Atletika Stará Boleslav

Eliáš Motl s novým oddílovým rekordem a kdo pojede na Gigant?

Autor: vh, foto: tš, lv, michal preisler, zdroj: nasejablonecko.cz,

Štítky: , , , , , , , ,

Samozřejmě, že kromě halového republikového šampionátu dospělých, i celý uplynulý týden byli naši (zejména) mladí atleti v jednom kole. Formu před republikovými šampionáty testovali v Jablonci na halových středách Kuba Holec, Adam Raška a Michael Štefl. V sobotu jela četná omladina a Franta Doleček do Českého Brodu. V neděli na Mistrovství Plzeňského kraje řádili ve Stromovce žáci z tréninkové skupinky Nikoly Brejchové a Eliáš Motl dokonce vylepšil oddílový rekord na 150 metrech!! No a zpátky do Jablonce, kde se konal už 32. ročník Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů, kde Tomáš Martínek obětavě dotáhl Vaška Jisla k účasti na nastávajícím HMČR dorostu a juniorů! A účast na Gigantu si zde na této distanci vyběhl i David Martínek!

Plze skupina

Středa 13. února 2019 – 6. halová středa – Jablonec nad Nisou

Do Jablonce vyrazila dvojice našich nadějných dorostenců otestovat svou formu před blížícím se halovým šampionátem juniorů a dorostu. Adam Raška startoval hned ve dvou bězích na 60 metrů a v obou docílil solidního času 7,34. Kuba Holec se zase představil ve výškařském sektoru, kde dokázal překonat laťku ve výšce 180 centimetrů a kvůli drobné zdravotní indispozici pak raději účast v soutěži ukončil.

Sobota 16.února 2019 – Veřejné halové závody – Český Brod

Do Českého Brodu se vydala desítka (nejen) mladých atletů ze Staré Boleslavi. Začněme ale naším nejzkušenějším atletem, který si pravidelně v českobrodské kryté běžecké dráze dává sprinterský dvojboj. V sobotu tentokrát zvládl Franta Doleček padesátku za 11,4 a o deset metrů delší distanci za rovných 14 vteřin.

Na hladké šedesátce tentokrát byla docela slušná konkurence, a nejlepší umístění si tak připsala Aneta Ruttová s časem 8,5 čtvrtá mezi staršími žákyněmi. Mezi mladšími žákyněmi zaběhly nejlépe jedenácté Marie Kundrátová a Kristýna Kindová (9,4). Do první desítky se mezi mladšími žáky podíval desátý Adam Axon (9,8). Na šedesátce s překážkami to bylo už výrazně lepší. Mezi mladšími žákyněmi zaběhla druhý nejrychlejší čas Kája Černá (11,4) a třetí místo obsadila Maruška Kundrátová (12,4). Moc pěkně zaběhly i čtvrtá v pořadí Mariana Langerová (12,8) a pátá Julie Šimůnková (12,9). Mezi mladšími žáky se při své premiéře umístil jako čtvrtý Adam Axon, kterého nerozhodil ani hrůzostrašný pád na první překážce (14,4).

DSC 6

V dálce jsme si připsali v sobotu jediné vítězství a zasloužila se o ně Aneta Ruttová mezi staršími žákyněmi s výkonem 460 centimetrů. Mezi mladšími žákyněmi obsadila Aurora Tlamichová bronzovou příčku za 419 centimetrů a do desítky se prosadily ještě šestá Maruška Kundrátová (397 centimetrů) a sedmá Mariana Langerová (393 centimetrů). Ve výškařském sektoru se v sobotu mezi mladšími žákyněmi opět činila Aurora Tlamichová, která dokázala překonat laťku ve výšce 139 centimetrů a za to jí patřilo druhé místo. Pěkný osobák si skočila sedmá Maruška Kundrátová (124 centimetrů) a první desítku uzavírala Mariana Langerová (119 centimetrů). Mezi mladšími žáky si jen párkrát zatrénoval a hned naostro zaskákal František Kozel, který překonal laťku ve výšce 104 centimetry a obsadil šestou příčku.

Neděle 17. února 2019 – Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva – Praha-Stromovka

Na Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva byla přihlášena šestice závodníků ASB mimo soutěž. V hale Otakara Jandery byli k vidění mladší a starší žáci z tréninkové skupinky Nikoly Brejchové a velmi se činili.

Na hladké šedesátce zaběhl Eliáš Motl mezi mladšími žáky druhý nejrychlejší čas dne 8,56. Mezi staršími žáky uzavíral Marek Černý s časem 8,34 druhou desítku.

Plze Mara 60

No a na stopadesátce Eliáš Motl zopakoval umístění z šedesátky, ale hlavně výrazně si vylepšil osobák na 20,05 a tento skvělý čas je navíc i novým oddílovým rekordem v kategorii mladšího žactva!!! Dvanáctý čas mezi mladšími žáky zaběhl Bedřich Čížek (22,34). Na dvojnásobné distanci běžely v rozbězích starších žákyň šestnáctá Bára Vomastková (48,37) a druhou desítku v absolutním osobáku uzavírala Valerie Brejchová (49,18).

Plze beda peky

Největší účast jsme měli v neděli nad překážkami, kde po jednom závodníkovi startovalo v každé věkové kategorii. Mezi staršími žáky zaběhl Marek Černý třináctý čas 10,32 a mezi žákyněmi v silné konkurenci skončila Bára Vomastková pětadvacátá (10,49). Mezi mladším žactvem zaběhli moc pěkně sedmá Nikola Špinková, která si vylepšila osobák na 11,90 a osmý Bedřich Čížek (12,68).

Plze Bara pekyPlze Nikol peky

V technických disciplínách doplatil Bedřich Čížek na nesmyslně vysoko nastavenou laťku na úvodní výšce ve výškařském sektoru, když základní výšku nepřeskočil. To v koulařském sektoru jsme měli mnohem větší důvod k radosti. Mezi mladšími žákyněmi si vylepšila Ela Vostrá svůj osobák v hale na 9,30 metru a brala druhé místo. Stejné místo bral a tudíž v neděli potřetí skončil druhý Eliáš Motl. A i s dvoukilovým náčiním Eliáš útočil na oddílový rekord, ten mu ale o pětadvacet centimetrů prozatím odolal (9,22 metru). Mezi staršími žákyněmi se pasovala s konkurencí a tříkilovou koulí Valerie Brejchová, která uzavírala první dvacítku s výkonem 7,43 metru.

Plze Ela koulePlze Elias koule

Neděle 17. února 2019 – 32. ročník Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů  – Jablonec nad Nisou

V Jablonci nad Nisou v neděli pořádali již 32. ročník Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů  a na startu opět nemohli chybět kluci z tréninkové skupinky Jardy Urbana. Do závodu v předposledním z 9 rozběhů zasáhl Lukáš Podolák, který si v hale na Střelnici vylepšil absolutní osobák na 10:04,89 a ze 104 startujících závodníků obsadil šestatřicátou příčku.

Libal Lukas tra pihlizeji Vasek s Davidem

V posledním rozběhu startovala zbývající trojice v barvách ASB. Velmi pěkně se zachoval Tomáš Martínek, když celý závod odtáhl Vaškovi Jislovi, pro kterého to byla jedna z posledních možností jak se kvalifikovat na HMČR juniorů a dorostu. A i přes krizi v průběhu závodu to nakonec Vašek zvládl, když finišoval jako devátý v novém absolutním osobáku 9:15,92 a o víkendu ho na Gigantu ve Stromovce na startu trojky uvidíme. Stejně jako Tomáše, který proběhl cílem o chlup později desátý (9:15,96). A absolutní osobák si v neděli zaběhl i celkově dvacátý David Martínek  9:37,44 a ten by tak neměl chybět na startu mistrovského závodu mezi dorostenci.

Libal Vasek a TomasLibal David cil

Středa 20. února 2019 – 7. halová středa – Jablonec nad Nisou

Na sedmou halovou středu do Jablonce vyrazil pouze starší žák Michael Štefl, který zde chtěl podpořit svou možnou účast na HMČR žactva ve vrhu koulí. Jeho nejdelší pokus měřil 11,84 metru a to znamená, že si moc v tomto směru nepolepšil.