Atletika Stará Boleslav

V hlavní roli Adam Raška a Klára Holcová!

Autor: vh, foto: p. Raška a lj,

Štítky: , , , , , ,

Středočeský krajský atletický svaz se rozrůstá o další atletické oddíly a tak se poprvé letos budou konat krajské přebory pro starší a mladší žactvo odděleně. V neděli si za tropického počasí dali dostaveníčko starší žáci a žákyně v Kolíně a naši mladí atleti nás velmi potěšili, když v celkově třiceti vypsaných disciplínách i přes rostoucí konkurenci získali celkem dvanáct cenných kovů a z toho hned sedm středočeských titulů. Nedělní závody se skvěle vydařily Adamovi Raškovi, který si ve všech třech disciplínách připsal na své konto vítězství v nových osobních maximech. Na hladké šedesátce a na stopadesátce navíc vévodí letošním průběžným republikovým a na stopadesátce přepisoval i oddílové tabulky! Dva tituly a jedno stříbro si z Kolína odváží Klára Holcová a stejnou bilanci jedné zlaté a jedné bronzové zaznamenali Silva Koudelková a Kuba Holec. Ke krásným výkonům a medailovým umístěním gratulujeme!!!

Adam stupn

Klára Holcová si z Kolína odváží tři medaile

Klára Holcová na krajských přeborech absolvovala vrhačský trojboj a jen v jednom ze závodů našla přemožitelku. Klára si s tříkilovou koulí vylepšila letošní maximum na 11,72 metru, v Kolíně neměla soupeřku a prakticky si tak zajistila účast na zářijovém republikovém šampionátu. Tam našlápla Klára i v disku, kde rovněž nenašla přemožitelku a s výkonem 31,77 metru tak vybojovala zlato. A do třetice se Klára postavila na stupně vítězů i v soutěži s tříkilovým kladivem, které dokázala poslat do vzdálenosti 29,34 metru a tímto výkonem skončila druhá.

IMG 20180527 113509

Velmi dobře si v Kolíně vedla i Silva Koudelková, která se nejprve postavila na start hladké šedesátky, kde v rozběhu zaběhla nový osobák 8,26 a postoupila s přehledem do finále A. Tam svůj čas na setinku zopakovala a cílem proběhla na výborném čtvrtém místě. Pak jako by s ní pořadatelé vůbec nepočítali na třístovce a Silva startovala až v posledním ze čtyř rozběhů. Kladenská Lamačová už možná slavila titul, když se cílem prohnala Silva a o setinku vteřiny ji pokořila a s novým osobákem 42,88 slavila svůj první krajský titul! No Silva ani pořádně nevydechla a už jí čekal poslední start na dvoustovce s překážkami. A ani tam nevyšla naprázdno, když zaběhla čas 32,90 a vydřela bronzovou medaili.

Silva peky

Dlouho odolávala pětimetrová hranice v dálce Anetě Ruttové. Ta ji v Kolíně dokázala překonat hned třikrát, přičemž nejdelší pokus zaznamenala v poslední sérii 504 centimetrů a to jí vyneslo až na stříbrný stupínek! Poslední medaili mezi děvčaty ještě dokázala vybojovat v oštěpu Martina Truhlaříková, která pětisetgramové náčiní poslala nejdále do vzdálenosti 32,24 metru, což byl její nový osobák a navíc třetí nejdelší pokus dne. Martina si nevedla špatně ani v disku, kde zaznamenala páté místo s výkonem 24,72 metru. A v kouli útočila na svůj osobák, který o čtyři centimetry nakonec odolal a s výkonem 9,13 metru skončila osmá.

IMG 20180527 145557

Dvě umístění v první desítce s kvalitními výkony získala Vanda Kučerová. Šestá skončila v disku, kde zaznamenala nejdelší pokus 24,18 metru a osmé místo vybojovala v oštěpu, když hodila nejdále do vzdálenosti 27,59 metru. Stejně se vedlo i Sabině Šeflové, která ve výšce dokázala přeskočit 145 centimetrů a skončila osmá. Desátá pak skončila v oštěpu s výkonem rovných 24 metrů. Velký výkonnostní skok za půlrok předvedla Barbora Smolková, která na půlce finišovala jako šestá v čase 2:37,01. Šesté místo vybojovala v koulařském sektoru i Anna Foltýnová, která si vylepšila osobák na 9,52 metru. Poslední umístění v první desítce zaznamenala áčková štafeta na 4x60 metrů. Kvarteto ve složení Natálie Levá, Tereza Landová, Vanda Kučerová a Aneta Ruttová zaběhlo osmý nejlepší čas dne 32,36.

 Mara stupn

Famózní Adam Raška veze z Kolína tři tituly a nový oddílák na stopadesátce

Mezi staršími žáky byla medailová úroda jen úplně stejná, jen o jeden titul více vybojovali kluci. S pocitem skvěle odvedené práce mohl z Kolína odjíždět Adam Raška. Tři zlaté medaile, tři osobáky, dvakrát vedení v republikových tabulkách a nový oddílový rekord na stopadesátce, co k tomu dodat? Nejprve se představil v rozbězích na hladké šedesátce, kde si zaběhl i přes vypuštěný závěr skvělý osobák 7,30. Do finále Adam nastupoval jako hlavní favorit a svou roli beze zbytku potvrdil, když s náskokem zvítězil v čase 7,32. Povzbuzen prvním úspěchem nastoupil do dálkařského sektoru, kde se mu dařilo úplně stejně. Hned prvním pokusem si totiž i přes protivítr vylepšil osobák na 588 centimetrů a žádný ze soupeřů už na tento veleskok reagovat nedokázal. No a asi to nejlepší nakonec přišlo na stopadesátce. Tam si Adam v prvním nejsilnějším rozběhu vylepšil osobák z loňska o více než vteřinu a s časem 17,14 nejenže zvítězil ve středních Čechách, ale ujal se vedení v průběžných republikových tabulkách a hlavně vymazal čtyři roky starý oddílový rekord Kuby Veselého! Velká gratulace Adamovi!!!

Adam dalka2

Na prázdno v Kolíně nevyšel ani Jakub Holec, ba právě naopak. Byť mu úvodní disciplína nevyšla úplně podle představ a ve výškařském sektoru překonal tentokrát „jen“ 169 centimetrů, bronzová medaile se určitě počítá. No a pak hlavně přišla třístovka a na té Kuba předvedl skvělý výkon, když si vylepšil osobák na 38,35 a ze všech mladých Středočechů byl nejrychlejší! Škoda, že mezi třístovkou a dvoustovkou s překážkami bylo tak málo času na regeneraci a přípravu, jinak by Kuba určitě útočil na třetí medaili, vždyť letošní maximum už stlačil hluboko pod 30 vteřin. Takhle doběhl cílem čtvrtý v čase 31,04. Poslední medaile měla hodnotu stříbra a vybojoval ji v oštěpu Pavel Wenig. Na vítězného kolínského Moce tentokrát neměl, ale s výkonem 41,41 metru si s velkým náskokem druhou příčku pohlídal. K tomu Pavel přidal ještě dvě pátá místa. Nejprve si v kouli zapsal výkon 11,53 metru, aby si následně vylepšil letošní maximum v disku na 27,90 metru.

Kubajz 300

Trochu zklamaný asi z Kolína odjížděl Ondra Novák. Ve všech třech disciplínách se sice probojoval do první desítky a v kladivu si vylepšil osobák na 30,72 metru, ale právě tam skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý. Poté se přesunul do koulařského sektoru, kde se už dokázal přiblížit ke dvanáctimetrové hranici. V neděli bohužel zaznamenal pouze 10,51 metru a skončil desátý. I v disku Ondra umí určitě více než 24,92 metru, které mu tentokrát stačily na šesté místo. A stejné pocity mohl zažívat i Michael Štefl. Ten nejprve v rozběhu na stovce s překážkami atakoval svůj osobák a s časem 16,18 s přehledem postoupil do finále. Tam běžel o něco pomaleji a v čase 16,70 proběhl cílem pátý. Mezi rozběhem a finále překážek si odskočil do koulařského sektoru a zatímco v rozhazování posílal kouli přes dvanáctimetrovou hranici, tak v samotném závodě to nepotvrdil a s výkonem 11,08 metru skončil sedmý. V hodu diskem pak Michael měl být favoritem z největších, bohužel si ale prožil, co na každého jednou přijde, a to znamená zápis NM. Michael bohužel ani jeden ze tří pokusů neměl platný.

IMG 20180527 114212

Sprinterský trojboj absolvoval v neděli Pavel Rejzl a postupně se ve výsledkové listině posouval výš a výš. Na hladké šedesátce zvítězil ve druhém rozběhu v čase 8,07 a celkově skončil desátý. Na stopadesátce si Pavel poprvé vylepšil osobák na 19,53, což byl v Kolíně osmý nejrychlejší čas. No a stejně se mu vedlo i na třístovce, kde s novým osobákem 41,04 obsadil sedmé místo. Dvě devátá místa vybojoval Miroslav Todt v hodu oštěpem (31,61 metru) a v novém osobáku 19,56 i na stopadesátce. Ve výšce se seřadili za sebou osmý Ríša Česnek (145 centimetrů) a devátý Vojta Bajer (140 centimetrů). Poslední umístění v desítce zajistila čtveřice Ríša Česnek, Vojta Bajer, Mirek Todt a Honza Veškrna ve štafetě na 4x60 metrů. Kluci zaběhli šestý nejrychlejší čas 32,36.

Kompletní výsledky KP

Fotografie od p. Rašky a Ladislava Jedličky zde.