Atletika Stará Boleslav

Žáci jedou do Ostravy!!!

Autor: vh, foto: archiv ASB,

Štítky: , , , , ,

I celý uplynulý týden byli naši atleti v jednom kole a zejména naši žáci se činili, protože republikový halový šampionát žactva v Ostravě se kvapem blíží. Už v úterý si právě tam odskočil Pavel Vinduška, aby v sólo závodě vylepšil oddílový rekord na třech kilometrech a zajistil si tak prakticky účast na republice. Ve čtvrtek se snažil o totéž na třístovce na veřejných závodech Pražského atletického svazu Pavel Rejzl, bohužel bezúspěchu. To v sobotu na Mistrovství Plzeňského kraje to byla jiná! Adam Raška zaběhl nový oddílový rekord na stopadesátce a zlepšení osobáku ve výšce a na třístovce posunulo k účasti na HMČR Jakuba Holce!! A mezi tím František Doleček absolvoval běžecký dvojboj na 7. halové středě v Jablonci nad Nisou a tamtéž byl společně s Milanem Syrovátkou a Janou Čapkovou k vidění v sobotu na Mistrovství severních Čech a Saska veteránů v hale. A aby toho nebylo málo tak František nechyběl letos na žádné z osmi halových střed v Jablonci!!!

IMAG2

Úterý 20. února 2018 – Youth Athletics Indoor Ostrava III

Ve vítkovické atletické hale se letos poprvé moc pěkně v závodě představil Pavel Vinduška. Pavel si zde v sólo závodě vyzkoušel ovál určený pro žákovský šampionát, který proběhne už tento víkend. V běhu na 3000 metrů navíc vylepšil rok starý oddílový rekord Davida Martínka na 9:58,65!!!

Středa 21. února 2018 – 7. halová středa – Jablonec nad Nisou

František Doleček je letos nevynechal jedinou halovou středu v Jablonci a ve středu se zúčastnil již sedmého pokračování. V hale na Střelnici tentokrát absolvoval běžecký dvojboj, který se sestával ze stopadesátky (38,22) a také z kilometru, který zvládl v čase 5:44,24.

Čtvrtek 22. února 2018 – Veřejné závody PAS staršího žactva – Praha-Strahov

Ve čtvrtek se snažil o vylepšení svého maxima na třístovce Pavel Rejzl, a to nejlépe sražením času pod hranici 40 vteřin, což byla minimální hranice na účast na žákovském halovém šampionátu. To se bohužel Pavlovi nepodařilo, když zaběhl čas 42,24. Do Ostravy se ale určitě podívá jako člen štafety na 4x200 metrů.

P1060078

Sobota 24. ledna 2018 – Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva – Praha-Stromovka

Na Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva byli původně přihlášení čtyři závodníci ASB mimo soutěž, ale Andrea Žáková a Silva Koudelková se nakonec v přihlášených disciplínách neprezentovali. V hale Otakara Jandery tedy byli k vidění pouze Adam Raška a Jakub Holec, ale jejich účinkování zase stálo za to!!

IMAG0014

Adam se představil ve sprinterském dvojboji a jak na šedesátce tak na stopadesátce zaběhl čtvrtý nejrychlejší čas dne. Zatímco ale na šedesátce se dalo hovořit o Adamově průměru (7,58), tak na stopadesátce se Adam poprvé v životě dostal pod osmnáctivteřinovou hranici a s časem 17,95 stanovil nový oddílový rekord. Kuba se snažil posílit svou šanci na start na halovém žákovském šampionátu ve výšce a na třístovce a povedlo se mu to v obou disciplínách naprosto dokonale. Ve výšce totiž dokázal vylepšit svůj osobák o dva centimetru už na 170 centimetrů a na třístovce dokázal svoje osobní maximum stlačit o více než vteřinu a půl na 39,19!! A v obou disciplínách tak nebude chybět ve startovní listině vrcholné halové události tento víkend!!!

Sobota 24. února 2018 – 2. otevřené Mistrovství Severních Čech a Saska veteránů v hale  – Jablonec nad Nisou

Blíží se Mistrovství světa v Birminghamu, mistrovství republiky žactva, ale i mistrovství republiky veteránů. A právě trojice našich velezkušených atletů ASB testovala svou formu na Mistrovství Severních Čech a Saska v Jablonci. O formě Františka Dolečka máme s ohledem na četnost jeho letošních startů celkem přehled, ale ani on na severu Čech nemohl chybět. Už podruhé v tomto týdnu se postavil na stejné dráze na start kilometru a po čtyřech dnech se dokázal zlepšit o více než sedm vteřin na 5:37,07. V Jablonci se letos poprvé představili i vrhači Jana Čapková a Milan Syrovátka a oba si nevedli vůbec špatně. Jana si naordinovala svůj klasický vrhačský dvojboj, přičemž čtyřkilové kladivo poslala do vzdálenosti 38,16 metru a devítikilové břemeno dopadlo nejdále na metu 10,86 metru. Milan zase hned v úvodní závodě sezóny atakoval dvanáctimetrovou hranici, která mu nakonec odolala, když jeho nejdelší pokus měřil 11,94 metru.

Středa 28. února 2018 – 8. halová středa – Jablonec nad Nisou

Nechceme se rouhat, ale František Doleček je možná jediný atlet v repoublice, který letos nevynechal jedinou halovou středu v Jablonci a poslední únorovou středu se zúčastnil již osmého pokračování. V hale na Střelnici tentokrát absolvoval půlku, kterou zvládl v čase 4:33,78. Kloubouček!!!