Atletika Stará Boleslav

V hlavních rolích účinkovali: Marek Černý a Kuba Holec!

Autor: vh, foto: archiv ASB,

Štítky: , , , ,

V sobotu 8. prosince došlo k malé termínové kolizi halových závodů, a tak  se Marek Černý oblékl pouze do červenomodré kombinace, protože byl nominován do výběru Středočeského kraje na Mezikrajové utkání mladšího žactva, které se pro skupinu B jako už tradičně konalo v Jablonci na Střelnici. A Marek svým novým osobním a hlavně novým oddílovým rekordem na stopadesátce pomohl středočeskému výběru ke stříbrné pozici! Ve stejný den jsme vypravili autobus na strahovskou hůrku, ale ve Středočeském poháru smíšených družstev mládeže jsme díru do světa resp. do kraje udělat nemohli, protože byl poloprázdný. I přesto byly k vidění kvalitní výkony a to hlavně v podání Jakuba Holce, který překonal oddílový rekord ve výšce a díky tomu vévodí letošním halovým tabulkám.

Sobota 8.12.2018 - Mezikrajové utkání mladšího žactva - Jablonec

Na mezikrajové utkání konané v jablonecké hale na Střelnici byli do výběru Středočeského kraje nominováni původně dva mladí atleti z ASB, ale indisponovaná Magdalena Adámková si o startu mohla nechat jen zdát. A tak jsme byli zvědaví pouze na výkon Marka Černého. A Marek se činil, protože na stopadesátce dokázal překonat oddílový rekord, ostře řezané zatáčky neostře řezané zatáčky! Marek si vylepšil osobák na 20,27 a dokázal o šest setin vteřiny vylepšit už lehce zaprášený oddílový rekord Kuby Veselého!!! Ve vyrovnané soutěži Marek obsadil celkově šestou příčku.

Jablonec Mara 2

Marek ještě se svými kolegy a kolegyněmi pomohl středočeskému výběru ke druhému místu ve štafetě na 6x150 metrů. Šestice Synek, Mozga, Marek Černý, Cardová, Kucharčíková a Jelínková zaběhla čas 2:01,23, což byl stejně jako celkové umístění druhý nejrychlejší čas. Pro úplnost doplňme výsledek mezikrajové utkání, ve kterém se ve skupině B poměřily následující výběry: 1. Liberecký kraj (225 bodů), 2. Středočeský kraj (197,5), 3. Královéhradecký kraj (151,5), 4. Pardubický kraj (162) a 5. Ústecký kraj (101).

Sobota 8.12.2018 - Středočeský pohár smíšených družstev mládeže - Praha - Strahov

V neděli pořádal SKAS další ročník Středočeského poháru družstev mládeže, nově pro smíšená družstva za která mohla nastoupit maximálně desítka kluků a desítka holek v rozmezí ročníků 1999 až 2005. Nám mohlo být pořadí v poháru celkem lhostejné, protože na Strahov vyrazila pouhá hrstka našich závodníků, hůř co do počtu už na tom bylo jen Kladno. Pro úplnost však dodejme, že naše družstvo obsadilo osmou příčku.

20181201 2

Zaměříme se tedy spíše na výkony jednotlivců. Spokojený mohl bezesporu ze Strahova odjíždět Jakub Holec. Po roce se mu vedlo stejně na šedesátce s překážkami, kde dokázal poprvé v životě finišovat v čase pod devět vteřin (8,98) a mezi žáky byl třetí nejrychlejší. A Kuba se činil i ve výšce. Před rokem dokázal překonat laťku na výšce 155 centimetrů a letos už přidal dalších 33 čísel!!! Svůj týden starý osobák si Kuba vylepšil o devět centimetrů na 188 centimetrů, v soutěži byl lepší jen junior Puczek z Kolína (192). Ale navíc dokázal o tři centimetry překonat necelých devět let starý rekord Vojty Hájka a v průběžných republikových tabulkách Kubovi v hale patří po víkendu vedení!!! Kuba se ještě společně s Tomášem Vrzákem, Kájou Barešovou a Adélou Zahrádkovou zapotil ve štafetě 4x200 metrů, kde zaběhli sedmý nejrychlejší čas 1:47,29. Na stupně vítězů už se pak dokázal prosadit pouze Vojta Korel, který s šestikilovou koulí zapsal nejdelší pokus 14,52 metru a mezi juniory obsadil druhou příčku. Mezi kluky na body ještě dosáhli pátý v tyčce David Kurucz (250 centimetrů) a na kilometru desátý Tomáš Vrzák (3:08,62).

Mezi děvčaty jsme zaznamenali díky Káje Barešové alespoň jednoho vítězství. Kája si před finále Středoškolského atletického poháru testovala formu ve vrhu koulí a s výkonem 8,71 metru se čtyřkilovým náčiním neměla mezi juniorkami konkurenci. Bodovala i obě děvčata na šedesátce s překážkami v kategorii starších žaček i díky novým osobákům. Sedmý nejrychlejší čas v sobotu zaběhla Zuzana Kubíčková (10,59) a devátá skončila Adéla Zahrádková (11,07).

Kompletní výsledky Středočeského poháru mládeže zde.