Atletika Stará Boleslav

Atleti ASB v anketě o nejlepšího sportovce města čtyřikrát na nejvyšším stupínku!!!

Autor: vh, foto: fb Brandýs nad Labem - Stará Boleslav,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Ve čtvrtek 14. března 2019 se v brandýském kině konalo slavnostní vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce roku 2018 našeho souměstí. A atleti a trenéři ASB uspěli v pěti ze sedmi vyhlašovaných kategoriích. V hlavní kategorii dospělých jsme obsadili dokonce první tři místa, přičemž nejlepším sportovcem roku byl vyhlášen Honza Tesař. Vítězství ve svých kategorií si ze slavnostního večera ještě odnesli Kíťa Korelová, Nikola Brejchová a družstvo přípravky. Všem oceněným členům naše atletického oddílu gratulujeme, ocenění si nesporně zaslouží a jsme zvědaví, jak dopadnou námi nominovaní atleti a trenéři v obdobné anketě v rámci Středočeského kraje!!!

Alena 

V kategorii dospělých si po roce vysloužil nejvyšší ocenění zejména díky sedmému místu ze štafety na Mistrovství Evropy a dvou cenných kovech z halového i dráhového republikového šampionátu Honza Tesař!!! Honza tak v anketě zvítězil už po páté!! Vyhlášení se bohužel s ohledem na pobyt na soustředění v zahraničí nemohl zúčastnit, ale sestra Alena Tesařová ho dokázala zastoupit více než důstojně, zejména při rozhovoru s průvodcem slavnostního vyhlášení Petrem Vichnarem. Na druhém místě tentokrát skončila Nikola Macháčková, bronzová oštěpařka z MČR do 22 let. A atleti na pomyslné stupně vítězů nikoho tentokrát nepustili, když pro cenu za třetí místo v anketě si na pódium došel Kuba Veselý. Mezi dospělými kolektivy opět uspělo družstvo žen, které pod vedením Jindry Pluhařové vybojovalo v první lize pěknou pátou pozici a v anketě obhájilo loňskou druhou příčku.

Kia2 

Mezi dorostenci a juniory a abychom byli úplní tak i mezi dorostenkami a juniorkami v loňském roce svými výkony dominovala naše překážkářská královna Kristýna Korelová. Kíťa sice  opět nesbírala nejvyšší ocenění na domácích šampionátech, ale osmé místo na Světové olympiádě mládeže a šesté místo na mistrovství Evropy a také podpora veřejnosti opět vynesli Kíťu až na samý vrchol a tak dokázala s přehledem obhájit loňské vítězství. Úspěšnou sezónu korunovala čtvrtou příčkou Tereza Holcová a až pátá skončila Bára Veselá, která asi nejvíce doplatila na vynechání svých největších úspěchů z loňského roku v přehledu u nominovaných sportovců, zejména reprezentačních akcí.  

Mezi žactvem jsme letos nikoho mezi první trojicí neměli, ale i letos rozhodovali hlavně hlasy veřejnosti. Ale i tak v nejnabitější kategorii dokázali naši loňští žáci výrazně bodovat. Sprinter Adam Raška obsadil v anketě čtvrtou příčku. Loni třetí Klára Holcová, které rovněž záhadně vypadl z přehledu nejlepší výkon, brala pátou příčku. A nejlepší výkon roku ve výškařském sektoru mezi žáky vynesl Kubovi Holcovi pěkné sedmé místo. Asi největším zážitkem bylo vyhlášení pro naše nejmladší závodníky z atletické přípravky, kteří se mohli vyfotit s přítomnou sportovní legendou Kateřinou Neumannovou nebo se stále aktivním veslařem Ondřejem Synkem. První místo v anketě v kategorii mládežnických družstev bylo další sladkou odměnou za loňské vítězství ve Středočeském přeboru! Pro úplnost doplňme vítěznou sestavu, jejíž větší část si pro ocenění s radostí došla: Bystrická Nikol, Langerová Mariana, Žemličková Adéla, Foltýn Jan, Korbel František, Motl Eliáš, Hruška Matyáš, Vomastek Filip a Tandler Dominik.

 Pipravka

Ani v kategorii trenér roku jsme letos nevyšli naprázdno ba právě naopak. Na loňské druhé místo Jaroslava Urbana navázala a ještě vylepšila vítězná Nikola Brejchová, který stojí za úspěšným loňským rokem Vojty Korela a Nikoly Macháčkové a také právě družstva přípravky. 

Nikola