Atletika Stará Boleslav

Druhé kolo KP družstev staršího žactva

Autor: vh,

Štítky: , ,

Ve stejný den, kdy na našem stadionu v Houštce probíhaly první letošní oddílové závody atletické přípravky, tedy v pátek 24. května jela družstva starších žáků a žákyň na 2. kolo Krajského přeboru družstev do Čáslavi. A obě družstva si navlas zopakovala umístění z kola prvního. Holkám se tedy v Čáslavi vedlo lépe, když i díky většímu počtu závodnic skončily na druhém místě. Oslabení kluci pak odjížděli s třetím místem. Stejné místo patří oběma družstvům i v průběžném pořadí, byť kluci mají stejný počet hlavních bodů jako soupeři z Nymburka a v pomocných bodech zaostávají jen o šest bodů. Z naší výpravy jednoznačně vyčníval Michael Štefl, který dokázal ve všech třech svých startech vystoupat na stupně vítězů a v disku navíc poprvé pokořil hranici čtyřiceti metrů!

Družstvo děvčat se tentokrát nejvíce spoléhalo na Anetu Ruttovou

Ve druhém kole se prakticky opakoval scénář z kola prvního. Náskok prvního Kolína byl i ve druhém kole obrovský, a naše děvčata celkem jasně obsadila druhé místo. Čáslavská děvčata naplno využila domácího prostředí a byla tentokrát našim holkám blíž na dostřel, ale i tady máme rezervu, zejména když i na druhém kole chyběla Andrea Žáková. Výsledky druhého kola:

1. Sokol Kolín                                 204 bodů

2. Atletika Stará Boleslav            128

3. AC Čáslav                                  105

4. Atletika Benešov                           75

5. SKP Nymburk                               62

6. Spartak Vlašim                              62

7. Sokol Říčany a Radošovice             23

8. Sokol Kolín B                                23

9.  Slavoj Český Brod                        17

10. SKP Olympia Kutná Hora               9.

Do Vlašimi jely holky v počtu osmnácti závodnic, prosadit se na bodovaná dokázala hned patnáctka z nich. Nejvíce do celkového bodového zisku družstva ve druhém kole přispěla Aneta Ruttová, která dokázala výrazně bodovat ve všech třech individuálních startech.

V nejkratším sprintu na 60 metrů se představila čtveřice našich děvčat, a potěšitelné je, že opět dvě děvčata startovala ve finálových bězích, resp. ve finálovém běhu B. Tam Eliška Šichová postoupila s šestým časem z prvního nejsilnějšího rozběhu 8,59 a Magdaléna Adámková jako vítězka třetího rozběhu s časem 8,70. A Eliška dokázala ve finále B překousnout zklamání, že byla první nepostupující do finále A, když si zaběhla i v protivětru nový osobák 8,37, béčkové finále ovládla a obsadila tak konečné sedmé místo. Na osobák útočila i Magdaléna, která proběhla cílem béčkového finále jako pátá a celkově s časem 8,66 obsadila jedenáctou příčku. Stopadesátku si vyzkoušela hned šestice našich holek a i na stopadesátce byla naší nejlepší závodnicí Eliška Šichová, když dokázala cílovou čáru protnout v čase 20,51 jako pátá v nejsilnějším prvním rozběhu a toto místo jí patřilo i po doběhu toho posledního šestého. V pátém rozběhu zvítězila Tereza Havlínová, která si zaběhla osobák 21,09 a uzavírala první desítku. Na dvojnásobné trati běžely tentokrát jen dvě závodnice. Nejlépe zaběhla Pavlína Králová, která proběhla cílem v čase 47,26 a hned za ní finišovala v novém osobáku 47,36 Valerie Brejchová. Protože se však nepodařilo změřit první z rozběhů, tak se z třístovky stal závod mimo bodování. V Čáslavi se tentokrát běžela dlouhá štafeta na 4x300 metrů a bodovat dokázala pouze naše první čtveřice ve složení Tereza Havlínová, Ema Blažková, Valerie Brejchová a Pavlína Králová dokázalo zaběhnout čas 3:10,10 a obsadilo pěknou šestou příčku. Čtveřice ve složení Bára Komínová, Anna Žemličková, Sabina Šeflová a Zuzka Kubíčková pak proběhla cílem v čase 3:18,37 a načínala druhou desítku.

Na půlce byl k vidění opět velmi dramatický boj o druhé místo, do kterého také zasáhla i naše Zuzana Kubíčková. Zuzka nakonec finišovala třetí v novém osobáku 2:28,75 pouhou desetinu za druhou půlkařkou z Benešova. Na trati 1500 metrů jsme ani ve druhém kole neměli zastoupení.

Na stovce s překážkámi se ve velmi dobrém světle představila Magdaléna Adámková, která na stovce zaběhla čas 16,55 a celkově skončila čtvrtá. Potěšitelné samozřejmě bylo, že se na body dokázala prosadit i další tři naše překážkářky. Nový osobák si v Čáslavi zaběhla jak celkově sedmá Aneta Ruttová (17,66), tak osmá Emma Ježková (18,30). A osobní maximum si vyrovnala desátá Adéla Zahrádková (18,80). Na dvojnásobné trati si holky počínali ještě lépe, když zde rovněž bodovala čtveřice, ale bodů za lepší umístění přiteklo do celkového bodového součtu více.  Druhá skončila Aneta Ruttová s časem 32,79 a osobák si vylepšila čtvrtá Ema Blažková (33,26). Pěkně se vedlo i Zuzce Kubíčkové, která překážky zvládla v čase 34,09 a bodovala i devátá Emma Ježková (35,87).

Ve skokanských disciplínách se našim děvčatům celkem dařilo tentokrát zejména ve výšce. Zde se nejlépe prezentovala Sabina Šeflová, která s výkonem 146 centimetru skončila druhá.  Body za šesté místo a výkon 140 centimetrů připisovala družstvu Aneta Ruttová. A do první desítky se dostaly i sedmá Ema Blažková (rovněž 140 centimetrů), devátá Martina Kopecká a desátá Marie Holešovská (135 centimetrů). Ve vyrovnané soutěži v dálce se tentokrát prosadila pouze čtvrtá Tereza Havlínová (447 centimetrů). Eliška Šichová se prala v silném protivětru s rozběhem a s jediným platným pokusem dlouhým 417 centimetrů obsadila jedenácté místo.

Ve vrhačských disciplínách holky také zabodovaly moc pěkně. V kouli se nejlépe vedlo Vandě Kučerové, která s výkonem 9,83 metru skončila na pátém místě. A devátou předposlední bodovanou příčku obsadila v novém osobáku Tereza Landová (8,68 metru). Vanda Kučerová se dokázala výrazně prosadit i v disku. Za výkon na úrovni osobáku 24,13 metru brala už po třetí za sebou druhé místo. Dva body za deváté místo přidala Kateřina Jeníková (16,96 metru). Spokojená mohla odjíždět třetí z kladiva Tereza Landová (25,61 metru). V oštěpu si velmi dobře vedly obě naše závodnice, byť jejich výkon byl zkreslený četnými chybami laxních rozhodčích. Valerie Brejchová opět dokázala pokořit třicetimetrovou hranici a s výkonem 31,13 metru obsadila čtvrtou příčku. Hodně poškozenou závodnicí byla Sabina Šeflová, která s výkonem 23,78 metru skončila devátá.

Sedmička kluků opět uhájila třetí místo

I ve druhém kole byla početní převaha ostatních družstev mezi žáky znát, když do autobusu směr Čáslav nastoupila pouze sedmička statečných. Dominance kolínských kluků byla opět naprosto drtivá, ale o umístění na dalších místech už byl velký boj. Kluci sice opět o fous prohráli boj o druhé místo, ale v pořadí po dvou kolech mají stejný počet hlavních bodů jako druhý Nymburk a jen o šest pomocných bodů méně. Pořadí prvního kola bylo následující:

1. Sokol Kolín                             349,5 bodů

2. SKP Nymburk                         86

3. Atletika Stará Boleslav        76

4. SKP Olympia Kutná Hora         68,5

5. Slavoj Český Brod                   52

6. AC Čáslav                              39

7. Atletika Benešov                     38

8. Sokol Kolín B                          22

8. Atletika Benešov                      42

9. Sokol Říčany a Radošovice        -2

Celkem k bodovému součtu přispěli prakticky všichni přítomní ve Vlašimi, přičemž opět dominoval Michael Štefl, který dokázal ovládnout obě vrhačské disciplíny, ve kterých nastoupil a na bednu se tentokrát dostal i na krátkých překážkách.

Na sprinterských tratích se v individuálních startech dokázal prosadit pouze Marek Černý na šedesátce. Ten s časem 8,07 prošel z rozběhů do finále B, kde doběhl druhý v čase 8,10 a celkově tak obsadil osmou příčku. Na stopadesátce Jirka Filip v osobáku 21,11 skončil třináctý. Na dvojnásobné trati jsme nikoho neměli a není divu, že jsme neobsadili ani dlouhou  štafetu na 4x300 metrů.

Na středních tratích opět chyběl laborující Pavel Vinduška, a tak byl potěšitelný výkon jediného mohykána Vráti Machoty na půlce. Ten s časem 2:26,04 finišoval na pěkném šestém místě.

Michael Štefl se jako jediný z našich kluků představil na krátkých překážkách.  Na stovce s překážkami běžel opět moc pěkně a dokázal finišovat na děleném třetím místě v čase 15,46! Na dvojnásobné distanci se na start postavil pouze Marek Černý, ale zase to stálo za to. Marek si zlepšil osobák o více než vteřinu na 30,32 a díky němu mu patřilo výborné třetí místo.

Ve skokanských disciplínách se dokázali kluci prosadit pouze v těch do výšky. Vojta Bajer ve výšce s výkonem 145 centimetru skončil čtvrtý. Jirka Filip si vylepšil osobák se stejným výkonem, ale s horším zápisem obsadil šestou příčku. O pět centimetrů méně skočil osmý Adam Chyba. Adam pak výrazně přispívá družstvu v tyčce, kde dokázal přeskočit laťku na 240 centimetrech a obsadil druhou příčku.

Prakticky jediným naším vrhačem byl v Čáslavi Michael Štefl, který ale zase vybojoval největší možný počet bodů v obou disciplínách. Michal si v pátek v koulařském sektoru zapsal nejdelší pokus 11,79 metru a celkem s přehledem opět zvítězil. Výborně se v pátek popasoval s diskem, když poprvé překonal hranici 40 metrů a s výkonem 40,73 metru si připsal další vítězství. V disku tentokrát nebyl sám, když s kilovým náčiním úspěšně zápasil i Vojta Bajer. Ten si zapsal nejdelší pokus 25,61 metru a obsadil pěkné čtvrté místo.

Kompletní výsledky druhého kola.