Atletika Stará Boleslav

Juniorky stále drží postupové místo na Mistrovství Čech!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Druhé kolo krajského přeboru družstev mládeže proběhlo v sobotu 25. května 2019 na kolínském stadionu Mirka Tučka. První kolo jasně ukázalo, že na početnější družstvo Berouna v současné době nemáme, ale díky kvalitě se můžeme poměřovat s ostatními. A i když naše holky tentokrát obsadily třetí místo, tak díky tomu, že i tentokrát porazily družstvo Kladna a naopak zaostaly za Čáslaví, i po druhém kole drží postupové druhé místo na Mistrovství Čech! Družstvo juniorů jelo do Kolína opět pouze ve dvou a družstvo dorostenců čítalo pět kluků. Nad výsledky družstev tak opět vyčnívaly individuální výkony. Bára Veselá poté co zaběhla na prvním kole nový oddílový rekord na čtvrtce, vylepšila svůj vlastní oddílák i na dvoustovce! Velkou kvalitu, ale ukázaly i další děvčata, zejména sestry Klára a Tereza Holcovy se činily a nejvíc přičinily o třetí místo holek. Kuba Holec zase zaběhl parádní třístovku s překážkami a bezvadně zvládl i trojskok, protože v obou disciplínách figuruje v průběžné první desítce v republice mezi dorostenci!

M CR 22 Ostrava 068

Skvělý Jakub Holec na překážkách i v trojskoku

I do Kolína si jeli kluci spíše otestovat svou formu, než aby pomýšleli na nějaký lepší výsledek družstva. Pětice dorostenců je prostě málo, ale stejně jako v prvním kole kluci skončili se ctí na čtvrté příčce. Pořadí druhého kola bylo následující: 1. Sokol Kolín 185 bodů, 2. AC TEPO Kladno 133 bodů, 3. SKP Nymburk 111 bodů, 4. Atletika Stará Boleslav 46 bodů, 5. SKP Kutná Hora 16 bodů a 6. Spartak Vlašim 0 bodů.

Na nejkratším sprintu jsme měli zastoupení jen díky Ondrovi Machotovi, který si v Kolíně zaběhl pěkný osobák 12,48, ale to bohužel v nabité konkurenci na postup do finálových běhů nestačilo. Dvoustovku tentokrát nikdo neběžel, protože Adam Raška si vůbec premiérově zaběhl čtvrtku. A nevedl si vůbec špatně, když finišoval jako druhý v čase 53,55.

Lukáš Podolák se tentokrát představil na patnáctistovce a letos mu to běhá náramně. V Kolíně finišoval s výrazným náskokem jako první v novém osobáku 4:24,95. Na startu byl i David Martínek, který ale pošetřil síly na nedělní steeple na pražských přeborech a do cíle nedoběhl.

Kuba Holec zvládl v Kolíně oba překážkové běhy s výborným výsledkem. Na stovce s překážkami dokázal ze svého maxima stáhnout další půl vteřinku a s časem 16,19 byl jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Na třístovce s plůtky už Kuba neměl v sobotu konkurenci, když se jako jediný dostal pod hranici čtyřiceti vteřin a s časem 39,75 a v průběžných republikových tabulkách mu patří pátá příčka mezi dorostenci!

 

Ve vrhačských disciplínách nás tentokrát nikdo nezastupoval a tak se věnujme těm skokanským resp. jediné skokanské. Naší pozornost si totiž zasloužil trojskok, který ovládla dvojice Kuba Holec a Adam Raška. Adam už na lize v Třebíči předvedl skvělý výkon blížící se třinácti metrům. V Kolíně skočil nejdále do vzdálenosti 12,23 metru a musel se sklonit před jediným soupeřem a tím nebyl nikdo jiný než Kuba. Kuba dolétl na metu 12,53 metru a v průběžných dorosteneckých republikových tabulkách se zařadil na deváté místo hned za osmého Adama.

Vašek Jisl a Kryštof Novotný si pěkně zazávodili

Oba kluci na kolínském stadionu předváděli velmi sympatické výkony, ale ve dvou na žádné z družstev neměli opět nárok. Pořadí druhého kola bylo následující: 1. Sokol Kolín 153 bodů, 2. AC TEPO Kladno 150 bodů, 3. AC Čáslav 61 bodů, 4. Lokomotiva Beroun 35 bodů, 5. Atletika Stará Boleslav 14 bodů.

Vašek Jisl v sobotu běžel pouze čtvrtku s překážkami a to velmi dobře, když si zaběhl čas 59,97 a cílem proběhl třetí. Do soutěže výškařů už nenastoupil. Tam se naopak prezentoval Kryštof Novotný, ovšem ne úplně zdařilým způsobem, když neskočil základní výšku. Už dlouho před tím ale mohl být spokojený se svým vystoupení v tyčce, kde útočil na svůj osobák. Nakonec skočil výborných 340 centimetrů a obsadil druhou příčku. A na jeden bod za osmé místo dosáhl Kryštof v dálce, kde nejdále dolétl do vzdálenosti 510 centimetrů, což je i hodnota jeho nového venkovního osobáku.

Děvčata i přes třetí místo zatím drží postupovou příčku!

Holky nastoupily stejně jako v prvním kole v počtu pouhých osmi závodnic a i když opět ve všech svých startech předváděly parádní výkony tentokrát nestačily nejen na suverénní družstvo Berouna, ale i na čáslavská děvčata. I přesto holky před závěrečným srpnovým domácím třetím kolem drží druhou příčku, která zajišťuje postup na Mistrovství Čech! Pořadí druhého kola bylo následující: 1. Lokomotiva Beroun 135 bodů, 2. AC Čáslav 78 bodů, 3. Atletika Stará Boleslav 73 bodů, 4. AC TEPO Kladno 59 bodů.

Na nejkratším sprintu jsme měli trojí zastoupení a k našemu potěšení všechna tři děvčata postoupila do finálového běhu. V prvním rozběhu doběhla druhá Bára Veselá v novém osobáku 12,59 a ze druhého běhu postoupily i vítězná Kíťa Korelová s časem 13,01 (rovněž nový osobák) i třetí dorostenka Silva Koudelková s časem 13,48. Ve finále Bára opět finišovala jako druhá v čase 12,71 a body pro družstvo vybojovala i pátá Kíťa (13,08). Silva doběhl stejně jako na kole prvním sedmá v čase 13,67. Na dvoustovce jsme měli nejpočetnější zastoupení, když se o body porvala čtveřice našich závodnic, když k trojlístku ze stovky přibyla Eliška Čechová. Hned v tom první rozběhu svedla Bára Veselá krásný souboj s berounskou Kateřinou Dondovou a dokázala jí vrátit porážku z finále stovky. Navíc Bára cílem proběhla v čase 25,39, čímž vylepšila svůj vlastní oddílový rekord. Jako čtvrtá finišovala v prvním rozběhu Kíťa Korelová, která si dokázala vylepšit osobák na 26,16 a stejná příčka jí patřila i celkově. Hned za ní doběhla Eliška Čechová (26,63). Ve druhém rozběhu bojovala o vítězství nakonec druhá a celkově osmá Silva Koudelková (27,70).

Na čtvrtce tentokrát startovala pouze Kíťa Korelová, která zde pokračovala v prakticky neuvěřitelném festivalu osobáků a s přehledem si doběhla pro druhou příčku v novém osobním maximu 57,09. Na patnáctistovce opět doběhla pro velmi cenné body za čtvrté místo Sabina Strachová, která cílem proběhla v čase 5:52,57.

Čtvrtka s překážkami patří k tomu nejlepšímu, co můžou (nejen) naše holky nabídnout a v sobotu tomu nebylo jinak, byť opět na startu chyběly Bára s Kíťou. Plnohodnotně je totiž nahradila Eliška Čechová, která zvítězila o parník v novém výtečném osobáku 63,22.

Ve skokanských disciplínách startovala jediná naše závodnice a o to více nás těšilo, že se dařilo Caroline Grygarové ve výšce. I Caroline totiž v Kolíně zaútočila na svůj osobák a to se jí nakonec s výkonem 162 centimetrů podařilo a návdavkem obsadila druhou příčku.

Ve vrhačských disciplínách opět skvěle po svém boku bojovaly sestry Holcovy a svými výkony výrazně podpořily bodový zisk našeho družstva, když ve všech třech disciplínách, ve kterých startovaly, dokázala jedna ze sester zvítězit. V kladivu jednoznačně dominovala Tereza Holcová, která se čtyřkilovým náčiním naznačila rostoucí formu, když hodila velmi kvalitních 53,88 metru. Dorostenka Klára Holcová s těžším kladivem hodila solidních 27,97 metru a brala cenné body za čtvrté místo. No a ve zbývajících disciplínách už bylo u na prvních dvou místech uváděno jen příjmení Holcová. Klára opět vypálila rybník všem juniorským koulařkám. V  soutěži dokázala totiž zvítězit s výkonem 11,26 metru! Hezky zabojovala i Tereza, která poslala kouli prakticky na úroveň svého osobáku do vzdálenosti 10,62 metru a obsadila druhou příčku. A stejné pořadí svítilo ve výsledkové listině po skončení soutěže v hodu diskem. Klára hodila nejdále ze všech (32,18 metru) a prakticky jedinou soupeřkou jí byla Terka s výkonem 31,45 metru.

Kompletní výsledky 2. kola zde.