Atletika Stará Boleslav

HONZA TESAŘ ROZBÍHAL SMÍŠENOU ŠTAFETU V DAUHÁ!

Autor: vh, foto: Aleš Gräf, zdroj: ČAS, atletika.cz,

Štítky: ,

V pátek 27.9.2019 byl zahájen světový atletický šampionát v katarském Dauhá. Hned v sobotu 28.9.2019 večer byl v akci Honza Tesař, který dostal důvěru a rozbíhal naší smíšenou štafetu na 4x400 metrů. Pro naše kvarteto byla už samotná účast na mistrovství světa velkým úspěchem a v nabité konkurenci obstálo jen v první polovině. Nakonec v součtu obou běhů dokázala česká čtveřice Honza Tesař, Lada Vondrová, Tereza Petržilková a Patřik Šorm porazit jedinou štafetu Japonska a obsadilo tak patnácté místo.

19 doha 2573

České reprezentační kvarteto startovalo v prvním ze dvou rozběhů a postupový klíč do finále byl celkem jasný. První tři štafety v cíli přímo do finále a další dvě z poražených pak s nejlepším časem. V přímý postup nedoufal asi ani největší snílek, vždyť české kvarteto mělo až šestý nejlepší vstupní čas a soupeři v čele s americkým kvartetem budili velký respekt. Ostatně jak se později ukázalo, tak pořadí prvních čtyřech v cíli prvního rozběhu bylo totožné s finálovým výsledkem o den později.

19 doha 2580

Na mistrovství světa není slabých soupeřů a na Honzu nečekali na prvním úseku žádní nazdárci. Honza ale neběžel úplně špatně, když na trio USA, Jamajka a Velká Británie neměl, ale Ladě Vondrové předával někde na pomezí pátého šestého místa. Toto postavení si Lada pohlídala a v cílové rovince navíc předvedla moc pěkný finiš a Tereze Petržilkové předávala na úrovni čtvrtého místa. Tereza držela dlouho pátou pozici v cílové rovince však na soupeřky nestačila a Patrikovi Šormovi předávala až jako osmá. Patrik už přes veškerou snahu českou štafetu výše neposunul a finišoval v čase 3:18,01 jako osmý. Za národním rekordem z Evropských her v Minsku zaostala aktuální čtveřice o 48 setin vteřiny. V součtu obou běhů to stačilo pouze na štafetu Japonska (3:18,77) a tak český kvartet obsadil při premiéře této disciplíny na MS patnácté místo. Mužská polovina smíšené štafety bude mít ještě možnost vylepšit dojem na MS na závěr programu ve štafetě na 4x400 metrů, ale i tady bude konkurence obrovská a bude úspěchem vylepšit už jen osmnácté místo z roku 2013 z Moskvy. Reakce našich čtvrtkařů po doběhu zde https://www.youtube.com/watch?v=Yh6182JFd4E.