Atletika Stará Boleslav

Šestice mladých atletů ASB na MČR v přespolním běhu

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018, lč, hk, bezeckenadeje.cz,

Štítky: , , , , , , , ,

Uplynulý víkend jsme naši pozornost směřovali zejména do východočeské Dolní Dobrouče, kde Tělovýchovná jednota Jiskra Ústí nad Orlicí pořádala Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, staršího a mladšího žactva. Na startu čtyř závodů nechyběly ani mladí závodníci z ASB, kteří se museli kromě početné konkurence vypořádat i s poměrně náročnou tratí. Výsledkově nejlépe dopadly holky Čechovy, pro které to bylo zejména tréninkové zpestření. Eliška se probojovala do první dvacítky a Lenka doběhla hned na začátku té třetí. V ostatních závodech bylo znát, že naši atleti v zimě akorát přešli do starších věkových kategoriích. I přesto si moc pěkně vedl David Martínek, který mezi dorostenci doběhl v nabité konkurenci v první polovině startovního pole. Cenné zkušenosti na čtyřkilometrové trati posbíral i Lukáš Podolák. V těžkém terénu se neztratil ani mladší žák Šimon Slavík. A premiérovou účast na republikovém šampionátu si odbyla i mladší žákyně Aurora Tlamichová.  A abychom byli úplní co do výsledkového servisu, přinášíme i další výsledky z tradičních závodů – Jarního běhu SABZO a Běhu Máchalkou. A toto pondělí si Pavel Vinduška došel převzít cenu za vítězství v kategorii mladších žáků v loňském čtrnáctém ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí.

IMG 2

20.3.2018 – 39. ročník Jarního běhu SABZO – Praha

Tradičním účastníkem Jarního běhu SABZO nemůže být ze Staré Boleslavi nikdo jiný než František Doleček. A Franta trať dlouhou 3125 metrů zvládl v čase 24:50 a v kategorii mužů nad 70 let obsadil čtvrtou příčku.

24.3.2018 – Mistrovství ČR v přespolním běhu – Dolní Dobrouč

V sobotu 24.3.2018 proběhlo na lukách v Dolní Dobrouči Mistrovství ČR v přespolním běhu žákovských a dorosteneckých kategorií. Na tento republikový šampionát se přihlásila celkem sedmička našich mladých atletů v kategoriích mladšího a staršího žactva a také dorostu. Čekala na ně obtížná trať na místních loukách a bahnitý terén, zhoršující se po každém proběhnuvším závodě, odebíral závodníkům síly každým krokem. Bohužel Pavel Vinduška vinou nedávno prodělané angíny přišel už o druhý letošní vrchol sezóny, takže na start svých závodů se postavila jen šestice ze Staré Boleslavi.

M CR v krosu Dolni Dobrouc 124

Na trať se přesně v jedenáct hodin nejprve vydali mladší žákyně, na které čekala trať dlouhá 2000 metrů skládající se ze dvou kilometrových okruhů. Mezi mladšími žákyněmi nechyběla na startu Aurora Tlamichová, která patří do tréninkové skupinky Ladislava Jedličky. Aurora zvládla všechny nástrahy trati v čase 9:07 a cílem proběhla jako padesátá.

M CR v krosu Dolni Dobrouc 177

Stejně dlouhá trať čekala na mladší žáky. Mezi necelou sedmdesátkou kluků na startu nechyběl další svěřenec trenéra Ladislava Jedličky Šimon Slavík. Šimon při své premiéře na republikovém šampionátu zaběhl moc pěkný závod, když cílem proběhl v čase 8:03 a obsadil v nabité konkurenci pětatřicátou příčku.

IMG 3434

Mezi dorostenkami si závěr zimní přípravy zpestřily startem na krosovém šampionátu Eliška a Lenka Čechovy. Ty poměřily své síly se čtyřicítkou soupeřek. Obě svěřenkyně Tomáše Linharta a Terezy  Veselé začaly na tříkilometrové trati opatrně a o něco rychleji za to ze začátku vzala Lenka. Postupně se však začala dopředu propracovávat Eliška, která ve druhé polovině závodu začala předbíhat jednu závodnici  za druhou včetně Lenky a nakonec proběhla cílem na moc pěkném sedmnáctém místě v čase 13:02. Moc dlouho jsme nemuseli čekat v cíli ani na Lenku, která finišovala na třiadvacáté příčce (13:26).

M CR v krosu Dolni Dobrouc 735

V dorostenecké kategorii se mezi necelou sedmdesátkou závodníků postavili na start čtyřkilometrové a už značně rozbahněné trati David Martínek a Lukáš Podolák. Oba svěřenci Jardy Urbana zvolili rozdílnou taktiku neboť David už měl za sebou zkušenost z loňského MČR a pro Lukáše to byla premiéra a tudíž velká neznámá. David se na trati pohyboval o poznání jistěji a držel se v první polovině startovního pole. Po přestupu do dorostenecké kategorie se tak rozhodně neztratil, když doběhl na osmadvacátém místě v čase 15:04. Lukáš přece jen závod rozběhl opatrněji, tak aby mu v průběhu závodu nedošly síly. Na trati stejně jako naši závodníci z kategorie mladšího žactva posbíral cenné zkušenosti. Cílem proběhl v čase 15:51 jako čtyřiačtyřicátý.

M CR v krosu Dolni Dobrouc 724

25.3.2018 – 28. roční Běhu Máchalkou – Praha-Libeň

V neděli 25.3.2018 pořádal AC Praha 1890 již osmadvacátý ročník terénního běhu Máchalkou. A i zde jsme měli díky Anežce Kubíčkové zastoupení. Anežka mezi holkami v minipřípravce doběhla třetí, když trať dlouhou 500 metrů zvládla v čase 2:39.

Anezka Kubickova Machalka II

26.3.2018 – Vyhlášení výsledků 14. ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí – Praha

V pondělí 26.3.2018 proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí. Zde si mohl spravit náladu Pavel Vinduška, který loni jednoznačně ovládl kategorii mladších žáků, když ani v jednom závodě, ve kterém startoval, nepoznal jiný pocit než pocit vítězný! Pavlovi ještě jednou gratulujeme a věříme, že nás bude obdobnými výsledky zásobovat i v roce letošním!

Vyhlaseni Poharu Bzecky nadji 2016