Atletika Stará Boleslav

Jana Čapková dvakrát zlatá a Milan Syrovátko bronzový!

Autor: vh, foto: Věra Mandíková, lv, Moira Stewartová a Martina Rozehnalová, zdroj:ČAS,

Štítky: , , , , , ,

V sobotu 9.3.2018 se dělo spousta věcí a naši atleti se účastnili hned tří závodů.  V severočeském Jablonci v hale na Střelnici a v blízkém okolí konalo halové Mistrovství ČR veteránů. Jana Čapková po roce opět vylepšila na republikovém šampionátu veteránů své postavení z posledních let a tentokrát nenašla přemožitelku jak v hodu břemenem, tak v hodu kladivem, kde se zejména prezentovala velmi kvalitním výkonem. Milan Syrovátko vybojoval v kouli bronz. Gratulujeme!!! Na trati 200 a 800 metrů závodil i náš nejzkušenější atlet František Doleček a (nejen) díky novému dělení věkových kategorií u veteránů se na obou distancích umístil v první desítce. V sobotu ale byla k vidění trojice našich děvčat z přípravky na Mistrovství Plzeňského kraje předžactva v Praze na Strahově a také Šimon Slavík obhájili své vítězství na Pečecké 10.

Jana Capkova zlata

Sobota 9.3.2019 – Halové mistrovství ČR veteránů – Jablonec

Halový šampionát veteránů je velmi specifický. Na konečné výsledky se čeká po skončení závodů, kdy na řadu přichází přepočty podle věkových kategorií a odhalení konečných vítězů je tak pro všechny překvapením.

Součástí halového mistrovství veteránů jsou i ryze letní disciplíny jako hod oštěpem, diskem, kladivem nebo břemenem. Letos ale poprvé byl republikový šampionát rozdělen do dvou věkových kategorií. My můžeme k velmi dobré formě gratulovat Janě Čapkové, která startovala v hodu čtyřkilovým kladivem a také devítikilovým břemenem mezi ženami od 35 do 55 let. V soutěži kladivářek poslala nejdále svoje náčiní do vzdálenosti 41,26 metru, což je na úvod sezóny skvělý výkon a po přepočtu byl tento výkon tím nejhodnotnějším a Jana tak získala zlatou medaili! V hodu břemenem se Janě vedlo obdobně. S devítikilovým náčiním neměla konkurenci, když opět zahájila sezónu výborným výkonem 10,44 metru a tento výkon jí po přepočítání nakonec rovněž vynesl příčku nejvyšší! 

Milan Syrovatka2

Medaili vybojoval mezi muži nad 35 let Milan Syrovátko, který dokázal poslat kouli 7,26 kg do vzdálenosti 11,74 metru a po přepočtu mu to vyneslo bronz.

Nestor boleslavských atletů František Doleček se prakticky bez tréninku představil v náročném běžeckém dvojboji na dvoustovce a na půlce. Tu František tentokrát zvládl v čase 5:04,94 což byl v sobotu mezi muži nad 60 let nakonec čtvrtý nejlepší čas. Na dvoustovce Franta skončil pátý v čase 56,31.

Sobota 9.3.2019 – Mistrovství Plzeňského kraje předžactva

Trojice našich mladých závodnic z řad naší přípravky a tréninkové skupiny Libora Veselého se odjela poměřit své síly s potěrem z Plzeňského kraje do přetlakové haly v Praze na Strahově. A v Plzni a okolí by se svými výsledky vůbec neztratily!

Parádní představení předvedly naše holky zejména v běhu na 600 metrů, kde si Mariana Langerová odtáhla sólo závod a finišovala jako první ve skvělém čase 1:54,26. A v součtu všech běhů jí kryla záda na druhém místě Maruška Kundrátová s časem 2:00,81.

Holky strahov bezen

Všechna tři děvčata startovala na hladké šedesátce a ta skvěle vyšla zejména celkově čtvrté Marušce Kundrátové (9,27). Hned za ní na pátém místě skončila Mariana Langerová (9,59). A mezi nejmladší účastnice závodů patřila Markétka Veselá (13,45).

Na šedesátce s překážkami se prezentovala opět výtečně Maruška Kundrátová s celkově druhým nejlepším časem 10,28. Markétka Veselá proběhla cílem v čase 16,26. Mariana Langerová si místo překážek vyzkoušela svou sílu s kilovým plným míčem a test to byl nadmíru zdařilý, když v nabité konkurenci rovněž obsadila druhé místo s výkonem 9,44 metru.

Sobota 9.3.2019 – 40. ročník Pečecké desítky - Memoriálu Jardy Kvačka - Pečky

V hlavní závodě jsme v sobotu v Pečkách měli zastoupení pouze díky dvěma zkušeným závodníkům. Radovan Kerlík zaběhl velmi solidní desítku za 40:46 a mezi muži do šedesáti let obsadil v nabité konkurenci výborné jedenácté místo! A nedlouho po něm proběhl cílem i Karel Podolák v čase 41:55, který mezi muži do padesáti let skončil šestapadesátý.

Start Pececka desitka

V závodech mladších žáků a žákyň jsme měli rovněž dvojí zastoupení. Na trati dlouhé 800 metrů mezi kluky kraloval a svůj loňský titul obhájil Šimon Slavík v čase 2:34. Oproti loňsku zaběhl na stejné trati čas o patnáct vteřin lepší a ještě o jednu vteřinu větší byl jeho náskok před druhým v cíli. A mezi holkami startovala Aurora Tlamichová, která cílem proběhla v čase 3:00 jako šestá.

Simon Slavik Pececka desitka2