Atletika Stará Boleslav

HONZA TESAŘ V HALOVÉ SEZÓNĚ JEN ZÁŘÍ!!!

Autor: vh, foto: Denisa Kisialová, zdroj: jojka.cz, Luděk Šipla, Praha 2015, zdroj: atletika.cz,

Štítky: , , , , , , , ,

O víkendu se samozřejmě nekonal jen 20. Atletický společenský večer. Už v jeho „předvečer“ v pátek 1. února se naši závodníci z přípravky, konkrétně z tréninkové skupinky Libora Veselého, zúčastnili Halového víceboje družstev žactva v Jablonci. V sobotu se konaly na Strahově i krajské přebory mladšího žactva, ale zejména díky medailové žni ze strany našich kluků, si zaslouží samostatný článek. A velké věci se děly i na přeborech Prahy, které byly dvoudenní a budeme je tak členit na dobu před plesem a po plese. Před plesem zaplesalo naše srdce při pohledu na Honzu Tesaře, jehož forma letos budí velký respekt! V přímém souboji s reprezentačním kolegou Patrikem Šormem a Kubou Veselým vůbec nepřipustil drama a velkolepým stylem start-cíl zvítězil ve výborném čase jen pět setin za svým osobákem!!!  Skvěle si vedl i Tomáš Martínek, který i přes to, že stále není úplně fit vylepšil svůj vlastní oddílový rekord na patnáctistovce! Osobáky si vylepšovali Adam Raška na šedesátce a Kuba Holec na čtvrtce mezi dorostenci. Adam si pak odskočil na ples a v neděli se i přes to dokázal zlepšit na dvoustovce! Přísnou životosprávu pak zúročil na plese absentující Lukáš Podolák na půlce!

 Honza Tesa vitz rozbhu

Pátek 1.února 2019 – Halový víceboj družstev žactva – Jablonec

V pátek se v jablonecké hale na Střelnici konal halový víceboj družstev žactva a na sever Čech vyrazila osmička našich nejmladších atletů pod vedením Libora Veselého, který musel na poslední chvíli řešit i výpadek, ale nakonec se mu podařit sestavit dvě čtyřčlenná družstva, která se poměřila se svými soupeři v běhu na 50 metrů, skoku do dálky, hodu plným míčem o váze jednoho kilogramu a závěrečné štafety na 4x150 metrů.

Jablonec libor 3

Kvarteto ve složení Marie Kundrátová, Mariana Langerová, Rozálie Dvořáková a Anežka Kubíčková skončila v souboji 23. družstev na pěkném sedmém místě s celkovým součtem 5466 bodů. Druhá čtveřice našich ještě mladších závodníků ve složení Markéta Veselá, Tereza Volková, Adam Axon a Simon Koniakovský ve své kategorii obsadila jedenáctou příčku se ziskem 2371 bodů.

Jablonec libor 4

Sobota 2. února 2019 – Přebor Prahy dospělých a mládeže – Praha-Stromovka

V sobotu se ještě před plesem představili elitní atleti ASB na Přeboru Prahy. Honza Tesař zaklekl do bloků na svojí letošní teprve druhou čtvrtku a v rozběhu měl za velmi silného soupeře svého reprezentačního kolegu Patrika Šorma a také v dalším houšteckém dresu Kubu Veselého. Honzova forma jde letos strmě nahoru a ve svém běhu dokázal zvítězit famózním stylem start-cíl aniž by dal svým soupeři sebemenší šanci ve skvělém čase 46,26!!! To je jen pět setin za Honzovým halovým osobákem, ale v současné době stále i čas, který vévodí letošním republikovým tabulkám (druhý Pavel Maslák 46,78) a v průběžně je třetím v Evropě! Pro úplnost dodejme, že Patrik Šorm finišoval druhý v letošním maximu 47,44 a Kuba Veselý proběhl cílem třetí, když dokázal ze svého osobáku ubrat dalších pár setinek a ten nově činí 49,15.

Kuba Holec peky Pebory Prahy 1

V hale Otakara Jandery se kromě Honzy a Kuby představili na čtvrtce dorostenci Silva Koudelková a Kuba Holec. Silva v sobotu zaběhla šestnáctý nejrychlejší čas 63,83. A Kuba si vedl ještě lépe, když v nabitém prvním rozběhu doběhl druhý v novém osobáku 51,48, který nakonec zůstal mezi dorostenci druhým nejlepším i po doběhu toho posledního. Ještě před tím si ale oba vyzkoušeli šedesátku s překážkami. Kuba s časem 9,17 figuroval na třináctém místě a Silva s časem 10,83 na šestadvacáté příčce.

Na hladké šedesátce se pomalu, ale jistě oddílovému rekordu v kategorii dorostenců přibližuje Adam Raška. Adam nejprve v rozběhu skoro vyrovnal své dosavadní halové maximum (7,35), aby v následném finále mimo soutěž zaběhl čtvrtý nejrychlejší čas a nový osobák 7,30, což je už pouze čtyři setiny vteřiny za oddílovým rekordem.

Adam Raska 60m pebor Prahy2

V sobotu ještě zářil na patnáctistovce Tomáš Martínek, který sice stále ještě není stoprocentně fit, ale v sobotu mezi muži zaběhl už výborných 4:01,30 čímž o dvě desetiny vteřiny vylepšil svůj vlastní juniorský oddílový rekord! Ve druhém rozběhu mužů startovali ještě Vašek Jisl, který zaběhl šestnáctý čas 4:16,17 a David Martínek s devatenáctým časem 4:21,53.

V neděli po plese neprojevil pražádnou únavu Adam Raška, který tentokrát zaklekl do bloků na dvoustovce. A ze třetí dráhy opět ukrojil setiny ze svého osobáku a s časem 23,45 bral devátou příčku a za oddílovým rekordem je zpět už jen o tři desetiny vteřiny. No a z pochopitelných důvodů nedělní účast nebyla na pražských přeborech početná, ale Lukáš Podolák si ples v sobotu odepřel a v neděli mu byl odměnou nový absolutní osobák na půlce 2:06,61, což byl sedmý nejrychlejší čas.