Atletika Stará Boleslav

Třetí lednový týden přinesl mnohé, třeba první letošní start Honzy Tesaře na čtvrtce

Autor: vh, foto: Jiří Kottas 2018,

Štítky: , , , , , , , ,

I celý uplynulý týden byli naši atleti v jednom kole. Třetí dějství Olympcupu ve Stromovce, druhá Halová středa v Jablonci, Hvězdy v Nehvizdech, druhé Veřejné závody PAS na Strahově a víkendová mistrovství či přebory Karlovarského kraje a kraje Vysočina, tam všude byly barvy ASB k vidění. Tak pojďme pěkně po pořádku.

Hvezdy v Nehvizdech 004

Úterý 16. ledna 2018 – 3. Olympcup – Praha-Stromovka

V hale Otakara Jandery nás v úterý zajímaly zejména dvě distance. Na třístovce se totiž prezentoval Honza Tesař a na patnáctistovce zase trio kluků z tréninkové skupiny Jardy Urbana. Honzovi první letošní třístovka tak úplně nevyšla, když zaběhl průměrný a v celkovém součtu až jedenáctý čas 34,70. Tak snad se mu bude lépe dařit na Czech Indoor Gala v Ostravě již tento čtvrtek 25. ledna. Na třístovce nechyběl rovněž František Doleček, který ji tentokrát zvládl za 83,49.

Na patnáctistovce moc pěkně zaběhli Lukáš Podolák a David Martínek. Oba vpadli do cíle prakticky zároveň a oba si vylepšili svá osobní maxima. O fous dříve cílovou čáru proťal Lukáš v čase 4:32,83 před Davidem (4:32,98). Třetím do party byl Diviš Vekrbauer, který si rovněž vylepšil osobák na 4:54,60.

Středa 17. ledna 2018 – 2. halová středa – Jablonec nad Nisou

František Doleček je tradičním účastníkem středečních halových závodů v Jablonci a ve středu navlékl na náhrdelník skládající se ze svých startů další korálek. V hale na Střelnici tentokrát absolvoval netradiční šestistovku, kterou zvládnul v čase 3:10,49.

Hvezdy v Nehvizdech 036

Čtvrtek 18. ledna 2018 – Hvězdy v Nehvizdech

Ve čtvrtek se u takřka sousedů v Nehvizdech konal velmi dobře obsazený atletický mítink ne neprávem nazvaný Hvězdy v Nehvizdech. Před hlavním programem, kde se objevili i stávající čeští reprezentanti (např. Michaela Hrubá a Radek Juška) se v nové tělocvičně v Nehvizdech představila i děvčata z ASB. Na hladké šedesátce mezi dorostenkami zaklekly do bloků Terezie Staňková (8,79), Eliška Šichová (8,91) a Nikola Melicharová (8,98). V hlavním ženském závodě zase dělala společnost skvělé Brazilce De Liz Tamaris (7,61) prakticky „domácí“ Veronika Nedvědová (8,51).

Hvezdy v Nehvizdech 040

Pátek 19. ledna 2018 – 2. veřejné závody PAS – Praha-Strahov

Po týdnu na Strahově nechyběl František Doleček a připsal si tak už svůj sedmý letošní start! Tentokrát zde opět startoval v závodě na 500 metrů, které zvládl v o více než vteřinu lepším čase než před týdnem 2:29,12. Na dvojnásobné distanci se představila prakticky kompletní tréninková skupinka Jardy Urbana. Tomáš Martínek nenastupoval úplně fit, nicméně jeho čas v cíli 2:35,94 je možno považovat za velmi kvalitní. Moc pěkně kilometr zaběhl i jeho bratr David Martínek, který finišoval v čase 2:47,22. Lukáš Podolák se tentokrát s Davidem neudržel a časomíra se v jeho případě zastavila na 2:55,99. Diviš Vekrbauer se pomalu ale jistě blíží hranici tří minut (3:02,47).

Sobota 20. ledna 2018 – Mistrovství Karlovarského kraje všech věkových kategorií  – Praha-Stromovka

Hned trojice elitních atletů ASB testovala svou formu na mistrovských závodech Karlovarského kraje. Zajímavé věci se z našeho pohledu děly na čtvrtce, kde si svůj první letošní start připsal Honza Tesař. V nabitém rozběhu mu byli za soupeře reprezentační kolegové Vít Müller a Daniel Němeček. Nejrychleji tentokrát běžel Müller a radoval se z vítězství v čase 47,28. Honza se s Danielem Němečkem přetahoval o druhé místo, ale nakonec byl Němeček v cíli o chvilku dříve (47,77). Honza finišoval jako třetí v čase 47,82 a s prvním letošním vystoupením na čtvrtce tak může být docela spokojen.

V dálkařském sektoru se po týdnu snažil Petr Ogoun, který svůj výkon z krajských přeborů vylepšil na 655 centimetrů a v Karlovarském kraji by neměl konkurenci. V koulařském sektoru se snažil o totéž Vojta Korel, ale za svým výkonem z krajáků přece jen zaostal. Nejdelší Vojtův pokus měřil 14,21 metru.

Sobota 20. ledna 2018 – Přebor kraje Vysočina  – Praha-Strahov

I na Strahově se představila trojice atletů ASB, ale spokojení mohli být jen dva. V soutěži dálkařek totiž Aneta Ruttová nezapsala jediný platný pokus. To oba kluci už mohli být o mnoho více spokojenější. Adam Raška jak v dálce tak na hladké šedesátce atakoval svá maxima a navíc v sobotu nenašel přemožitele. Šedesát metrů tentokrát zvládl za 7,46 a v dálce dolétl nejdále na 570 centimetrů. Jakub Holec si připsal hned tři starty. Na třístovce vylepšil své maximum už na 40,85 a na šedesátce s překážkami se tentokrát do cíle dostal (9,67). Po dlouhé době si Kuba v závodech vyzkoušel i dálku a se čtvrtým nejlepším výkonem dne 516 centimetrů mohl být spokojen.