Atletika Stará Boleslav

Běžci ASB v akci

Autor: vh, foto: Eduard Erben, zdroj: ČAS, atletika.cz,

Štítky: , , , , , , , , ,

Po delší době bude další článek patřit pouze běžcům ASB. Na úvod se vrátíme k osmnáctému ročníku Svatováclavského běhu v Českém Brodě, kde dominoval nejen ve své věkové kategorii ale i v hlavním závodě Pavel Vinduška. A medailovou sbírku zde zkompletovali Aurora Tlamichová a Šimon Slavík. Neděle patřila 123. ročníku silničního závodu Běchovice-Praha!!! V rámci Mistrovství ČR v běhu na 10 km na silnici mezi juniory startovala i trojice kluků z tréninkové skupinky Jardy Urbana a nejlépe se na nejslavnějším českém silničním závodě tentokrát dařilo Davidovi Martínkovi. Spokojený musel být i Radovan Kerlík se ve výsledkové listině rovněž neztratil. No a do cíle na Koněvově ulici dorazil i Franta Doleček! A po dlouhé době reprezentovala barvy ASB i žena, kterou byla Karolína Růžičková.

Sobota 28.9.2019 – 18. ročník Svatováclavského běhu – Český Brod

Pouze tři žáci ASB tentokrát zajeli na klasický Svatováclavský běh do Českého Brodu. Mezi staršími žákyněmi na trati dlouhé 1300 metrů bojovala Aurora Tlamichová. Nakonec finišovala jako třetí v čase 5:17,7. Starší žáci měli o něco delší trať o celkové délce 1650 metrů a jako druhý proběhl cílem Šimon Slavík v čase 6:02,5. Velmi dobrou formu potvrdil Pavel Vinduška, který si z Brodu odváží vítězný double! Nejprve si zaběhl na zahřátí závod na 1950 metrů v kategorii dorostenců. Tu ovládl v čase 7:09,0, aby se pak vydal v hlavním závodě na trať dlouhou 3250 metrů. A i tady Pavel nenašel přemožitele a opět vystoupal na nejvyšší stupínek, když nástrahy tratě zvládl v čase 11:21,9.

 Neděle 29.9.2019 – 123. ročník Běchovice-Praha

Šestice běžců z ASB se postavila poslední zářijovou neděli na start 123. ročníku silničního závodu Běchovice- Praha a my začneme tím, kdo sice cílem proběhl jako poslední z nich, ale za to už po dvaapadesáté!!! František Doleček velmi dobře známou trať včetně obávaného „Hrdlořezáku“ zvládl i letos a cílem proběhl v čase 1:20,51 a v kategorii mužů do 79 let obsadil pěkné 24. místo. Klobouk dolů!! Moc pěkně si vedl i Radovan Kerlík, který z Běchovic do Prahy doběhl v čase 40:43 jako první muž ve třetí stovce, ale ve věkové kategorii do 54 let obsadil skvělé dvanácté místo!

bechovice photo by cpa830 

V rámci silničního závodu Běchovice-Praha je už tradičně pořádáno Mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km. V rámci mistrovského závodu startovala v kategorii juniorů i trojice kluků z tréninkové stáje Jardy Urbana. Jako první z nich cílem na pražském Jarově proběhl v čase 38:44 dorostenec David Martínek, který mohl být spokojen, protože i přes protivítr doprovázející celý závod prakticky vyrovnal svůj loňský čas a vyrovnal i svoje loňské umístění v rámci republikového šampionátu na konci druhé desítky. Ještě více spokojený mohl odjíždět ze Žižkova Lukáš Podolák, který si vylepšil loňský čas o skoro minutu a půl na 39:18 a stále jako další dorostenec v republikovém šampionátu juniorů obsadil čtyřiadvacáté místo. Vašek Jisl se letos na delších tratích tak trochu trápí a nejinak tomu bylo i v neděli, když doběhl až za Lukášem na šestadvacátém místě mezi juniory v čase 39:31. Mezi ženami se na trať vydala i Karolína Růžičková a bylo z toho nakonec  osmadvacáté místo s časem 50:05.