Atletika Stará Boleslav

Štítky: , , , ,

V neděli 13.1.2019 pokračovaly v Praze na Strahově krajské, chcete-li středočeské přebory jednotlivců soutěžemi staršího žactva. Oproti loňsku se naše žactvo uskrovnilo a odvezlo polovinu cenných kovů. Celkem starší žáci vybojovali v rostoucí nabité středočeské konkurenci šest medailí! Výborně se ukazuje po návratu na ovály Pavel Vinduška, který na patnáctistovce v novém oddílovém rekordu získal jediný náš žákovský titul! Velmi dobře si vedla i sprinterka Eliška Šichová, která dokázala na šedesátce a na třístovce vybojovat bronz! Elišku napodobil mezi kluky Michael Štefl, který získal stříbro v kouli a ve výšce se dělil o místo třetí! Přestup z mladších do starších žáků se vydařil i Markovi Černému, který potvrdil své sprinterské schopnosti třetím místem na třístovce.

Přečíst článek

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

V sobotu 12.1.2019 se v  Praze na Strahově konaly Krajské přebory mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu v hale. Potěšitelné je, že startovalo mnohem více našich atletů než v loňském roce, kteří skoro zdvojnásobili medailový zisk. V akci bylo celkem pět a dvacet našich atletů, kteří vybojovali celkem 21 cenných kovů, z nichž více než polovina byla zlatých. Skvěle si při letošní premiéře vedl Honza Tesař, který nejprve zaběhl skvělou půlku, na níž dokonce překonal letitý oddílový rekord a druhý titul pak přidal i na dvoustovce. Pro krajský titul si v závodě na 3000 metrů mezi juniory doběhl Tomáš Martínek, který navíc po roce ubral ze svého oddílového rekordu dalších 12 vteřin! Na půlce útočily na rekord a o vítězství mezi juniorkami se přetahovaly Kíťa KorelováLenkou Čechovou, přičemž v cíli byla těsně první Kíťa. Skvělou čtvrtku s vítězným koncem zaběhl Kuba Holec, který navíc slavil vítězství i ve výškařském sektoru hned při svém prvním startu mezi dorostenci. Hned čtyři tituly vybojovali naši vrhači, když na nejvyšší stupínek vystoupali Klára Holcová, Tereza Holcová, Kája Barešová a Vojta Korel. O poslední vítězství se zasloužil v tyčce Adam Zach.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Přelom roku je velmi bohatý na silvestrovské a novoroční běhy po celé republice. A běžci ASB na těch tradičních středočeských byli výrazně vidět. Zasloužila se o to zejména tréninkové skupinky Jardy Urbana staršího a Libora Veselého, jejichž členové zvládli poslední den v roce závody v Poděbradech a Lysé nad Labem a na Nový rok pak Novoroční běh v Horních Počernicích. Výsledkem bylo šest vítězných startů, o které se postarali David Martínek (ten 2x)Mariana LangerováAnežka Kubíčková, Simona AllaJarda Urban starší, pro kterého to bylo stylové loučení se svojí bohatou závodní kariérou. Velmi pěkných časů a výsledků, ale dosáhli i tradiční elitní běžci Tomáš Martínek a Vašek Jisl, Lukáš Podolák a Šimon SlavíkAurorou Tlamichovou. Konec dobrý, všechno dobré! Dobře nakonec dopadla pro Frantu Dolečka účast na roudnickém Běhu okolo Hesy, po kterém sice skončil v péči lékařů, ale pro cenu za třetí místo už si došel po svých!!!