Atletika Stará Boleslav

Jana Čapková na HMS veteránů a přípravka na přespoláku v Mladé Boleslavi

Autor: vh, foto: jč a lv,

Štítky: , , , , , , ,

Od začátku tohoto týdne probíhá v polské Toruni Halové mistrovství světa veteránů v barvách České republiky startuje i naše nejzkušenější závodnice Jana Čapková. V pondělí se představila v soutěži v hodu devítikilovým břemenem a v letošním osobáku obsadila desátou příčku. Její hlavní disciplína jí však teprve čeká, tak držte palce aby se jí v hodu kladivem třeba podařilo navázat na bronz z loňského HME v Madridu! Do Mladé Boleslavi se v sobotu vypravila velká skupinka přípravkových dětí z tréninkových skupinek Libora Veselého a ve velké konkurenci se naši mladí závodníci rozhodně neztratili. Simona Alla po týdnu ve své kategorii opět nenašla přemožitelku a z parku Štěpánka si odvezla další vavřín. Do první desítky se dokázali ještě probojovat Markétka Veselá, Anežka Kubíčková, Lukáš Dašek a Adam Axon. Ale začneme v Praze, kde se minulý čtvrtek konal jubilejní 40. ročník Jarního běhu SABZO, a na kterém nemohl chybět nestor ASB Franta Doleček.

KP LibKr pespolak skupina Libor Vesely2

Čtvrtek 21.3.2019 – 40. ročník Jarního běhu SABZO – Praha

Franta Doleček se po promaroděné zimní přípravě pomalu dostává do formy, což potvrdil i minulý čtvrtek, kdy zaběhl trať dlouhou 3125 metrů za 24:12, což je o půl vteřiny lepší čas než loni a mezi muži nad 70 let zopakoval loňské čtvrté místo.

Sobota 23.3.2019 – Krajský přebor Libereckého kraje v přespolním běhu – Mladá Boleslav

Na Krajské přebory Libereckého kraje v přespolním běhu vyrazila více než desítka mladých atletů ASB z tréninkových skupinek. V Mladé Boleslavi se tuto sobotu bude konat Mistrovství ČR v přespolním běhu od mladších žáků po dorost. Předpremiérou byl v sobotu KP Libereckého kraje, který se konal na prakticky stejných tratí a tak byla účast závodníků hojná. Děti z přípravek měly jednotné závody v běhu na 400 metrů. Velkou radost nám po týdnu opět udělala mezi nejmladšími děvčaty (ročník 2012 a mladší) Simona Alla, která si v sobotu doběhla v parku Štěpánka pro další vavřín v čase 1:30. A moc pěkně zaběhla i druhá naše závodnice a benjamínek naší výpravy Markétka Veselá, která cílem proběhla na šestém místě v čase 1:42. Ve stejné věkové kategorii jsme měli zastoupení i mezi kluky. Konkrétně Mikuláš Michalec doběhl v první polovině početného startovního pole na 13. místě (1:36).

KP LibKr pespolak skupina Libor Vesely3

Mezi holkami ročníků 2010 a 2011 jsme mohli na startu vidět pouze Anežku Kubíčkovou. Ta se s třicítkou soupeřek poprala na trati více než statečně, když doběhla desátá v čase 1:21.  Mezi kluky se ve stejně nabité konkurenci pral po celou dobu na čele závodu o co nejlepší umístění Lukáš Dašek, který nakonec finišoval jako šestý v čase 1:16 pouhé dvě vteřiny za třetím místem. A velmi pěkně zaběhl i patnáctý František Kozel (1:25). Bohužel při své závodní premiéře zažil pocit ostrých loktů a také nohou Mikuláš Vejvoda, který skončil po startu na zemi a závod nedokončil.

KP LibKr pespolak skupina Libor Vesely4

Velká konkurence se sešla i mezi děvčaty ročníků 2008 a 2009, kde jsme měli mít dvojí zastoupení. Marianě Langerové však bolavá pata start neumožnila a tak se s padesátkou soupeřek popasovala pouze Julie Šimůnková. A ta v nesmírně dramatickém a vyrovnaném závodě proběhla cílem na sedmnáctém místě. O tom, jak byl závod vyrovnaný, svědčí to, že Julie ztratila pouhých 6 vteřin na čtvrtou příčku.  Mezi kluky se v dobrém světle prezentoval opět Adam Axon, který si se všemi nástrahami trati poradil v čase 1:12 a cílovou pásku proťal jako sedmý. Michal Horčík, další debutant v dresu ASB, zaběhl šestadvacátý nejrychlejší čas 1:33.

Mladší žákyně (2006 a 2007) už měly před sebou na startu rovný kilometr, a ten si z našich děvčat zaběhla pouze Dita Horčíková, která skončila pětasedmdesátá (4:49). Bohužel Anežka Kozlová nastoupila po zmatcích s propozicemi na start rozběhu přípravkových děvčat a byla diskvalifikována.

KP LibKr pespolak skupina Libor Vesely5

Pondělí 24.3.2019 – Halové mistrovství světa veteránů - Toruň

Na halovém mistrovství světa v polské Toruni čeká Janu Čapkovou klasický vrhačský dvojboj. Druhý den světového šampionátu vzala Jana do rukou nejprve břemeno o váze 9,08 kg a šla ve své víceméně doplňkové disciplíně bojovat o další pěkný výsledek na mezinárodní scéně. Čekal ji ale velký oříšek, protože soutěž byla velmi silně obsazená a Jana rozhodně nebyla velkou favoritkou, spíše by se dal považovat za úspěch postup do finálové osmičky. To se nakonec Janě nepodařilo, i když po první pokusu, kdy si zapsala 10,53 metru jí patřilo průběžné místo. Bylo však jasné, že na postup se bude muset hodit více a to se potvrdilo už v průběhu druhé série, kdy Jana zapsala křížek a díky zlepšení dvou soupeřek se propadla na devátou příčku. Ve třetí sérii Jana zabojovala, vylepšila si letošní osobák na 10,61 metru, ale ani to jí neposunulo výše. Naopak díky zlepšení další ze soupeřek Jana klesla na příčku desátou. Jana ale může být celkem se svým vystoupením spokojená a hlavně ve čtvrtek 28. března je na programu její silnější disciplína v hodu kladivem. Tak držte palce, ať vrhačům přeje počasí a třeba se Jana popere i o některou z medailí.

Jana Capkova Toru1