Atletika Stará Boleslav

Bára Veselá a Kíťa Korelová ozdobily Odložilův memoriál skvělými oddílovými rekordy!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2019,

Štítky: , , , , ,

V pondělí 3.6.2019 se na pražské Julisce konal už 29. ročník Memoriálu Josefa Odložila a v jeho předprogramu i Dukla mítink, kde měla staroboleslavská atletika zastoupení pěticí atletů, kteří se představili během necelé hodinky. A jejich vystoupení bylo opět vydařené, byť na vítězství žádný z nich nedosáhl. V odpoledním programu národních závodů zvaných Dukla mítink se nejprve představili Honza TesařKuba Veselý na hladké čtvrtce. Hned vzápětí se na start postavily ženy a Báře Veselé se podařilo opět vylepšit vlastní osobák i oddílový rekord v kategorii juniorek, přičemž ten absolutní už se otřásá v základech! Hned vzápětí stejnou trať běžela i Eliška Čechová, která se rovněž dostává do formy. Pak nastoupili půlkaři resp. půlkařky a skvělou půlku zaběhla Kíťa Korelová, když perfektním taktickým a tempovým výkonem doběhla druhá a jako první atletka v historii ASB se dostala pod hranici 2:10!!! 

MJO 2019 196

Kdo přišel v pondělí odpoledne na Julisku a v půl čtvrté si odskočil na pivo a párek a vrátil se ve čtvrt na pět, tak přišel o všech pět startů atletů ASB. A že se bylo na co dívat! Vždyť naši atleti byli beze sporu ozdobou Dukla mítinku. 

Jako první se představili na hladké čtvrtce Honza Tesař a Kuba Veselý. Oba společně s kladenským Matějem Krskem patřili ke spolufavoritům prvního nejsilnějšího rozběhu. Zatímco Honza ale začal hodně opatrně, tak Kuba vystartoval jak raketa a dlouho to vypadalo, že na Julisce zaútočí poprvé na hranici 47 vteřin. Kuba dokonce vbíhal do cílové rovinky na prvním místě, ale tam mu začali tuhnout nohy. Přehnal se přes něj Honza i Matěj Krsek, kterému nakonec zbylo nejvíce sil a zvítězil v čase 46,69. Honza finišoval na druhém místě ve vyrovnaném letošním osobáku 46,86. Kuba se nakonec „protrápil“ do cíle na čtvrtém místě v čase 47,58, ale to prolomení hranice 47 vteřin určitě brzy přijde.

MJO 2019 2

Hned poté se na start postavily čtvrtkařky a v prvním z běhů se i přes podobně tragicky pomalou startovní reakci jako u Honzy Tesaře mohla v cíli radovat Bára Veselá. Až do cíle totiž bojovala o vítězství s Martinou Hofmanovou z pražského USK. Na vítězství sice nakonec nedosáhla, ale cílem proběhla na skvělém druhém místě v novém osobním maximu 55,59!!! A Bára už letos podruhé posunula hodnotu juniorského oddílového rekord a ten absolutní v držení Kristýny Šubrtové 55,36 už má na mále! Bára ale nebyla jedinou účastnicí z řad ASB, protože do druhého běhu nastoupila i Eliška Čechová. A i Eliška se pomalu ale jistě dostává do formy.  V cílové rovince ještě bojovala o třetí příčku, ale nakonec doběhla pátá v čase 58,27, což je jen 11 setin vteřiny za vlastním osobním maximem.

MJO 2019 153MJO 2019 159

V prvním běhu na 800 metrů žen zase chvíli nato startovala Kíťa Korelová. Závod doslova udělala slovenská reprezentantka Iveta Putalová, která si stylem start cíl doběhla pro vítězství v čase 2:06,42. O zbývající umístění se za jejími zády rozhořel boj. Nás může těšit, že Kíťa běžela od počátku skvěle takticky za vedoucí Putalovou a dokázala udržet vysoké tempo až do konce. Kíťa nakonec odrazila i nápor ostatních závodnic a  finišovala jako druhá a to navíc ve fantastickém čase 2:09,38!!! A to znamená, že Kíťa je první atletkou ASB, která pokořila magickou hranici 2:10!  S tímto časem zatím vévodí i průběžným republikovým tabulkám v kategorii juniorek! Skvělé zakončení představení atletů ASB, tak jen tak dále!

Více fotografií od Jiřího Kottase zde.

MJO 2019 207