Atletika Stará Boleslav

Zlatá a čokoládová tretra přinesla moc pěkné výsledky!

Autor: vh, foto: Luboš Nováček, Jm,

Štítky: , , , , , ,

Ve středu 13.6.2018 se v Ostravě-Vítkovicích konal nesmírně kvalitně obsazený mítink Zlatá tretra a v předprogramu v národních závodech měla opět staroboleslavská atletika zastoupení pěticí atletů, kteří se představili prakticky v průběhu jedné hodiny. A jejich vystoupení bylo opět vydařené. Tomáš Martínek včera dokázal posunout své a tím pádem i oddílové maximum na patnáctistovce. Kíťa Korelová si vylepšila své maximum na hladké čtvrtce a ve stejném rozběhu bojovala i Eliška Čechová. Forma jde nahoru i Kubovi Veselému, který si výrazně posunul letošní maximum na čtvrtce. Lenka Čechová se nebála rozběhnout závod v půlce a nakonec finišovala v překrásném boji stupně vítězů jako pátá. No a v superfinále Čokoládové tretry vybojoval Eliáš Motl na třístovce po obrovském souboji o vítězství skvělé druhé místo!!!

Elias Tretra1

Středa 13.6.2018 - Zlatá tretra - Ostrava-Vítkovice

Jako první se z našich atletů představila na půlce Lenka Čechová. Lenka se nazalekla už slušně zaplněných tribun vítkovického stadionu a od začátku šla do čela a celý houf závodnic vedla i do druhého okruhu (čtvrtka za 1:06,10). Pak se podle předpokladu posunula do čela největší favoritka Vendula Hluchá z Opavy, která nakonec s převahou zvítězila (2:09,36). O druhé místo za ní se však rozpoutal krásný souboj, ve kterém se až do konce udržela i Lenka. Půl hodinky poté se na start postavily čtvrtkařky a ve třetím z běhů do bloků zaklekly hned dvě závodnice ze Staré Boleslavi. Kíťa Korelová je v opravdu dobré formě, když v Ostravě proběhla cílem třetího rozběhu jako třetí v novém osobáku 58,19. Do stejného běhu nastoupila i Eliška Čechová, která zaběhla svůj letošní solidní průměr a nakonec proběhla cílem sedmá v čase 59,49.

Hned poté na čtvrtce nastoupili muži a v prvním nejsilnějším běhu ukázal rostoucí formu Kuba Veselý, který nestačil pouze na reprezentanta Michala Desenského (46,59) a reprezentačního kolegu z loňské juniorské štafety Ondřeje Holuba, který si včera zaběhl osobák (47,71). Kuba finišoval jako třetí a v Ostravě si výrazně vylepšil letošní maximum o sedm desetin vteřiny na 48,19 a když to takto půjde dále, určitě se Kuba zlobit nebude. se poprvé dostal pod hranici devětačtyřiceti vteřin (48,88). a mohli si na startu připadat jako ve finále mistrovství republiky (uvidíme jak se bude složení finálového běhu v neděli lišit). 

Krátce před pátou hodinou odpolední se už na start řadili závodníci na patnáctistovce a ta byla hodně rychlá. Toho využil i náš Tomáš Martínek, který finišoval v nabitém startovním poli jako dvanáctý v novém osobním rekordu 3:58,76!! A protože byl Tomáš držitelem juniorského rekordu z loňského roku, posunul i tento o další dvě desetinky vteřiny níže!! 

Středa 14.6.2018 - Čokoládová tretra - superfinále - Ostrava-Vítkovice

Eliáš Motl před týdnem v pondělí 4.6.2018 ovládl na třísetmetrové trati základní kolo Čokoládové tretry, které se letos celkově zúčastnilo 1200 mladých závodníků ze tří zemí. A po týdnu v pondělí 11.6.2018 se v Ostravě konalo Krajské finále a i tady Eliáš nenašel s novým osobákem 45,98 přemožitele a to znamenalo, že se představí v tzv. Superfinále, které bylo zařazeno těsně před slavnostní zahájení celé Zlaté tretry. A Eliáš v superfinále bojoval až na cílovou pásku o celkové vítězství. To mu nakonec jen o jednu jedinou setinku vteřiny uniklo, ale finiš absolutně nadchnul komentátora mítinku Štěpána Škorpila a Eliáš udělal ASB skvělou reklamu. Cílem proběhl první Slovák Samuel Nduka v čase 45,41 a Eliáš si tedy vylepšil osobák na 45,42!! Třetí v cíli už ztrácel něco kolem vteřiny. Velká gratulace Eliáši!!!

Elias Motl tretra2