Atletika Stará Boleslav

Eliška Šichová a Michael Štefl řádili na prvním kole KP staršího žactva!

Autor: vh, foto: Tereza Šprynarová,

Štítky: , ,

V pátek 26. dubna absolvovala družstva starších žáků a žákyň 1. kolo Krajského přeboru družstev ve Vlašimi. Letos vůbec poprvé s ohledem na nárůst členských oddílů Středočeského krajského atletického svazu byla soutěž rozdělena na základní kola a finále a v základní části soutěže rozdělena na dvě skupiny. Holkám se ve Vlašimi vedlo lépe, když i díky většímu skončily na druhém místě. Oslabení kluci pak odjížděli s třetím místem. Z naší výpravy jednoznačně vyčnívala Eliška Šichová, která dokázala ve všech třech svých startech zvítězit. Správným lídrem kluků se ukázal být Michael Štefl, který si vedl obdobně.

IMG 4

Družstvo děvčat táhla Eliška Šichová

Konkurence ve středních Čechách je rok od roku větší, a tak se krajský atletický svaz rozhodl po přípravkách a mladším žactvu rozdělit také soutěž družstev staršího žactva do dvou skupin. Naše družstva byla zařazena do skupiny B a té mezi děvčaty jasně dominovalo kolínské družstvo. Náskok prvního Kolína byl v prvním kole obrovský, ale děvčata mají určitě na to poprat o jeho snížení, když na třetí Benešov měla také skoro stobodový náskok. Výsledky prvního kola:

1. Sokol Kolín                                216 bodů

2. Atletika Stará Boleslav           156

3. Atletika Benešov                         63,5

4. Spartak Vlašim                             59

5. AC Čáslav                                   57

6. SKP Nymburk                              56

7. Sokol Říčany a Radošovice            30

8. Sokol Kolín B                               28

9.  Slavoj Český Brod                       12

10. SKP Olympia Kutná Hora              4

Do Vlašimi jely holky v počtu šestnácti závodnic, prosadit se na bodovaná dokázala hned čtrnáctka z nich. Nejvíce sice do celkového zisku družstva v prvním kole přispěla Eliška Šichová, která dokázala svou třídu vítězstvím ve všech třech individuálních startech a byla vůbec nejúspěšnější závodnicí prvního kola.

V nejkratším sprintu na 60 metrů se představila trojice našich děvčat, a potěšitelné je, že hned dvě děvčata startovala ve finálových bězích. Eliška Šichová postoupila jako vítězka pátého rozběhu s časem 8,40 s přehledem do áčkového finále a Magdaléna Adámková jako druhá v prvním rozběhu s časem 8,73 do finále B. A Eliška dokázala celkem jasně i pětici soupeřek ve finále a připsala si tak první vítězství. K tomu jí dopomohl naprosto stejný čas jako v rozběhu. Na bodech doběhla i Magdaléna, která proběhla cílem béčkového finále jako třetí a celkově s časem 8,87 obsadila devátou příčku. I stopadesátku si vyzkoušela trojice našich holek a i stopadesátku ovládla Eliška Šichová, když dokázala cílovou čáru protnout v novém osobáku 20,32 a vyhrála nejsilněji obsazený první rozběh. A do třetice startovala trojice našich děvčat na dvojnásobné trati a potěšitelné je, že se všechny holky dokázaly prosadit se do první desítky. Nejlépe zaběhla Tereza Havlínová, která proběhla cílem v čase 46,97 a to byl pátý nejrychlejší čas dne. Hned za ní finišovala v novém osobáku 47,62 šestá Valerie Brejchová. A nový osobák si v pátek zaběhla i osmá Emma Ježková (47,92) Ve Vlašimi se tentokrát běžela krátká štafeta na 4x60 metrů a obě naše čtveřice dokázaly bodovat. První kvarteto ve složení Aneta Ruttová, Emma Ježková, Tereza Havlínová a Magdalena Adámková dokázalo zaběhnout čas 32,47 a obsadilo výbornou třetí příčku. Čtveřice ve složení Adéla Písačková, Sabina Šeflová, Ema Blažková a Tereza Landová pak proběhla cílem v čase 35,69, za které brala bod za desátou příčku.

IMG 5540

Na půlce byl k vidění velmi dramatický boj o druhé místo, do kterého zasáhla i naše Zuzana Kubíčková. Závodnice na druhém až pátém místě se totiž vešly do půl vteřiny a Zuzka nakonec finišovala čtvrtá místo v čase 2:33,54. Na trati 1500 metrů jsme tentokrát neměli zastoupení.

IMG 5528

Na překážkách se ve velmi dobrém světle představila Magdaléna Adámková, která si na stovce si zaběhla nový pěkný osobák 16,41 a celkově skončila třetí. Na dvojnásobné trati se stejně vedlo Zuzce Kubíčkové, která překážky přelétla v novém osobním rekordu 33,47. Potěšitelné je, že ve Vlašimi zaběhla pěkně i čtvrtá Aneta Ruttová (34,38).

IMG 5532

Ve skokanských disciplínách se našim děvčatům celkem dařilo, když získala pěknou řádku bodů. Ve výšce se nejlépe prezentovala Sabina Šeflová, která s výkonem 143 centimetru skončila čtvrtá.  Body za osmé místo a výkon 135 centimetrů připisovala družstvu Ema Blažková. Ve vyrovnané soutěži v dálce se byla radost dívat na naše děvčata. Nejlépe se dařilo Elišce Šichové, která v novém osobáku 491 centimetru s decimetrovým náskokem nakonec vyhrála! O pouhý centimetr prohrála souboj o druhé místo Aneta Ruttová, která tedy s výkonem 480 centimetrů obsadila pěkné třetí místo. No a dálka byla naší vůbec nejúspěšnější disciplínou, protože šestá skončila Emma Ježková (466 centimetrů) a osmé místo patřilo Tereze Havlínové (462 centimetrů).

IMG 5543

Ve vrhačských disciplínách holky také zabodovaly moc pěkně a dost tak vylepšily bodový stav našeho družstva. V kouli se nejlépe vedlo Vandě Kučerové, která s výkonem 10,40 metru skončila na druhém místě, svůj osobák si vylepšila prakticky od dva metry!! Navíc v průběžných republikových tabulkách zaujala sedmou příčku a nebude tedy vůbec bez šance bojovat o start na republikovém šampionátu. A desátou, poslední bodovanou příčku obsadila Tereza Landová (8,03 metru). Vanda Kučerová se dokázala výrazně prosadit i v disku. Za výkon na úrovni osobáku 24,44 metru brala už po druhé druhé místo. Dva body za deváté místo přidala Kateřina Jeníková (16,77 metru). Velmi mohla být spokojená se svou premiérovou účastí v kladivu Tereza Landová. To dokázala nejdále poslat do vzdálenosti 26,32 metru a skončila třetí. V oštěpu si velmi dobře vedly všechny tři naše závodnice, byť první dvě už letos předvedly i lepší výkon. Sabině Šeflové i Valerii Brejchové utekla o kousek třicetimetrová hranice a Sabina s výkonem 29,70 metru skončila v soutěži oštěpařek pátá a Valča s výkonem 29,50 metru o příčku za ní šestá. Devátým místem družstvu přispěla i Vanda Kučerová, která dokázala oštěp hodit do vzdálenosti 27,69 metru.

IMG 5546

Osm statečných nestačilo pouze na dvě družstva

Hned v prvním kole byla početní převaha ostatních družstev mezi žáky znát, když do autobusu směr Vlašim nastoupila pouze osmička statečných (mladší žáky startující mimo soutěž nepočítáme). Dominance kolínských kluků byla naprosto drtivá, ale o umístění na dalších místech už byl velký boj. Kluci sice o fous prohráli boj o druhé místo, ale příště se v silnější sestavě určitě o druhé místo poperou znovu. Pořadí prvního kola bylo následující:

1. Sokol Kolín                           320,5 bodu

2. AC Čáslav                              70

3. Atletika Stará Boleslav        68

4. SKP Nymburk                         64

5. SKP Olympia Kutná Hora         55

6. Sokol Kolín B                          53

7. Slavoj Český Brod                   46,5

8. Atletika Benešov                     42

9. Sokol Říčany a Radošovice       28

Celkem k bodovému součtu přispěli prakticky všichni přítomní ve Vlašimi, přičemž jednoznačným lídrem se ukázal Michael Štefl, který dokázal ovládnout obě vrhačské disciplíny, ve kterých nastoupil a celkově družstvu připsal skoro polovinu všech bodů.

Na sprinterských tratích se kluci v individuálních startech nedokázali výrazněji prosadit. Na hladké šedesátce byl nejlepším naším závodníkem mladší žák Vojta Sadil startující mimo soutěž (8,49). Na stopadesátce Metoděj Tůma uzavíral s čase 22,14 druhou desítku. Na dvojnásobné trati jsme nikoho neměli. Ve štafetě na 4x60 metrů naše čtveřice ve složení Ríša Česnek, Jirka Filip, Vráťa Machota a Vojta Bajer mile překvapila, když cílem proběhla ve třetím nejrychlejším čase 32,86.

IMG 5534

Na středních tratích výrazně chyběl Pavel Vinduška, ale potěšitelný je zejména výrazný výkonnostní posun Vráti Machoty. Ten si už po třetí letos vylepšil osobák na 2:25,23 a dlouho bojoval o vítězství. Nakonec finišoval jako druhý. Ve Vlašimi si pro nový osobák 2:34,87 doběhl i mladší žák Eliáš Motl. Bodovat dokázal na patnáctistovce i Petr Špitálský, který proběhl cílem jako pátý v čase 5:14,80.

IMG 5525

Michael Štefl se jako jediný z našich kluků představil na překážkách.  Na stovce s překážkami, ale běžel moc pěkně a dokázal cílem proběhnout v celkově druhém čase  15,32! Ve skokanských disciplínách se dokázali kluci prosadit pouze ve výšce. Vojta Bajer s výkonem 145 centimetru skončil šestý. Ríša Česnek se stejným výkonem, ale horším zápisem obsadil osmou příčku. O pět centimetrů méně skočili devátý Adam Chyba a při své premiéře v houšteckém dresu desátý Jirka Filip. V dálce se by se dokázal prosadit pouze mladší žák Vojta Sadil, který se donesl do vzdálenosti 499 centimetru, což by stačilo na osmé místo.

IMG 5564

Jediným naším vrhačem byl ve Vlašimi Michael Štefl, který ale zase vybojoval největší možný počet bodů v obou disciplínách. Michal si v pátek v koulařském sektoru dokázal vylepšit venkovní osobák na 12,42 metru a celkem s přehledem zvítězil a v průběžných republikových tabulkách načíná druhou desítku. Velmi slušně se popasoval při letošní premiéře i s diskem, který hodil nejdále do vzdálenosti 33,88 metru a opět si připsal vítězství. A v disku je na tom Michal v republice ještě lépe, když v průběžných tabulkách uzavírá první desítku.

Kompletní výsledky prvního kola.

IMG 5565