Atletika Stará Boleslav

Tomáš Martínek a Vašek Jisl na MČR v přespolním běhu, Eliáš Motl prvním pětimetrovým mladším žákem v hale!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018,

Štítky: , , , , , ,

Uplynulý víkend jsme naši pozornost směřovali zejména do západočeského Kostelce u Stříbra, kde v golfovém resortu Alfrédov Plzeňský krajský atletický svaz pořádal druhou část Mistrovství ČR v přespolním běhu. Tentokrát šli do akce muži, ženy, juniorky a na úplný závěr i junioři. Nás mohlo těšit, že na startu juniorského závodu nechyběly ani barvy ASB. Tomáš Martínek dlouho bojoval o první desítku a špatně si nevedl ani Vašek Jisl. A abychom byli úplní co do výsledkového servisu, přinášíme i první halové výsledky ze sobotních závodů v Českém Brodě, kde hned tři borci z kategorie mladších žáků překonali oddílový rekord právě výše zmiňovaného Vaška Jisla. Novým rekordmanem je jediný pětimetrový Eliáš Motl.

M CR kros Alfredov 805

Sobota 24.11.2018 – Mistrovství ČR v přespolním běhu – Kostelec u Stříbra-Alfrédov

V sobotu 24.11.2018 proběhla na lukách u golfového resortu Alfrédov nedaleko Kostelce u Stříbra druhá část Mistrovství ČR v přespolním běhu. Zatímco v roce loňském se konalo MČR v přespolním běhu pro všechny kategorie na ráz, tak tento rok se rozdělilo pro dorost a žákovské kategorie, které měly svůj republikový šampionát na programu už na jaře, a na dospělé a juniorské kategorie, které si na své přišly právě tuto neděli. A právě na závěrečný závod celého mistrovství se přihlásila prakticky nerozlučná dvojice našich juniorů. Čekala na ně opět poměrně rovinatá trať na místních loukách, která tentokrát vydržela poměrně pevná po celou dobu mistrovství.

M CR kros Alfredov 836

Oba naši kluci ještě loni bojovali v dorostenecké kategorii a museli se tedy vypořádat nově s jedním okruhem navíc. Na juniory čekal celkem třikrát dva tisíce metrů dlouhý okruh. První kolo bylo spíše taktickou bitvou a pro oba naše borce nebylo problémem držet se v první polovině startovního pole. Těsně před koncem prvního okruhu se však liberecký Martin Semrád rozhodl výrazně zvýšit tempo závodu a při náběhu do druhého kola se už začalo celé pole výrazně natahovat. V průběhu celého druhého kola bojoval Tomáš Martínek někde na úrovni sedmého až osmého místa, ale když za tempo vzal pozdější mistr republiky René Sasyn, první pětice v čele závodu se mu začala pomalu vzdalovat. Vašek Jisl se držel někde ve druhé polovině a snažil se držet rovnoměrné tempo a pošetřit tak síly na závěrečný okruh.

M CR kros Alfredov 821

V něm oba svěřenci Jardy Urbana staršího bohužel běželi větší část spíše osamoceně a na nějaké výrazné vylepšení svého postavení to nevypadalo. Oba kluci nechali na trati všechno, ale v závěru přeci jen neodolali skupinkám svých pronásledovatelů a trochu si v cíli pohoršili. Tomáš Martínek finišoval na dohled desátého místa na dvanácté příčce v čase 20:18. Osamocený Vašek Jisl pak cílem proběhl jako dvaadvacátý v čase 21:05.

M CR kros Alfredov 876

Sobota 24.11.2018 – Veřejné závody v KBD – Český Brod

V sobotu 24.11.2018 se také zúčastnila dvacítka mladých atletů ze Staré Boleslavi prvních Veřejných halových závodů v Českém Brodě. Většina z nich startovala i v dálce, která jak se dle výsledků ukázalo, vyšla našim nadějím výborně. Mezi mladšími žáky hned tři borci překonali stávající rekord Vaška Jisla (468 cm). Novým oddílovým halovým rekordmanem je od soboty Eliáš Motl, který jako jediný překonal pětimetrovou hranici, konkrétně o 3 centimetry. K pětimetrové hranici se výrazně přiblížili i druhý Vojta Sadil (485 centimetrů) a třetí Marek Černý (484 centimetrů). Mezi mladšími žákyněmi se dařilo vítězce Emmě Ježkové, která zopakovala výkon Vojty Sadila. A formu si v Českém Brodě otestoval například i Vojta Korel, kterému jen o fous tentokrát odolala šestimetrová hranice (598 centimetrů).

Vojta Korel testoval i svou rychlost na hladké šedesátce, kde musel být s časem 7,6 poměrně spokojený. Na startu se ukázal i jeho nový tréninkový parťák Michael Štefl, který finišoval v čase 8,0. Mezi mladšími žáky byl nejrychlejší Marek Černý s časem 8,2, ale na záda mu hodně těsně dýchal ještě stále člen naší přípravky Eliáš Motl (8,3). Mezi mladšími žákyněmi se předvedla ve velmi dobré formě Elen Plíškové, která se s časem 8,4 blíží mílovými kroky oddílovému rekordu, který zatím drží Andrea Žáková.

Nutno připomenout, že v Českém Brodě se všechny běhy měří ručně. Což je škoda i s ohledem na výsledky našich atletů na šedesátce s překážkami, která celé závody zahajovala. Protože hned trojice mladších žáků atakovala oddílový rekord Davida Matouška (10,02). Nejlepší čas naměřili rozhodčí Marku Černému (9,9), druhý skončil Vojta Sadil (10,0) a třetí Adam Chyba (10,2). Mezi mladšími žákyněmi dominovala opět Elen Plíšková (10,1) a trochu napřed si vyzkoušela překážky pro starší žákyně Emma Ježková, a protože finišovala v čase 10,5, tak si nevedla vůbec špatně.

Poslední disciplínou je v Českém Brodě tradičně výška. Mezi staršími žáky dominoval Michael Štefl s výkonem 151 centimetrů a mezi mladšími Adam Chyba s překonanými 141 centimetry. Stejnou výšku pak dokázala překonat mezi mladšími žákyněmi Ema Blažková.

Kompletní výsledky z Českého Brodu zde.