět desetin za irskou závodnicí zaostala. Nicméně po druhém rozběhu jí patřilo druhý nejlepší postupový čas a prozatím tak nebylo třeba věšet hlavu. Ve třetím rozběhu se před Báru dostala pouze jedna závodnice, a bylo tedy jasné, že v posledním čtvrtém rozběhu by musely Báru překonat jak čtvrtá, tak pátá závodnice. Tento běh byl ale nejpomalejším a nepodařilo se to ani jedné z nic a tak jsme mohli slavit. Dvě závodnice ASB v semifinále ME to byla naprostá paráda!!!

image00168 1

Sobota 20.7.2019 – Osudová osmá překážka vystavila v semifinále stopku

V rozběhu se, jak se říká, oddělila zrna od plev a v semifinále už byla děvčata hodně vyrovnaná a bylo jasné, že na postup do finále bude muset zejména Bára přidat. Bára sice rozběhla semifinálový běh o poznání lépe než rozběh a v oblouku před cílovou rovinkou to vypadalo, že se zapojí do boje o čtvrté místo a o možný postup časem. Ale na osmé překážce zavadila švihovou nohou nejprve o překážku ve vedlejší páté dráze, aby následně vletěla přetahovkou do překážky ve vlastní šesté dráze, která ji bohužel hodně nemilosrdně a nekoordinovaně poslala k zemi. Bára naštěstí vyvázla hlavně s odřeninami a pohmožděninami. 

image00177

To asi moc na klidu na klidu příliš nepřidalo Kítě, která se už tou dobou připravovala na start druhého semifinála. Kíťa opticky rozběhla semifinálový běh o mnoho lépe, a opět se dokázala v oblouku dotahovat k závodnicím před sebou. I Kíťu však potkal na osmé překážce drobný karambol, který ji trošku zbrzdil. Ve finiši pak Kíťa nechala všechno, na první tři postupová místa tentokrát neměla, ale o čtvrtou příčku se byla srdnatě. Na poslední chvíli ji však předčila Ukrajinka Tetyana Bezshyyko, která nakonec jako poslední s časem 59,32 proklouzla do nedělního finále. Kíťa finišovala jako pátá v čase 59,35 a protože v prvním rozběhu byla ještě jedna ze závodnic o setinku vteřiny rychlejší odváží si z Borås konečné nutno podotknout výborné desáté místo. Oběma holkám moc děkujeme za skvělou reprezentaci, přejeme jim klidný odpočinek a Báře brzské zotavení!!!

image00190

Sobota 20.7.2019 – 43. Velká cena Nového Města nad Metují

Do Nového Města nad Metují se na 43. tamní Velkou cenu vydali otestovat formu před nadcházejícím republikovým šampionátem dospělých naši elitní čtvrkaři. Velmi dobře se jevil na čtvrtce s překážkami Honza Tesař, který zaběhl letošní osobák 50,82 a po velkém boji porazil reprezentačního kolegu Martina Tučka z VSK Univerzita Brno (50,99). Škoda, že nemohl startovat v prvním rozběhu, kde byli ještě kvalitnější soupeři. Už před tím se představil na dvoustovce Kuba Veselý, kterému se ale závod tentokrát vůbec nevyvedl, když ve velmi kvalitní konkurenci skončil jedenadvacátý s průměrným časem 23,01.

Sobota 20.7.2019 – Odlet české olympijské výpravy na EYOF

No a sobota vůbec byla nabitá, protože do azerbajdžánské metropole odcestovala česká olympijská výprava na Evropský olympijský festival mládeže. A mezi českými nadějemi nechyběl ani náš Kuba Holec. Kuba má už zítra ve středu 23.7.2019 na programu rozběhy na 400 metrů překážek, které jsou současně i semifinálem. Rozběhy začínají v 9:25 tamního času, takže v 7:25 držte palce!!!!

Kubajz odlet Baku