Atletika Stará Boleslav

Závěr roku a začátek toho nového se našim běžcům vydařil!

Autor: vh, foto: Luboš Nováček, Poděbradská sportovní, zdroj: pdysport.cz a ZŠ Kounice,

Štítky: , , , , ,

Přelom roku je velmi bohatý na silvestrovské a novoroční běhy po celé republice. A běžci ASB na těch tradičních středočeských byli výrazně vidět. Zasloužila se o to zejména tréninková skupinka Jardy Urbana, která zvládla poslední den v roce závody v Poděbradech a Lysé nad Labem a na Nový rok pak Novoroční běh v Horních Počernicích. Výsledkem bylo sedm vítězných startů, o které se postarali Tomáš Martínek, Vašek Jisl, David Martínek, Vojta Bouřil, Šimon Slavík (2x) a Aurora Tlamichová. O to osmé pak Radovan Kerlík.

Lysa Silvestr Vasek a Lukas start

Neděle 31.12.2017 - Silvestrovský běh 2017 - Poděbrady

Na Silvestra vyrazila do Poděbrad čtveřice našich mladých běžců. I když Tomáš Martínek se nechal zapsat na start hlavního Open závodu na 5 kilometrů. A v něm se dokázal udržet v první trojici, když cílem finišoval v čase 16:19 se ztrátou 24 vteřin na zkušeného a stále výborného Pavla Kubričana.

2017 Silvestrovsky lazensky beh Tomas

Pro vítězství si ve svém posledním závodě v kategorii starších žáků doběhl David Martínek, který v Open závodě na 1000 metrů nenašel vážnějšího konkurenta. Cílem proběhl v čase 3:23 s pohodlným náskokem šesti vteřin.

2017 Silvestrovsky lazensky beh David

V kategorii kluků ročníků 2006 až 2008 jsme měli dvojí zastoupení jak na startu, tak na stupních vítězů. Další vítězství stylem start-cíl si na své konto připsal Šimon Slavík, který trať dlouhou 700 metrů zvládl v čase 2:32. Třetí místo a tím pádem i bronzový stupínek si v Poděbradech vybojoval Jan Foltýn (2:43).

2017 Silvestrovsky lazensky beh Simon a Honzik

Neděle 31.12.2017 - 43. ročník Silvestrovského běhu - Lysá nad Labem

V Lysé nad Labem se nejprve na start svého závodu postavila Aurora Tlamichová v kategorii starších žákyň. Na ty čekala trať dlouhá 1550 metrů a Aurora na ní nestačila pouze na jedinou soupeřku (tou byla neteř Luboše Nováčka, kterému tímto děkujeme za moc pěkné fotografie). Cílem Aurora proběhla v čase 5:43,4.

Lysa Silvestr Aura1

Stejně dlouhá trať čekala i na dorostence a protože z Poděbrad to není do Lysé daleko na startu se vedle Vojty Bouřila postavil i David Martínek. Kluci si to mezi sebou rozdali o vítězství. Cílem nakonec proběhl první Vojta v čase 4:38,8. David se tentokrát musel spokojit s druhým místem, když finišoval o půl vteřiny později (4:39,3).

Lysa Silvestr Vojta

Na domácím "hřišti" se chtěl určitě v co možná nejlepším světle představit Vašek Jisl a nutno říct, že se mu to podařilo dokonale. Hlavnímu mužskému závodu na 6500 metrů totiž jednoznačně dominoval a zaslouženě si v čase 21:14,0 doběhl pro vavříny pro vítěze. Na sedmém místě pak cílem proběhl starší žák Lukáš Podolák v čase 22:29,5. 

Lysa Silvestr Vasek stupn

Celkově čtrnáctý, ale čtvrtý v kategorii nad 40 let proběhl cílem Karel Podolák v čase 23:53,3. Jedenáctý ve stejné kategorii doběhl Jarda Urban (26:09,3).

Pondělí 1.1.2018 - Novoroční běh - Horní Počernice

V Horních Počernicích se na Nový rok běhá klasický silniční závod na jednom okruhu dlouhém 3150 metrů. Buď se běží jeden okruh nebo dva. Na kategorii mladších dorostenců a dorostenek čekal pochopitelně okruh jeden. Známé pořekadlo říká "Jak na Nový rok, tak po celý rok!". Pokud to bude platit pro vítězku kategorie  dorostenek Auroru Tlamichovou (13:49,5), tak pro vítěze kategorie dorostenců Šimona Slavíka (13:21,5), zlobit se určitě nebudeme! 

Horni Pocernice Simon Slavik stupn

Jedno kolo čekalo i na pana trenéra. Jarda Urban se jen tak nedal a se svými svěřencemi bojoval až do konce, ale nakonec ho oba předběhli. Jarda mezi muži skončil třetí v čase 13:54,8.

V hlavním závodě na 6300 metrů startovala hned sedmička borců ze Staré Boleslavi. Na trati řádil zejména Tomáš Martínek, který zvítězil v čase 21:45,3 s náskokem deseti vteřin. Na pátém místě v kategorii do 39 let doběhl jeho bratr David Martínek v čase 23:59,6. Hned za ním se ve výsledkové listině nacházeli šestý Vojta Bouřil (24:51,3) a sedmý Diviš Vekrbauer (25:34,3). Výše zmíněné pořekadlo snad nebude platit pro nedělního vítěze Vaška Jisla, který bohužel na trati zazmatkoval a cílem proběhl až na desátém místě v čase 28:25,8.

Povedený začátek roku zažil i Radovan Kerlík, který zaběhl moc pěkný čas 24:35,3 a v kategorii mužů 50-60 let neměl v Horních Počernicích konkurenci. Svůj první z dozajista mnohých letošních startů si připsal i Franta Doleček, který cílem proběhl v čase 42:25,6 a v kategorii mužů nad 60 let obsadil čtvrtou příčku.