Atletika Stará Boleslav

HONZA TESAŘ MÁ LIMIT PRO HALOVOU EVROPU!!!

Autor: vh, foto: Luděk Šipla, 2015, zdroj: ČAS, Denisa Kisialová a Jaromír Jirman, zdroj: jojka.cz,

Štítky: , , , , , , , , , ,

I o uplynulém víkendu a na začátku tohoto týdne byli naši atleti v jednom kole. Skvělé výkony našich talentovaných mladých atletů v neděli doslova zastínil Honza Tesař. Honza totiž při svém prvním letošním startu na čtvrtce v neděli hned splnil požadované nominační kritérium!!! Ale už v pátek přepisovaly oddílové tabulky Kíťa Korelová na pětistovce a Lenka Čechová na dvojnásobné distanci!!! V sobotu pak v Českém Brodě vylepšila oddílový rekord ve výšce mladší žákyně Aurora Tlamichová!!!

Lenka Cechova 18ledna2

Pátek 18. ledna 2019 – 2. Veřejné závody PAS – Praha-Strahov

Ve strahovské nafukovací hale se v pátek konaly druhé veřejné závody Pražského atletického svazu a sešla se zde velmi slušná konkurence včetně mnoha českých reprezentantů. A nás může těšit, že se mezi všemi atlety neztratili ani ti naši. Na stopadesátce a třístovce se totiž velmi pěkně prezentoval Kuba Veselý. Kuba se nikdy moc netajil svou neláskou k hale a starty šetřil. Po přestupu do tréninkové skupinky Dalibora Kupky však ožil a dal šanci i hale. Na třístovce dokázal ve třetím rozběhu zvítězit a porazit tak například svého tréninkového parťáka Jiřího Poláka. Navíc si s časem 35,04 vylepšil osobní maximum. Stopadesátka se mu už tolik nepovedla, ale i zde si vylepšil halový rekord na 17,08.  Na třístovce nechyběla mezi ženami Bára Veselá, která zaběhla sedmý nejrychlejší čas 41,81 a pomalu, ale jistě se blíží vlastnímu oddílovému rekordu. Třetí do party na třístovce byla v pátek Eliška Čechová, která se po loňském trápení rovněž dostává do formy. V pátek zaběhla v nabité konkurenci devatenáctý nejrychlejší čas 43,76.

Kuba 18lednaBara 18ledna

Netradiční trať pět set metrů si na Strahově vyzkoušela Kristýna Korelová. A Kíťa si vůbec nevedla špatně, když stejně jako Bára na třístovce ovládla svůj rozběh a zaběhla sedmý čas. Navíc výborných 1:18,94 stanovilo nový oddílový rekord. A báječně si vedla i Lenka Čechová na dvojnásobné distanci. Na kilometru útočila na hranici tří minut. Celkově zaběhla devátý nejrychlejší čas dne 3:01,89 a i Lenka tím stanovila hodnotu nového oddílového rekordu! Na kilometru navíc moc pěkně zaběhli i kluci od Jardy Urbana. Vašek Jisl v pátek útočil na svůj absolutní osobák a zaostal za ním s časem 2:41,67 o něco málo přes půl vteřiny. David Martínek a Lukáš Podolák zase ovládli čtvrtý z rozběhů. První cílem proběhl David v čase 2:51,57 a Lukáš do cíle vpadl hned v zápětí v novém osobáku 2:52,48.

Kia 18lednaLukas Podol 18ledna

Sobota 19.1.2019 – Veřejné halové závody – Český Brod

Do Českého Brodu vyrazila více než desítka (nejen) mladých atletů ze Staré Boleslavi. Začněme ale naším nejzkušenějším atletem, který si pravidelně v českobrodské kryté běžecké dráze dává sprinterský dvojboj. V sobotu tentokrát zvládl Franta Doleček padesátku za 12,53 a o deset metrů delší distanci za 15,36.

Na hladké šedesátce tentokrát nebyla taková konkurence, ale vítězství našim barvám nepřipadlo. Mezi mladšími žákyněmi zaběhla nejlépe pátá Linda Klabzubová (8,85). Do první desítky se ještě podívala sedmá Eliška Tvrdá (9,04) a desátá Ela Vostrá (9,25). Mezi mladšími žáky se na stupně vítězů prosadili druhý Šimon Slavík (8,89) a třetí Zdeněk Přibyl (8,96). Slušně ještě zaběhli šestý Bedřich Čížek (9,44) a osmý Šimon Šmíd (9,57). Mezi staršími žáky si testoval svou formu jediný a to šestý Michael Štefl (8,41). Stejně jako mezi žákyněmi pátá Barbora Vomastková (9,02).

Na šedesátce s překážkami to bylo už výrazně lepší. Mezi staršími žákyněmi zaběhla nejrychlejší čas Bára Vomastková (10,41) a třetí skončila Emma Ježková s časem 10,91. Mezi mladšími žákyněmi kralovala s časem 10,35 Elen Plíšková. Moc pěkně zaběhla i čtvrtá v pořadí Eliška Tvrdá (10,80). Do desítky se ještě probojovaly šestá Kája Černá (11,84) a nováček Nikol Špinková, sedmá za 11,96. Mezi mladšími žáky zase zvítězil Eliáš Motl (11,36) před druhým Bedřichem Čížkem (12,40) a třetím Šimonem Šmídem (13,03). Čtvrté místo patřilo Ondřeji Švejdovi (13,47). Dobře se vedlo mezi staršími žáky druhému Michaelovi Šteflovi (9,76).

V dálce opět útočila na svůj osobák Emma Ježková. Ten jí i tentokrát unikl o jeden decimetr a mezi staršími žákyněmi zvítězila s výkonem 474 centimetrů. Mezi staršími žáky obsadil Michael Štefl druhé místo za 494 centimetrů. Do první desítky se pak z našich závodnic dostala už pouze šestá Valerie Brejchová (425 centimetrů). Mezi mladšími žákyněmi se seřadila čtveřice Linda Klabzubová (405 centimetrů), Ela Vostrá (401 centimetrů) a Klaudie ČernáAurorou Tlamichovou (rovných 400 centimetrů) mezi sedmou a devátou příčkou. Mezi mladšími žáky dokázal zvítězit ve výborném výkonu 464 centimetrůEliáš Motl, zejména když vezmeme v potaz, že se odrážel z druhé nohy. Přes čtyři metry přelétli ještě druhý Šimon Slavík (459 centimetrů), pátý Filip Vomastek (409 centimetrů) a konečně sedmý Bedřich Čížek (405 centimetrů).

Ve výškařském sektoru padl v sobotu nejhodnotnější výkon. Postarala se o něj mezi mladšími žákyněmi Aurora Tlamichová, která dokázala překonat laťku ve výšce 148 centimetrů a o dva centimetry tak vylepšila dosavadní oddílový rekord Báry Veselé!!! Mezi mladšími žáky si výrazně vylepšil svůj absolutní osobák Bedřich Čížek, který se díky tomu se 133 centimetry dělil o první místo. Naopak mezi staršími žákyněmi se tak úplně nedařilo Báře Vomastkové, která dokázala přeskočit tentokrát jen 118 centimetrů a obsadila dělené čtvrté místo.

Neděle 20. ledna 2019 – Mistrovství Plzeňského kraje dospělých a mládeže  – Praha-Stromovka

V neděli byl na mistrovských závodech Plzeňského kraje k vidění pouze jediný atlet ze Staré Boleslavi, ale zato zářil ze všech nejvíce. Na čtvrtce si svůj první letošní start připsal Honza Tesař a prvním rozběhu mu byl stejně jako loni za soupeře reprezentační kolega Vít Müller.  Zatímco v loňském roce zvítězil Vítek Müller, tak v neděli tentokrát běžel rychleji Honza a radoval se z vítězství ve skvělém čase 46,74. Müller finišoval jako druhý v čase 47,18. Honza mohl být se svým vystoupením spokojený hned na třikrát. Cenný skalp reprezentačního kolegy se počítá, stejně tak třetí nejrychlejší halová čtvrtka v Honzově životě. Ale hlavně Honza tímto časem pohodlně splnil požadovaný limit pro halové mistrovství Evropy, které se bude konat počátkem března ve skotském hlavním města Glasgow!!! Honzovi gratulujeme!!!

resizedimage600502 Honza boj o prvni misto

Neděle 20. ledna 2019 – Přebor kraje Vysočina  – Praha-Strahov

I na Strahově se představila závodnice v barvách ASB. Zuzana Kubíčková  mohla být rozhodně spokojená se svým výkonem na půlce, kde si vylepšila osobní rekord na 2:31,88. A vidět jste jí mohli i na překážkách, kde tentokrát zaběhla čas 10,44.

Úterý 22. ledna 2019 – 3. Veřejné závody Olympu – Praha-Stromovka

V hale Otakara Jandery nás v úterý zajímali zejména dvě distance. Na třístovce se totiž opět prezentoval Kuba Veselý a na půlce zase trio kluků z tréninkové skupiny Jardy Urbana. Kubovi druhá letošní třístovka vyšla prakticky stejně jako ta prvá, když zaběhl v celkovém součtu šestý čas 35,19.

Na půlce moc pěkně zaběhli všichni tři kluci. Všichni si totiž ve Stromovce vylepšili svá osobní maxima. Ve třetím z rozběhů nejprve cílem proběhl Vašek Jisl, který si vylepšil svůj halový osobák o více než 2,5 vteřiny na 2:03,32. Hned za ním vpadl do cíle David Martínek, který si dokonce vylepšil absolutní osobní rekord na 2:06,84. A více než dvě vteřiny si v úterý zlepšil své osobní maximum v hale i Lukáš Podolák (2:08,09).