Atletika Stará Boleslav

Vítězství v Českých Budějovicích a další výsledkový servis z uplynulého víkendu!

Autor: vh, foto: Zk, Fl,

Štítky: , , ,

Uplynulý víkend jsme sice hlavně upínali pozornost do Buenos Aires, ale ono se něco dělo i blíže k nám. Byť Mariana Langerová si dojela ne zrovna blízko pro vítězství v pětiboji a pohár předsedy KAS Jihočeského kraje do Českých Budějovic. Jana Čapková se loučila s venkovní sezónou na vícebojích v Berouně a kluci z přípravky se zúčastnili sprinterského trojboje v Říčanech. O Poháru pražských běžeckých nadějí, který pokračoval v Praze-Krči 11. ročníkem Podzimního běhání nemluvě. Ale tomu se budeme věnovat v samostatném článku někdy příště. No a co by to bylo za výsledkový servis, kdyby v něm chyběl Franta Doleček. Franta si tentokrát dal malý trénink na Malé Kunratické na Velkou Kunratickou!

Sobota 13.10.2018 – Sprinterský trojboj – Říčany

Dvojice z řad nejmladších atletů ASB vyrazila v sobotu 13.10.2018 do Říčan, aby zde poměřili síly se závodníky zejména ze domácího oddílu ve sprinterském trojboj, který se skládal z běhu na 50 metrů, 100 metrů a 150 metrů. Mezi necelou třicítkou mladých závodníků ročníku 2009 a 2010 se neztratil zejména Matouš Koláček, který obsadil celkově 5. příčku. Matouš na padesátce zaběhl pátý nejrychlejší čas 8,67. O místo výše pak skončil na obou zbývajících distancích (100 metrů za 16,57 a 150 metrů za 25,65). Dobře si vedl i nováček z červnového náboru Lukáš Dašek, který mezi stejně starými kluky obsadil pěknou třináctou příčku. Lukášovy výsledky - 50 metrů za 9,17, 100 metrů za 17,33 a 150 metrů za 26,73.

icany Matous stupn

Sobota 13.10.2018 – Berounské oddílové víceboje 

Pořadatelé z Berouna jako už tradičně nechali v rámci svých oddílových vícebojů házet v kladivářském sektoru Janu Čapkovou. Ta si v sobotu v Berouně udělala takovou malou soukromou rozlučku s kladivářských kruhem. Na závěr sezóny Jana hodila 37,40 metrů.

Neděle 14.10.2018 – Závody ve vícebojích O pohár předsedy KAS Jihočeského kraje - České Budějovice-Čtyři Dvory

V neděli proběhly na stadionu v českobudějovické čtvrti Čtyři Dvory závody ve vícebojích O pohár předsedy krajského atletického svazu Jihočeského kraje. Do startovní listiny v pětiboji děvčat ročníků 2007 až 2010 se zapsala i členka naší přípravky Mariana Langerová. A nejen do startovní listiny, ale pěkně po pořádku. Mariana si musela v neděli přivstat, protože první start na ní čekal už v 9 hodin ráno, kdy děvčata zahajovala pětiboj hodem kriketovým míčkem. Mariana hodila nejdále do vzádlenosti 32,09 metru a mohla být vcelku spokojená, protože obsadila mezi čtyřiadvacítkou mladých závodnic výborné třetí místo. O půl hodiny později byly na programu rozběhy na 50 metrů. Mariana ten čtvrtý ovládla v čase 8,28 a po čtvrtém místě celkově se stále mohla usmívat. A úsměv jí nezmizel ani po dálce, kde po vyrovnané sérii 368-361-366 centimetrů obsadila pěkné šesté místo s nepatrným odstupem od nejlepších. Už poté bylo jasné, že Mariana může pošilhávat po stupních vítězů, což ještě podpořila svým výkonem v hodu kilovým medicimbalem (7,18 metru), kde opět vystoupala na stupně vítězů, když obsadila třetí místo. Úplný závěr, ale patřil běhu na 600 metrů a hlavně Marianě. Ta deklasovala zbytek startovního pole a jednoznačně zvítězila s časem 1:59,95 a hlavně v nesmírně vyrovnaném souboji rozhodla celý pětiboj ve svůj prospěch. Mariana si tedy z Budějovic odváží vítězství, když posbírala celkem 1760 bodů, k čemuž jí velmi gratulujeme! Pro zajímavost dodejme, že druhá v pořadí Tereza Kozáková z Atlletiky Písek získala jen o 21 bodů méně.

Kompletní výsledky jihočeských vícebojů zde

Mariana Ceske budjovice

Neděle 14.10.2018 – Malá Kunratická

No a poslední slovo v našem výsledkovém servisu nepatří nikomu jinému než nestorovi staroboleslavské atletiky Frantovi Dolečkovi. Ten si v neděli zaběhl tzn. oficiální trénink na Velkou Kunratickou Malou Kunratickou a trať dlouhou 3250 metrů zvládnul v čase 28:19 a mezi muži v kategorii nad 70 let obsadil sedmou příčku.