Atletika Stará Boleslav

JANA ČAPKOVÁ VICEMISTRYNÍ SVĚTA v HODU KLADIVEM!!!

Autor: vh, foto: jč,

Štítky: ,

Při neúčasti rekonvalescenta a loňského mistra Evropy v hodu oštěpem Luboše Nováčka, byla naší jedinou zástupkyní na Halovém mistrovství světa v polské Toruni Jana Čapková. Jana si, jak už víte, nejprve v pondělí zatrénovala v hodu břemenem a včera ve čtvrtek 28.3.2019 v soutěži kladivářek zaútočila na medaili výtečným druhým pokusem! A v nervózním a velmi vyrovnaném závodě tento pokus nakonec Janě vynesl stříbro!!! Janě moc gratulujeme!!!

Jana Capkova stupn vitz4

Na halovém mistrovství světa Jana Čapková opět dokázala vybojovat cenný kov a navázala tak na své výborné představení z českého šampionátu a loňskou bronzovou medaili z Mistrovství Evropy. Pod širým nebem se Jana podruhé v Toruni představila ve čtvrtek 28. března 2019 před polednem, kdy byla na pořadu soutěž žen nad 40 let v hodu čtyřkilovým kladivem. Jana určitě patřila mezi největší favoritky, ale ve velmi vyrovnané soutěži, kde se závodnice od druhého do šestého místa vtěsnaly prakticky do jednoho metru, rozhodovaly především pevné nervy. Jana hned prvním pokusem solidně založila, když hodila 36,39 metru. Mohla se tak trochu uklidnit, protože po první sérii jí patřilo páté místo. Na vítězství rovnou zaútočila prvním pokusem největší favoritka Němka Bettina Schardt, která přehodila 41 metrů a jak se později ukázalo byla jedinou závodnicí, které se podařilo v závodě přehodit čtyřicetimetrovou hranici. Solidní první pokusy předvedla trojice závodnic, která obtesávala metu devět a třiceti metrů a srovnala se v pouhých patnácti centimetrech.

Jana Capkova sestava

Jana měla asi tentokrát výhodu, že házela hned druhá v pořadí a svým druhým pokusem rázně soupeřkám odpověděla. Kladivo z její ruky dopadlo do vzdálenosti 39,37 metru a Jana se díky tomuto zlepšení vyhoupla na druhou příčku!!! Tím vzala soupeřkám doslova vítr z plachet. Ve třetí sérii Jana zapsala 37,63 metru a do finále postupovala ze druhého místa. Nadějně ještě vypadal její čtvrtý pokus, který měřil 38,24 metru. Ve zbývajících dvou pokusech už se spíše trápila, posuďte sami v pátém pokusu zapsala křížek a posledním pokusem hodila pouze 33,33 metru. Mrzet jí to ale nemuselo, protože obdobně se trápily i její soupeřky a Jana tak ze světového šampionátu veze stříbro!!! Pro úplnost dodejme, že jednoznačně Bettina Schardt (41,51 metru) a v boji o bronz byla nejšťastnější Ukrajinka Natalia Radionovova (39,08 metru). Černý Petr zbyl čtvrté Australance Althee Mackie (38,94 metru) a páté švédské závodnici Anně Ekk (38,93 metru). Nedaleko byla ještě šestá Finka Satu Lehtonen (38,35 metru).

Jana Capkova stupn vitz5Jana Capkova stupn vitz1Jana Capkova Diplom