Atletika Stará Boleslav

JUNIORKY NA MISTROVSTVÍ ČECH ŠESTÉ!!

Autor: vh, ilustrační foto: Jiří Kottas, 2018,

Štítky: , , , , , , , ,

Už jen samotný postup na Mistrovství Čech byl pro naše juniorky úspěchem a konečné šesté místo v zemích českých je pro holky rovněž pěkné zakončení letošní sezóny. Jednak se musely v neděli 15. září v Kolíně obejít bez Lenky Čechové, Valentiny Wenigové a Verčy Procházkové, a také musely čelit daleko početnějším družstvům soupeřek po většinou posílené o hostující závodnice. O kvalitě našich holek vypovídá i to, že jsme opět neměli jako jedni z mála žádnou hostující závodnici a všechny body tak získaly závodnice ASB!!! Dvanáct bylo statečných holek, z toho obětavě jela pomoci čtveřice starších žákyň. I proto je první nepostupové místo na MČR družstev úspěchem. Vítězství a druhé místo vybojovaly ve dvou disciplínách Tereza Holcová a Kíťa Korelová. Na stupně vítězů se v nabité konkurenci ale dokázaly prosadit i Klára Holcová, Bára Veselá, Eliška Čechová a Caroline Grygarová.

M CR 22 Ostrava 2

Na Mistrovství Čech se probojovalo 12 nejlepších družstev a naše holky se mezi nimi rozhodně neztratily, ba právě naopak patřily k tomu lepšímu, co bylo v neděli na pravém břehu Labe v Kolíně k vidění. Pořadí Mistrovství Čech bylo následující:

1. Atletika Jižní Město           210 bodů

2. SK Jeseniova                     187

3. Lokomotiva Beroun             157

4. AK ŠKODA Plzeň               138

5. AC Pardubice                      122,5

6. Atletika Stará Boleslav       95

7. TJ LIAZ Jablonec n. Nisou    60

8. TRIATLET Karlovy Vary        25

9. TJ VS Tábor                          22,5

10. AC Domažlice                      22

11. Hvězda Pardubice                20

12. TJ Lokomotiva Trutnov           4.

Na nejkratším sprintu jsme měli dvoje zastoupení, ale v nabité konkurenci obě děvčata nepostoupila do finálového běhu. Byť žákyně Andrea Žáková zaběhla dvanáctý nejrychlejší čas 13,34, protože z každého rozběhu postupovaly první čtyři závodnice a Andrea byla ve třetím rozběhu až pátá. Paradoxně blíže tedy měla k postupu ve druhém rozběhu Silva Koudelková, které z pátého místa s časem 13,49 chybělo na postup do finále B 7 setin vteřiny. Na dvoustovce jsme měli mít rovněž dvojí zastoupení, ale Lenka Čechová opět laborovala se svými letošními zdravotními obtížemi a do bojů v neděli vůbec nezasáhla. Ve třetím rozběhu doběhla druhá Eliška Čechová v čase 26,60 a v součtu všech časů skončila jako první nebodující závodnice jedenáctá.

Na čtvrtce jsme mohli být nadmíru spokojeni protože o druhé místo si to mezi sebou rozdaly Bára Veselá a Eliška Čechová. Bára Elišce odolala a o pět setin vteřiny proťala cílovou pásku v čase 58,35 jako druhá. Eliška doběhla pro osm bodů za třetí místo v čase 58,40. Vůbec pro první body pro družstvo doběhla na půlce Kíťa Korelová, kde nestačila pouze na jedinou soupeřku a v čase 2:15,75 finišovala jako druhá. Pro cenné zkušenosti a pěkné celkové patnácté místo si doběhla v čase 2:31,89 další žákyně Zuzka Kubíčková. Na prázdno nevyšla v Kolíně Sabina Strachová, která cílem patnáctistovky proběhla jako desátá v čase 5:45,09.

M CR 22 Ostrava 3

Báře Veselé vyšla stovka s překážkami v posledních dvou startech velmi slušně a tak se zkoušela prosadit na této trati i v neděli. Bohužel na stadionu Mirka Tučka jí závod tak úplně nevyšel podle představ a s časem 16,09 skončila v součtu všech běhů o jednu setinu vteřiny na jedenáctém místě. Čtvrtka s překážkami opět patřila k disciplínám, kde holky výrazně bodovaly, na což jsme samozřejmě spoléhali. Zasloužila se o to zejména Kíťa Korelová, která zvítězila v čase 61,80 s obrovským náskokem před ostatními. A ve třetím běhu zabojovala i Silva Koudelková, která si vylepšila při svém druhém startu na dlouhých překážkách o více než vteřinu na 69,07 a obsadila desátou příčku.

Na mistrovský závod jsme zejména díky našim žákyním složili i kvartet na štafetu na 4x100 metrů. Naše čtveřice ve složení Aneta Ruttová, Eliška Šichová, Andrea Žáková a Sabina Strachová zaběhla čas 53,66, což stačilo na dvanáctou příčku. Hodně jsme se spoléhali na úplný závěr na dlouhou štafetu, i když z ní na poslední chvíli vypadla Bára Veselá. Letošní stabilní složení Eliška Čechová, Kíťa Korelová a Silva Koudelková tak musela doplnit Zuzka Kubíčková. A i přesto, že naše kvarteto mělo k nejsilnějšímu složení daleko, tak holky zaběhly velmi slušný čas 4:07,21 a obsadily pěkné čtvrté místo.

M CR 22 Ostrava 983

Ve skokanských disciplínách startovaly v dálce tentokrát v našich barvách dvě závodnice. Pro obě žákyně Anetu Ruttovou a Elišku Šichovou, to byly další velmi pěkné závody, při kterých získávaly cenné zkušenosti. A kdyby holky dokázaly atakovat svá maxima, mohly získat i nějaké body. To se sice nepodařilo, ale Anetě chyběly pouhé dva centimetry na první desítku, když s nejdelším měřeným pokusem 485 centimetrů obsadila dvanáctou příčku. Eliška skočila v neděli nejdále do vzdálenosti 462 centimetrů a obsadila konečné sedmnácté místo. Jediná naše závodnice ve výšce Carolina Grygarová musela zabojovat už na své základní výšce 153 centimetrů, kterou překonala až třetím pokusem. Následnou postupnou výšku 157 centimetrů překonala na poprvé a díky tomu se v průběžném pořadí vyhoupla na třetí příčku. A když skočila na potřetí i 161 centimetrů, bylo už jasné, že třetí skončí i nejhůře. Útok na osobák na výšce 164 centimetrů sice Caroline nevyšlo, ale třetí místo bylo velmi milým překvapením.  

Ve vrhačských disciplínách opět zářily sestry Holcovy. Původně jsme počítali se solidním bodovým ziskem hned v úvodní disciplíně a sice oštěpu, ale Valentina Wenigová v neděli ráno hlásila vedoucí družstva Tereze Veselé nemoc, takže jsme si mohli nechat zajít chuť. Nejprve si připsala jasné vítězství o více než deset metrů Tereza Holcová v kladivu, která s výkonem 53,59 metru útočila na svůj osobák! Se čtyřkilovým kladivem se opět skvěle poprala i Klára Holcová, která si opět vylepšila osobák, když hodila solidních 36,56 metru a dokázala obsadit pěknou sedmou příčku. O větší bodový zisk z kladiva nás připravila práce resp. pracovní vytížení Verčy Procházkové, která by určitě také neodjížděla s prázdnou. Pak se holky přesunuly do diskařského kruhu, kde se Tereza díky poslednímu šestému pokusu dlouhému 34,08 metru posunula na konečnou pátou pozici. Klára hodila nejdále ve čtvrté sérii (29,75 metru) a rovněž brala body za osmé místo. To nejlepší si sesterská dvojice nechala na kouli, kde se obě holky probojovaly na stupně vítězů. Klára opět byla více než důstojnou soupeřkou juniorským koulařkám. V soutěži dokázala totiž vystoupat na druhé místo s výborným výkonem 11,71 metru! A Tereza skončila hned za ní na třetím místě s výkonem 11,52 metru.

Kompletní výsledky Mistrovství Čech zde.