Atletika Stará Boleslav

Halová sezóna běží na plné obrátky

Autor: vh, foto: martin kopáš, jana motlová, radek vopršálek,

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Uplynulý víkend přinesl celou řadu zajímavých a hlavně výborných výsledků našich atletů. Sobota výrazně předčila neděli a tak výsledkový servis započneme ve pražské Stromovce, kde na Mikulášské hale žactva získávali naši mladší žáci a žákyně cenné zkušenosti. A Michael Štefl zde vyhrál soutěž koulařů v novém osobním rekordu!!! Cenné druhé místo si z haly Otakara Jandery odváží i Martin Buchta!! Na konkurenčním Pomerančovém mítinku v Jablonci nad Nisou zase v nabité konkurenci sbírali vavříny tréninkové práce zejména kluci. Eliáš Motl v novém oddílovém rekordu opanoval soutěž dálkařů a koulařů a navíc zaběhl třetí nejrychlejší třístovku mezi mladšími žáky! Marek Černý a Vojta Sadil obsadili druhé místo na šedesátce s překážkami! A druhé místo si do výšky vyskákal v novém pěkném osobáku Adam Chyba. No a konečně na Strahově se konal Krajský přebor smíšených družstev mládeže. V plánech našich trenérů se moc nehodil, a tak se mimo soutěž prezentovala pouze Klára Holcová, která ale v kouli neměla konkurenci! V neděli pokračoval Pomerančový mítink v Jablonci závody pro nejmladší žactvo chcete-li přípravku a zde opět zářil Lukáš Dašek, který zvítězil na třístovce a díky tomu vystoupal na stupně vítězů i v trojboji! Výborných výsledků ale bylo opravdu vícero, tak pojďme si je pěkně po pořádku připomenout.

P 20191208 194932

Sobota 7. prosince 2019 - Mikulášská hala žactva - Praha-Stromovka

Do haly Otakara Jandery v Praze se na tradiční atletický mítink Mikulášská hala žactva vydala šestice našich atletů, z nichž dvě třetiny byly atletky. Jediným vítězem byl v sobotu v holešovické hale Michael Štefl, který se představil ve výborné formě před nadcházejícím mezikrajovým utkáním žactva. Svůj osobák se čtyřkilovým náčiním si vylepšil o více než půl metru a jednoznačně zvítězil. Druhý z našich kluků Martin Buchta dokázal jako první mladší žák ASB zaběhnou stopadesátku pod 20 vteřin. S časem 19,33 si na starší konkurenci neměl, ale mezi mladšími žáky byl mezi nejlepšími. To se mu ostatně podařilo i na šedesátce s překážkami, kde bojoval až do konce o vítězství a v napínavém finiši prohrál o pouhé tři setiny vteřiny. Ale s druhým místem a hlavně s novým oddílovým rekordem 9,08 mohl být na výsost spokojen. A spokojený mohl být i s výkonem z výškařského sektoru, kde si vylepšil osobák na 158 centimetrů, což mu stačilo mezi starší konkurencí na sedmé místo.

P 20191207 112419

I holky se ve Stromovce činily. Na hladké šedesátce jsme měli dvojí zastoupení díky Lindě Klabzubové a Elen Plíškové. A v silné konkurenci bez mála stovky mladších žákyň si holky zaběhly na úvod halové sezóny skvělé časy. Linda ovládla osmý z mnoha rozběhů v čase 8,57, což byl třináctý nejlepší čas mezi mladšími žákyněmi. A jen o setinu hůře a o místo níže skončila třetí ve čtvrtém rozběhu Elen! Dvojí zastoupení jsme měli i na osmistovce, a to jak mezi staršími, tak mezi mladšími žákyněmi. A i tady tréninkové parťačky zaběhly hodně obdobně navíc obě shodně obsadili šestou příčku. Zuzka Kubíčková zaběhla čas 2:31,68 a Kája Černá s časem 2:31,68 porazila hned třicet osm soupeřek. Zuzka Kubíčková si navíc otestovala formu na šedesátce s překážkami, kde proťala cílovou čáru v čase 10,14.

Kompletní výsledky ze Stromovky zde.

P 20191207 113247 1 Fotor

Sobota 7. prosince 2019 - Pomerančový mítink (mladší a starší žactvo) - Jablonec

V sobotu se žactvo sjelo rovněž do haly na jablonecké Střelnici na další z tradičních prosincových halových závodů na Pomerančový mítink. Staroboleslavské barvy zde hájili svěřenci z tréninkové skupinky Nikoly Brejchové. A v nabité konkurenci se rozhodně neztratili! Měli bychom jít pěkně podle časového harmonogramu závodů, ale protože se jednotlivé disciplíny a kategorie na mnoho prolínaly, raději si projdeme výsledky podle disciplín…

Na hladké šedesátce startoval ze staroboleslavských atletů mezi staršími žáky jediný. Marek Černý se díky času 7,97 z rozběhu kvalifikoval do finále B. Tam se dokázal ještě zlepšit na nový osobní rekord 7,88, cílem proběhl druhý a to znamenalo v celkovém součtu desáté místo. Mezi mladšími žáky dokázala proniknout do finálových běhů hned čtveřice našich borců. Z rozběhu totiž postoupili do finále A Eliáš Motl (8,17) a Vojta Sadil (8,28). Start ve finále B si vysloužili Zdeněk Přibyl (8,39) a benjamínek Filip Vomastek (8,55). V hlavním finále se lépe dařilo Vojtovi, který proběhl cílem čtvrtý v čase 8,21. Sedmý Eliáš nedokázal zopakovat čas z rozběhu (8,29). Ve finále B se dokázali zlepšit oba kluci. Zdeněk zvítězil v čase 8,27 a Filip finišoval jako šestý v čase 8,53. Celkově jim patřilo deváté, resp. čtrnácté místo z osmdesáti startujících. Mezi holkami zaběhla Eliška Tvrdá nový osobák 8,91. Jen těsně za ní zaostala Nikol Špinková (8,99) a špatně neběžela ani Valerie Brejchová (9,13).

Na hladké šedesátce se tedy ještě naši atleti v obrovské konkurenci včetně té zahraniční ještě na stupně vítězů neprosadili, ale na třístovce už to bylo o něčem jiném. Nejprve si Marek Černý výrazně vylepšil osobák 40,14 a v kategorii staršího žactva skončil na skvělém čtvrtém místě!!! A výborně si vedli i mladší atleti. Eliáš Motl zaběhl totiž třetí nejrychlejší čas 45,35. A do první desítky se probojovali i šestý Zdeněk Přibyl, který cílem proběhl v čase 47,11, a sedmý Filip Vomastek, který finišoval v čase 47,39. Mezi staršími žákyněmi si Valerie Brejchová za čas 47,25 vysloužila jedenáctou příčku.

Na půlce startovala dvojice našich mladších žáků a díky Ondrovi Sadilovi se třásl Lukáš Podolák o svůj oddílový rekord. Ondra si totiž zaběhl skvělý osobák 2:26,37, čímž za oddílovým maximem zaostal o necelou vteřinu. Celkově v Jablonci obsadil pěknou šestou příčku. A první desítku uzavíral Šimon Šmíd s časem 2:34,37.

Z pátku na sobotu se musel velmi dobře vyspat Marek Černý. I na šedesátce s překážkami totiž zaběhl výborně, když s novým osobákem 9,45 obsadil mezi staršími žáky druhou příčku! Stejně si vedl i mezi mladšími žáky Vojta Sadil, který s časem 9,29 vystoupal na stříbrný stupínek. Překážky si v Jablonci vyzkoušel i Bedřich Čížek, který pokračuje výraznými kroky ve svém zlepšování a s časem 10,29 obsadil sedmou příčku. Do první desítky se prosadil i desátý  Ondra Sadil (10,57). Mezi mladšími žákyněmi zaběhla čtvrtý nejrychlejší čas Nikol Špinková (10,22) a Eliška Tvrdá proběhla cílem šestá v čase 10,50.

Ve výšce startoval pouze Adam Chyba, ale barvy ASB držel mezi staršími žáky hodně vysoko. Adam si v Jablonci dokázal vylepšit osobák už na 170 centimetrů a připsal na konto staroboleslavských atletů další druhou příčku!

IMG a3e1d96d6d545baaf0671ddfe45a0fd0 V

V dálce pokračoval v nastoleném trendu vylepšování oddílového rekordu v kategorii mladších žáků Eliáš Motl. Po pár týdnech ho posunul o další tři centimetry na 539 centimetrů a i díky tomu skončil ve výsledkové listině nejvýše!!! Vojta Sadil skončil šestý s výkonem 491 centimetrů. Šestnácté místo obsadil lídr letošního družstva přípravky Filip Vomastek (434 centimetrů). Mezi staršími žákyněmi patřila dvanáctá příčka Valče Brejchové (422 centimetrů).

V koulařském sektoru se dařilo zejména Eliášovi Motlovi, který v sobotu v Jablonci vylepšil se tříkilovým náčiním výrazně oddílový rekord na 12,19 metru a zaslouženě zvítězil mezi mladšími žáky. Původní oddílový rekord překonal i šestý Vojta Sadil (10,83 metru). Valerie Brejchová s tříkilovou koulí dosáhla výkonu 7,06 metru a mezi staršími žákyněmi jí patřila osmnáctá příčka.

Kompletní výsledky z Jablonce ze soboty zde.

Sobota 7. prosince 2019 – Krajský přebor smíšených družstev mládeže – Praha-Strahov

KP smíšených družstev mládeže jako by se pomalu přestával hodit do naší termínovky. Není to tak dávno, kdy jsme na závody do přetlakové haly na Strahově vypravovali narvaný autobus. Posledních pár let, už aby se závodníci v prázdném dopravním prostředku báli a letos jsme družstvo vůbec nepostavili a mimo soutěž startovala pouze Klára Holcová! Ale Klára nás reprezentovala více než výborně, když se tříkilovým náčiním jednoznačně zvítězila v novém halovém osobáku 13,87 metru z druhé série pokusů. S trochou nadsázky by Klára jako jednočlenné družstvo obsadila v soutěži dvanáctou příčku!

Kompletní výsledky ze Strahova zde.

Neděle 8. prosince 2019 - Pomerančový mítink (přípravka) - Jablonec

V neděli v jablonecké hale na Střelnici vystřídali žáky a žákyně na dráze nejmladší atletické naděje a ani mezi nimi nechyběli atleti a atletky z Houštky. Celkem se jich na sever Čech vydala desítka z tréninkové skupinky Libora Veselého a rozhodně odtud neodjížděli s prázdno. Ba právě naopak. V obrovské konkurenci patřili (zejména v bězích) k tomu nejlepšímu!

DSC9655

Na děti z atletických přípravek (ročníky 2008 a 2009) a minipřípravek (ročníky 2010 a mladší) čekaly celkem tři disciplíny. A hned na té první, hladké padesátce, se hned čtyři naši mladí atleti probojovali do první desítky. Mezi přípravkovými kluky zaběhl skvěle Adam Axon a s časem 7,78 obsadil desátou příčku v konkurenci pětasedmdesáti závodníků! A aby toho nebylo málo hned vzápětí ho trumfli Lukáš Dašek, který do cíle vpadl v čase 8,33 a mezi minipřípravkou bral šesté místo. A dobře si vedli i sedmý Matouš Koláček (8,34) a osmnáctý Simon Koniakovský (8,58), když si uvědomíme, že se na startu mezi minipřípravkou prezentovalo 79 malých závodníků. Posledním z ASB na startu byl Kryštof Lecko, který s časem 9,80 obsadil čtyřiašedesátou příčku. Mezi nejmladšími dívkami v minipřípravce si vylepšila svůj čas z loňska skoro o vteřinu Simona Alla (9,29) a to jí stačilo mezi třiaosmdesátkou závodnic na šestatřicátou příčku. A i mezi děvčaty z přípravky jsme měli četné zastoupení. Na padesátce se nejlépe vedlo Marušce Kundrátové, která s časem 7,71 obsadila výborné šesté místo. Osmnáctá z více než stovky závodnic pak skončila v dalším ze svých mnohých startů Mariana Langerová (8,04). Kateřina Kopáčová skončila s časem 8,33 na osmatřicáté pozici. A jedna z nejmladších účastnic Klaudie Lecková skončila v závěru startovního pole s časem 9,63.

Padesátka se střídala s hodem kilovým plným míčem. A ten byl naším kamenem úrazu zejména ve vztahu k celkovému pořadí v trojboji. Adam Axon totiž hodil pouhých 5,15 metru, obsadil až 67. místo a bodová ztráta z této disciplíny byla velmi citelná! Mezi mladšími elévy se tentokrát nejvíce dařilo Matoušovi Koláčkovi, který s výkonem 5,85 metru skončil třiadvacátý. Simon Koniakovský skončil s výkonem 5,55 metru sedmadvacátý a Lukáš Dašek hodil o dvacet centimetrů méně a to pro něj znamenalo jedenatřicátou příčku. Kryštof Lecko se s medicimbalem popral rovněž srdnatě (4,10 metru) a skočil na 67. místě. Děvčata byla v neděli lepší kluků (co do umístění), což ostatně ukázala patnáctá Simona Alla (5,70 metru). Nejvýrazněji se však prosadila Mariana Langerová se svým nejdelším pokusem 9,05 metru, kterým se probojovala na devátou příčku. Maruška Kundrátová dokázala hodit 7,90 metru, což jí stačilo na čtrnáctou příčku a jen o málo zaostala dvaadvacátá Kateřina Kopáčová (7,55 metru). Po padesátce se pořadím posunula výše i jedenasedmdesátá Klaudie Lecková (5,90 metru).

DSC3

No a to nejlepší přišlo na úplný závěr. Úspěšné vystoupení završil tím nejlepším možným způsobem Lukáš Dašek na třístovce. Lukáš totiž na této distanci nenašel přemožitele mezi necelou osmdesátkou vyzývatelů a s časem 51,25 pomyslně vystoupal na nejvyšší stupínek! Velmi pěkně zaběhl mezi mladšími kluky i Matouš Koláček, který s časem 55,49 obsadil desátou příčku. Třicátý osmý Simon Koniakovský finišoval v čase 60,55 a Kryštof Lecko skončil šedesátý (66,33). Další cenné zkušenosti posbírala na dráze v hale na Střelnici Simona Alla (67,57). Svého nejlepšího výsledku dosáhla v neděli na třístovce i čtvrtá Kundrátová (49,03). Umístění  z hodu medicimbalem vyrovnala devátá Mariana Langerová (49,87). Kateřina Kopáčová zaběhla pětapadesátý čas (56,92) a Klaudie Lecková prakticky zopakovala umístění z padesátky (68,82).

Zatímco v loňském roce se odměňovali nejlepší v každé disciplíně, tak letos byli odměňováni pouze nejlepší v trojboji. No a nás může těšit, že díky fantastické závěrečné třístovce se na stupně vítězů probojoval i Lukáš Dašek, který nakonec s celkovým bodovým ziskem 1153 bodů vystoupal mezi kluky z minipřípravky na bronzový stupínek! Do první desítky se vešel i devátý Matouš Koláček, který o bod překonal hranici 1000 bodů. Pěkné je i dvacáté sedmé místo Simona Koniakovského se 755 body. A třiašedesátý Kryštof Lecko (366 bodů), má ještě dva roky čas bojovat v této kategorii o co nejlepší umístění. Mezi staršími kluky jen těsně unikla elitní desítka Adamovi Axonovi, který dohromady posbíral 1378 bodů a skončil na dvanáctém místě.

Simona Alla se celou dobu srdnatě prala se staršími soupeřkami a nakonec jí zisk 854 bodů stačil na čtyřicátou příčku. Závěrečná třístovka katapultovala do popředí i Marušku Kundrátovou a Marianu Langerovou. Maruška posbírala celkem 2166 bodů a odměnou jí bylo šesté místo. Pro Marianu byla neděle ve znamení devátých míst a další si připsala v trojboji za součet 2097 bodů. Pěkného bodového zisku 1591 bodů dosáhla osmatřicátá Kateřina Kopáčová. Ta stejně jako Klaudie Lecková (769 bodů) bude moct svůj výsledek vylepšit i v roce příštím.

Kompletní výsledky z Jablonce z neděle zde.

Více fotografií od Martina Kopáče zde.

DSC9684