Atletika Stará Boleslav

Zlatá a stříbrná Jana Čapková!!!

Autor: vh, foto: pb, j. zemanová, zdroj: atletika.cz, tš, zš kounice,

Štítky: , , , , , , , ,

V sobotu 10.3.2018 se v pražské hale Otakara Jandery a v blízkém okolí konalo halové Mistrovství ČR veteránů. Jana Čapková po roce vylepšila na republikovém šampionátu veteránů své postavení z posledních dvou podniků, kde získala dvě stříbrné medaile a tentokrát nenašla přemožitelku v kladivu. Gratulujeme!!! Na trati 400 a 1500 metrů závodil i náš nejzkušenější atlet František Doleček a (nejen) díky novému dělení věkových kategorií u veteránů se na obou distancích umístil v první desítce. V sobotu ale byla k vidění celá řada mladších a starších žáků na halových závodech v Českém Brodě a také Tomáš Martínek s Vaškem Jislem obhájili svá umístění na stupních vítězů na Pečecké 10. Na otvíracím silničním závodě na desítce ve Kbelích startoval v barvách ASB pouze Lukáš Podolák Mariana Langerová a Lukáš Baloun nesli náš prapor v dětských závodech velmi vysoko!! A tímto návratem také zahájíme naší pouť po výsledkových listinách.

MCR vyhlaseni 12 Jana Capkova Kladivo

Sobota 3.3.2018 - 32. ročník Kbelská desítka - Praha-Kbely

V mrazivém počasí na start dětských závodů dorazila dvojice našich malých závodníků z řad přípravky. Mezi klukama ročníků 2011 a 2012 bojoval o vítězstí Lukáš Baloun, který trochu zaspal na startu a to ho možná připravilo o vavřín nejvyšší. Lukáš totiž proběhl cílem závodu dlouhého 300 metrů v čase 1:03 o pouhou vteřinu za vítězem.

WP 20180303 10 16 18 Pro

Dvojnásobná trať čekala na holky a kluky ročníku 2007 a 2008. Všichni startovali hromadně a mezi všemi se rozhodně neztratila Mariana Langerová, která trať 600 metrů zvládla v čase 2:05 a cílem proběhla celkově třetí a jako první z holek!!!

V hlavním závodě na 10 km startoval letos pouze dorostenec Lukáš Podolák, který se v nabitém startovním poli určitě neztratil a s časem 40:38 skončil na 143. místě.

Sobota 10.3.2018 – Halové mistrovství ČR veteránů – Praha-Stromovka

Halový šampionát veteránů je velmi specifický. Na konečné výsledky se čeká po skončení závodů, kdy na řadu přichází přepočty podle věkových kategorií a odhalení konečných vítězů je tak pro všechny překvapením.

Součástí halového mistrovství veteránů jsou i ryze letní disciplíny jako hod oštěpem, diskem, kladivem nebo břemenem. Letos ale poprvé byl republikový šampionát rozdělen do dvou věkových kategorií. My můžeme k velmi dobré formě gratulovat Janě Čapkové, která startovala v hodu čtyřkilovým kladivem a také devítikilovým břemenem mezi ženami od 35 do 55 let. V soutěži kladivářek poslala nejdále svoje náčiní do vzdálenosti 40,09 metru, což je na úvod sezóny skvělý výkon a po přepočtu byl tento výkon tím nejhodnotnějším a Jana tak získala zlatou medaili! V hodu břemenem se Janě vedlo jen o malinko hůře. S devítikilovým náčiním neměla konkurenci, když opět zahájila sezónu výborným výkonem 10,80 metru a tento výkon jí po přepočítání nakonec vynesl stříbrnou příčku! 

MCR behy 192 Dolda

Nestor boleslavských atletů František Doleček se oválu v hale Otakara Jandery představil v náročném běžeckém dvojboji na čtvrtce a na patnáctistovce. Tu František tentokrát zvládl v čase 9:16,34 což byl v sobotu mezi muži nad 60 let nakonec pátý nejlepší čas. Na čtvrtce Franta skončil šestý, když dva ovály oběhl v čase 125,96.

Sobota 10.3.2018 – Veřejné halové závody  – Český Brod

V sobotu se rovněž vydala početná skupinka mladých atletů na poslední závody halové sezóny v Českém Brodě. Starší žactvo zde zastupovala Aneta Ruttová, která zaběhla velmi pěknou šedesátku (8,5), ale v dálkařském sektoru se jí v kryté běžecké dráze moc nedaří a i tentokrát si nepřipsala jediný měřený pokus.

Nikola a screw CB 10.3.

Z výkonů mladších žáků stojí na hladké šedesátce za zmínku výkony Marka Černého (8,4) a Zdeňka Přibyla (8,9). Rovných devět vteřin zaběhli Ondra a Vojta Sadilovi. Mezi mladšími žákyněmi nejlépe zaběhly Aurora Tlamichová a Ema Blažková (obě 9,1). O dvě desetiny horšího času dosáhly Kája Černá a Barbora Vomastková (9,3). Na šedesátce s překážkami se opět vedlo moc pěkně Markovi Černému (11,1) a také triu Barbora Vomastková (11,5), Aurora Tlamichová a Ema Blažková (obě 11,6).

Ve skokanskách disciplínách se barvy ASB rovněž neztrácely. Ve výšce dokázali kluci Sadilovi překonat laťku na 130 centimetrech a obsadili čtvrté (Ondra) a páté (Vojta) místo. Laťku na stejné úrovni dokázala přeskočit i Aurora Tlamichová, která mezi mladšími žákyněmi díky čistotě zápisu neměla tentokrát konkurenci.

V dálkařském sektoru nejdále mezi kluky dolétl Ondra Sadil (437 centimetrů), který obsadil čtvrtou příčku. Výrazně přes čtyři metry se dostal i Marek Černý, který s výkonem 424 centimetrů skončil na šestém místě. Pátá příčka mezi mladšími žákyněmi patřila Auroře Tlamichové (426 centimetrů) a první desítku uzavírala bez jednoho centimetru čtyřmetrová Kája Černá (399 centimetrů).

Sobota 10.3.2018 – 39. ročník Pečecké desítky - Memoriálu Jardy Kvačka - Pečky

V hlavní závodě jsme v sobotu v Pečkách měli zastoupení pouze díky Radovanovi Kerlíkovi, který ale zaběhl velmi solidní desítku za 38:34 a mezi muži do šedesáti let obsadil v nabité konkurenci výborné šesté místo! Naši mladí atleti pak vezou z Peček tři prvenství a jedno druhé místa. V závodě dorostenců na 1609 metrů startovala dvojice Tomáš Martínek a Vašek Jisl a kluci navlas zopakovali své loňské představení. Tomáš proběhl cílem první v čase 5:07 a Vašek jej následoval na místě druhém v čase 5:11.

Simon Pecky

V závodech mladších žáků a žákyň jsme měli rovněž dvojí zastoupení. Na trati dlouhé 800 metrů mezi kluky kraloval Šimon Slavík v čase 2:49. A mezi holkami startovala i členka naší přípravky Mariana Langerová, která dokázala držet krok s o mnoho staršími soupeřkami a cílem proběhla v čase 3:10 na výborném čtvrtém místě!!! A protože 800 metrů pro Šimona Slavíka není žádná vzdálenost, rozdal si to s ostatními účastníky o vítězství v Lidovém běhu na 1609 metrů. A stejně jako v roce loňském, ani letos Šimon neměl konkurenci a závod ovládl v čase 6:12!