Atletika Stará Boleslav

Jarda Doubek dvanáctý na MČR v přespolním běhu

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2019, lv,

Štítky: , , , , , , ,

Uplynulý víkend jsme naši pozornost směřovali zejména do východočeské obci Dříteč, kde v golfovém resortu Kunětická hora spolek Zdraví a sportovní aktivity pořádal druhou část Mistrovství ČR v přespolním běhu. Tentokrát šli do akce muži, ženy, juniorky a junioři. Nás mohlo těšit, že na startu mužů mílařů nechyběly ani barvy ASB. Jarda Doubek v mistrovském závodě dlouho bojoval o první desítku. A abychom byli úplní co do výsledkového servisu, přinášíme i první halové výsledky ze sobotních závodů v Českém Brodě, kde hned čtyři borci z kategorie mladších žáků překonali oddílový rekord. Svůj vlastní oddílový rekord ve výšce posunula Aurora Tlamichová. Novým rekordmanem v dálce je Eliáš Motl. Vojtu Sadila nemusí mrzet, že ho Eliáš přeskočil, protože překonal o parník rekord Davida Matouška na šedesátce s překážkami. No a Martin Buchta se činil na hladké šedesátce a ve výšce. Celkově však byla sobota v Českém Brodě festivalem osobních rekordů. Do Jablonce zase vyrazila část tréninkové běžecké skupinky Libora Veselého a parní válec zn. Lukáš Dašek dál válcuje soupeře a s medailí odjíždí ze severu Čech i Adam Axon.

MCR Dritec kros 365

Sobota 23.11.2019 – Mistrovství ČR v přespolním běhu – Dříteč

V sobotu 23.11.2019 proběhla v areálu golfového resortu Kunětická Hora v obci Dříteč druhá část Mistrovství ČR v přespolním běhu. Svůj start si zde odbyli dospělé a juniorské kategorie a zakončily tak letošní řadu republikových atletických šampionátů. Na závodníky čekala opět poměrně rovinatá trať, která i tentokrát vydržela poměrně pevná po celou dobu mistrovství. Větším problémem pro jednotlivé běžce byl poměrně čerstvý vítr.

MCR Dritec kros 407

Mezi necelou šedesátkou mužů mílařů se na startu prezentoval Jarda Doubek. Na mílaře čekaly celkem dva dvatisíce metrů dlouhé okruhy. Úvod prvního kola byl spíše taktickou bitvou a pro oba Jardu nebylo problémem držet se na konci první dvacítky. Ve druhé polovině prvního okruhu se však Patrik Vebr z pražského USK rozhodl výrazně zvýšit tempo závodu a celé pole mílařů se začalo výrazně natahovat. Jarda zareagoval výborně a posunul se do přední části startovního pole čítajícího cca 15 závodníků a po půlce závodu mu patřilo dvanácté místo. Vebr v tempu nepolevoval a za chvíli mu už stačili pouze pozdější vítěz David Foller a vicemistr republiky Jan Sýkora. Jarda v průběhu druhého kola bojoval o první desítku, ale v závěrečných 500 metrech začal tuhnout a cílem nakonec proběhl jako dvanáctý v čase 12:38. A to je moc pěkný výsledek!

MCR Dritec kros 379

Sobota 23.11.2019 – Veřejné závody v KBD – Český Brod

V sobotu 23.11.2019 se také zúčastnila necelá dvacítka mladých atletů ze Staré Boleslavi prvních Veřejných halových závodů v Českém Brodě. Většina z nich startovala na hladké šedesátce, kde startoval i Franta Doleček, který si v sobotu otestoval svou rychlost v klasickém sprinterském dvojboji a jeho výsledky začneme. Nejprve zvládl padesátku v čase 11,34, aby pak trať o deset metrů delší zvládl v čase 13,46. Pak už se běhalo jen rychleji J.

Mezi staršími žáky zaběhl poprvé v životě pod hranici osmi vteřin Marek Černý (7,90). Osobák si odváží i Adam Chyba (8,44). Obdobně se vedlo i starším žákyním. Pěkné osobní maximum vytěžila z krásného závodu vítězka Ema Blažková (8,57) a také třetí v cíli Bára Vomastková (8,66). Pátá pak proběhla cílem Valerie Brejchová (9,18). Mezi mladším žactvem byla jako vždy o dost větší konkurence, ale obě naše holky se mezi necelou padesátkou neztratily a navíc si rovněž zaběhly nové osobní rekordy. Nikol Špinková zaběhla šestý nejrychlejší čas dne 8,87 a Ela Vostrá skončila s časem 9,07 jen o dvě místa níže na osmé příčce. Poprvé v historii ASB se v hale dostal mladší žák pod hranici osmi vteřin a tento primát patří sobotnímu vítězi Martinovi Buchtovi (7,93). Pod čas Jakuba Klasny se dostal i druhý Vojta Sadil (8,05). Do první desítky z celkem pětatřiceti závodníků se ještě probojovalo dalších šest našich mladých atletů a netřeba dodávat, že všichni si vylepšili své osobáky. Těsně čtvrtý Eliáš Motl si vylepšil osobák o tři desetiny vteřiny na 8,15. Potěšitelný je návrat pátého Zdeňka Přibyla (8,43) a také šesté místo člena letošní přípravky Filipa Vomastka (8,49). Hned za ním skončil sedmý Šimon Slavík (8,53) a první desítku uzavíral Ondra Sadil (8,72).

Další oddílový rekord padl na šedesátce s překážkami, která celé závody zahajovala. Má ho na svědomí Vojta Sadil, který výrazně vylepšil oddílový rekord Davida Matouška (10,02). Mezi mladšími žáky neměl s časem 9,28 konkurenci, což dokládá třetí místo Šimona Slavíka (10,30), čtvrté Eliáše Motla a dělené šesté místo Ondry Sadila a Bedřicha Čížka (10,69). Netřeba dodávat, že u všech se jednalo o osobáky. Mezi mladšími žáky chyběl na startu Martin Buchta, který si zaběhl stejný závod mezi žáky staršími a premiéra to byla parádní, když zvítězil v čase 9,22! Pro třetí místo si doběhl Marek Černý (9,68), čtvrtý proběhl cílem Petr Špitálský (10,38) a pátý Adam Chyba (10,59). Mezi staršími žákyněmi dominovala v Bára Vomastková s časem 10,27. Druhá doběhla Ema Blažková (10,54) a čtvrtá Valerie Brejchová (11,13). Všechny tři v novém halovém osobním maximu. Mezi mladšími žákyněmi se naše holky seřadily od třetího do šestého místa. Nejrychleji překážky tentokrát přelétla Ela Vostrá v čase 10,19. Těsně pod stupni vítězů skončila Nikol Špinková (10,83), následovaná pátou Aurorou Tlamichovou (11,20) a šestou Kájou Černou (11,27).

I v dálce jsme měli početné zastoupení zejména mezi mladším žactvem. A i dálka vyšla našim nadějím výborně. Mezi mladšími žáky hned tři borci překonali pětimetrovou hranici. Novým oddílovým halovým rekordmanem je od soboty Eliáš Motl, který jako dolétl do vzdálenosti 536 centimetrů. Za pětimetrovou hranici se dostali i druhý Martin Buchta (528 centimetrů) a třetí Vojta Sadil (501 centimetrů). Mezi staršími žákyněmi se dařilo zejména vítězce Emě Blažkové, která si zapsala výkon 490 centimetrů. Osobák si vylepšila i třetí Valerie Brejchová (442 centimetrů), čtvrtý mezi staršími žáky Adam Chyba (475 centimetrů) a sedmá mezi mladšími žákyněmi Ela Vostrá (425 centimetrů).

Poslední disciplínou je v Českém Brodě tradičně výška. Mezi mladšími žákyněmi startovala jediná naše závodnice, ale stálo to za to. Aurora Tlamichová totiž překonala o dva centimetry svůj vlastní oddílový rekord, který má nově hodnotu 150 centimetrů. A rekordní tabulky se měnily i u mladších žáků, kde dosavadní rekord Kuby Veselého o centimetr přeskočil Martin Buchta a s výkonem 156 centimetrů mezi soupeři neměl konkurenci. Činili se ale i druhý Šimon Slavík (146 centimetrů) a třetí Ondra Sadil (141 centimetrů), kteří díky novým osobákům zkompletovali obsazení stupňů vítězů.  A mezi staršími žáky dominoval Petr Špitálský jak jinak než s novým osobákem 166 centimetrů.

Kompletní výsledky z Českého Brodu zde.

Sobota 23.11.2019 – Mezinárodní víceutkání družstev žactva – Jablonec nad Nisou

V sobotu 23.11.2019 se také zúčastnila pětice mladých atletů ze Staré Boleslavi mimo soutěž Mezinárodního víceutkání družstev žactva. Trenér Libor Veselý vypravil do Jablonce slušnou minivýpravu vytrvalců z řad přípravky, kteří se kompletně zúčastnili ve svých kategoriích běhu na 600 metrů. Doslova hladový po skalpech svých soupeřů v posledních týdnech je Lukáš Dašek. Ten mezi kluky ročníku 2010 a mladšími opět roztočil své nohy na nejvyšší otáčky a cílem proběhl ve skvělém čase 1:54,55 s náskokem prakticky 10 vteřin!!!

Na stupně vítězů se dokázal prosadit v kategorii kluků ročníku 2008 a 2009 jeden z nejmladších účastníků Adam Axon. I Adam zaběhl moc pěkně a s časem 1:53,22 bral stříbro! Ve svých závodech se ale neztratilo ani trio děvčat. Simona Alla se srdnatě prala se soupeřkami o dva roky staršími, cílem proběhla v čase 2:28,14 a v kategorii ročníků 2010 a mladší vybojovala pěkné šesté místo. Velká konkurence se sešla mezi holkami ročníků 2008 a 2009 a mezi 29 startujícími byla i dvojice Tereza Matulová a Sára Hradská. Starší Tereza proběhla cílem v čase 2:04,20 v součtu obou běhů jako sedmá. Mladší Sára zaběhla taky moc pěkně a v nabité konkurenci jí stačil čas 2:09,83 na třináctou příčku.

Kompletní výsledky z Jablonce zde.

SAVE 20191127 101715