Atletika Stará Boleslav

Jana Čapková a Luboš Nováček vezou zlato z MČR veteránů!

Autor: vh, foto: Luboš Nováček, Jana Čapková,

Štítky: , , ,

Nejen mladí atleti ASB byli o víkendu v permanenci. V sobotu 15.6.2019 si ve Svitavách po tříleté pauze dali dostaveníčko nezkušenější atleti v republice. Místní stadion totiž hostil republikový šampionát veteránů na dráze.  Na východ Čech odcestovala i trojice zkušených atletů ze Staré Boleslavi. Jana Čapková vybojovala mistrovský titul v hodu břemenem a druhé místo v hodu kladivem. Luboš Nováček zase triumfoval mezi oštěpaři! Gratulujeme!!! Obrovský respekt si zaslouží František Doleček, který v tropickém počasí dokázal absolvovat běžecký dvojboj na půlce a patnáctistovce! 

Lubos MCR veteran

Před třemi lety Jana Čapková vybojovala na republikovém šampionátu ve Svitavách jednu stříbrnou medaili v hodu kladivem. Letos v soutěži kladivářek poslala nejdále svoje náčiní do vzdálenosti 39,69 metru, což byl po přepočtu druhý nejhodnotnější výkon a Jana tak opět získala stříbrnou medaili v kategorii žen do 59 let! V hodu břemenem si Jana ale oproti poslednímu svitavskému vystoupení výrazně polepšila. S devítikilovým náčiním neměla konkurenci, když se prezentovala výborným výkonem 10,74 metru a tento výkon jí po přepočítání nakonec vynesl mistrovský titul.

Jana Capkova MCR veteran hromadna

Pro mistrovský titul mezi muži do 60 let si na východ Čech dojel i Luboš Nováček. Ani Lubošovi příliš parné počasí nechutnalo, jak sám potvrdil, ale s výkonem 56 metrů rovných a zlatou medailí byl nakonec spokojený. Ale jo!

Lubos MCR veteran diplom

Nestor boleslavských atletů František Doleček se ve Svitavách postavil na start dvou běhů. Nejprve si v "příjemném" letním počasí těsně po obědě zaběhl půlku. Tuto trať zvládl v čase 4:41,98 a v konečném pořadí byl hodnocen v kategorii nad 60 let jako čtvrtý nejlepší. A úplně stejně se mu vedlo i v pokračujícím horkém odpoledni na patnáctistovce. Tu zaběhl za 9:59,39 a tomu rovněž stačilo na čtvrtou příčku.

Dolda MCR veteran