Atletika Stará Boleslav

Čtvrtkařská štafeta jedenáctá na světě!!!

Autor: vh, foto: Aleš Gräf, zdroj: ČAS, atletika.cz,

Štítky: ,

V sobotu 5. října se na Mistrovství světa v katarském Dauhá po druhé postavil na klimatizovaný ovál Honza Tesař, aby opět rozbíhal čtvrtkařskou štafetu, tentokrát ryze mužskou. Postup do finále od českého kvarteta asi nečekal ani ten největší snílek, ale naše kvarteto Honza Tesař, Michal Desenský, Patrik Šorm a Vítek Müller zaběhlo vážně skvěle, vždyť i bez Pavla Masláka zaběhlo nejlepší letošní výkon a ani český rekord nebyl zas až tak daleko!

19 doha 12879

Češi měli být ve druhém rozběhu otloukánkem, vždyť jen štafeta domácího Kataru letos zaběhla pomaleji a ostatní štafety včele s favorizovanými kvartety Jamajky, Belgie a Trinidadu a Tobaga byly výrazně rychlejší. Naše letošní maximum navíc zaběhla štafeta v sestavě s Pavlem Maslákem. Ale kluci se tomu moc pěkně postavili a dobrý základ ke kvalitnímu času dal hned Honza Tesař na prvním úseku. Honza se nevymlouval na devátou dráhu, jak sám řekl soustředil se sám na sebe a tudíž mu ani nevadilo, že ho na dvoustovce skoro dohnal a handicap tak vyrovnal Guevara z Trinidadu. Honza ale v druhé zatáčce na rozdíl od Triniďanana udržel vysoké tempo a v cílové rovince se mu mílovými kroky začal vzdalovat. Michalovi Desenskému předával na pomezí čtvrtého pátého místa a u jeho jména opravdu svítil čtvrtý nejrychlejší čas na prvním úseku 45,7!!!

19 doha 12890

Michal Desenský zvládl skvěle první polovinu, když se na seběhu dokázal prodrat na pátou pozici právě před dalšího z trinidadských čtvrtkařů. Tu držel prakticky až do náběhu do cílové rovinky, ale tam ho soupeř předběhl a navíc se začala blížit i dosud sedmá štafeta Indie. Nicméně Patrik Šorm zvládl bezvadně situaci po předávce, když se i přes velký mumraj nejkratší možnou cestou dostal k mantinelu. K první pětici měl však daleko a na druhou stranu musel odrážet ataky obou dvou štafet za ním. To se mu podařilo a předával jako šestý Vítovi Müllerovi. I ten běžel skvěle, odstup od vedoucí pětice se nezvětšoval a naopak při mohutném finiši se Vítek přibližoval k páté štafetě JAR. V úplném závěru však ještě odrážel nástup indického finišmena, což se povedlo a česká štafeta mohla slavit výtečný čas 3:02,97 a konečné jedenácté místo na světě!!! Vydařené vystoupení našich čtvrkařů podtrhuje i fakt, že hodnota českého rekordu je 3:02,52....Výpovědi jednotlivých účastníků štafety můžete shlédnout zde.

19 doha 1301519 doha 13037