Atletika Stará Boleslav

Dlouhá ale úspěšná cesta do Ostravy!!!

Autor: vh, foto: Aleš Graf, zdroj: ČAS, lv,

Štítky: , , ,

Poslední dny se naše pozornost upínala zejména do Ostravy a protože se blíží i republikový šampionát dospělých, tak i nadále se budeme do Ostravy poohlížet. Ale nejprve se v sobotu 9. února do krásné atletické haly ve Vítkovicích vydala další prakticky nerozlučná dvojička v barvách ASB Mariana Langerová a Marie Kundrátová. A holky se mezi stovkami vůbec neztratily, ba právě naopak. Na šestistovce Mariana vybojovala bronz a do první desítky se probojovala i Maruška. Nejen v Ostravě ale byly k vidění barvy ASB. Na přeborech Ústeckého kraje startovali naši starší žáci a překonávali se o sto šest. Například Ema Blažková si jak v dálce, tak ve výšce skočila absolutní osobáky. Největší pozornost ale samozřjemě poutal hvězdně obsazený mítink Czech Indoor Gala v Ostravě-Vítkovicích a skvělou reklamu nám včera večer v přímém přenosu České televize opět udělal Honza Tesař!

Mariana a Maruska Poruba2

Sobota 9. února 2019 – Kids Athletics Poruba - Ostrava-Vítkovice

Na dlouhou cestu do Ostravy se v sobotu vydaly svěřenkyně trenéra Libora Veselého, aby se zde zúčastnily početně obsazeného mítinku Kids Athletics Poruba. Mariana Langerová a Maruška Kundrátová zde shodně startovaly ve sprintu na 60 metrů, v běhu na 600 metrů a ve skoku do dálky. A holky se mezi svými vrstevnicemi ročníku 2008 a 2009 rozhodně neztratily. Na šedesátce si obě zaběhly výborný osobák a mezi 140 závodnicemi skončila Maruška s časem 9,41 na skvělém 14. místě a Mariana byla s čase 9,61 pětadvacátá! Ještě lépe se našim děvčatům dařilo na šestistovce. Mariana vybojovala mezi osmdesátkou soupeřek se skvělým časem 1:58,93 třetí místo! A Maruška s časem 2:02,89 obsadila výborné šesté místo! A i v dálce se holky činily, když Maruška s výkonem 379 centimetrů uzavírala první dvacítku a Mariana s výkonem 357 centimetrů brala 33. místo ze 127 závodnic.

Mariana poruba 800 dimplom

Sobota 9. února 2019 – Přebor Ústeckého kraje staršího a mladšího žactva - Jablonec nad Nisou

Do jablonecké haly na Střelnici vyrazila čtveřice našich starších žáků pod vedením Nikoly Brejchové a jejich výkony nebyly vůbec špatné. Bára Vomastková si na severu Čech v sobotu vyzkoušela třístovku a i přes ostře řezané zatáčky si dokázala vylepšit osobák na 48,32. Na šedestáce s překážkami zaběhla desátý čas dne 10,80. Na šedesátce s překážkami se činil i Michael Štefl, který si zde zaběhl osobák 9,48 a mezi ústeckou elitou by obsadil třetí příčku. Ještě lépe se mu vedlou v kouli, kde čtyřkilovou kouli poslal do vzdálenosti 11,57 metru a to byl druhý nejlepší výkon dne. Se tříkilovou koulí se dokázala o více než metr zlepšit Valerie Brejchová, která by s výkonem 8,26 metru obsadila osmou příčku. A Valča se představila i i dálkařském sektoru, kde ve druhé sérii dolétla na 413 centimetrů a obsadila 12. příčku. No a ve skokanských sektorech zústaneme neboť tady si do Jablonce pro absolutní osobáky dojela Ema Blažková. Ema v dálce doskočila na metu 421 centimetrů a ve výsledkové listině figurovala o příčku výše než Valča Brejchová. Ve výšce poprvé v životě překonala laťku na stojanech na 141 centimetrech a skončila sedmá.

Úterý 12. února 2019 – Czech Indoor Gala – Ostrava-Vítkovice

V úterý se ve vítkovické atletické hale konal velmi dobře obsazený mezinárodní atletický mítink Czech Indoor Gala. Mítinku se zúčastnila celá řada zahraničních hvězd i českých reprezentantů a v přímém přenosu České televize jsme v mohli hned na úvod programu v závodu na 300 metrů mohli zahlédnout i staroboleslavský dres. A to díky Honzovi Tesařovi, který se na start postavil s hlavní hvězdou a reprezentačním kolegou Pavlem Maslákem, dalším velkým známým soupeřem Polákem Rafalem Omelkem a dvojicí dalších dvou zahraničních borců. Honza je letos ve velké pohodě a v šesté dráze to od začátku (i přes dost špatnou startovní reakci) potvrzoval. Sám Pavel Maslák po doběhu potvrdil, že byl celý nesvůj, když Honzu hodně dlouho nesbíhal, a že si myslel, že běží pomalu. Neběžel pomalu, to Honza běžel rychle! Na Pavla Masláka to sice nestačilo, ten jednoznačně zvítězil v čase 32,79 a ujal se vedení v průběžných evropských tabulkách na této distanci. Ale Honza do posledních metrů bojoval o druhé místo. To nakonec uhájil v letošním osobáku 33,32 Rafal Omelko, ale ani Honza nemusel být na třetím místě nespokojený. Oproti loňsku se Honza zlepšil o více než sedm desetin vteřiny a navíc si zlepšil osobák na 33,48 a skoro ani nemusíme dodávat, že tento čas je i novým oddílovým rekordem!!! Už se moc těšíme, co Honza předvede o víkendu na stejném místě na čtvrtce na republikovém šampionátu.

Czech Indoor Gaal