Atletika Stará Boleslav

Po reprezentačních vystoupeních výsledkový servis z českých luhů a hájů!!!

Autor: vh, foto: Eduard Erben, zdroj: atletika.cz, zskounice.cz,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Máme za sebou reprezentační blok startů v zahraničí, tak rychle do domácích luhů i hájů. I domácí atletický kalendář je totiž docela nabitý. V době kdy vrcholil světový šampionát juniorů se v sobotu na kladenském Sletišti, konal klasický atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály. Zde velmi slušnou formu na hladké čtvrtce předvedl Honza Tesař a dva starty na nejkratších sprintech si připsal i Franta Doleček. Za zmínku stojí i první sedmnáctimetrový pokus v životě v podání Markéty Červenkové. Ve stejný den si dali běžci sraz v Kounicích na 39. ročníku Memoriálu Petra Šimka a běžci ASB zde vybojovali kompletní umístění na stupních vítězů. No a konečně uprostřed týdne se konala velmi kvalitně obsazená Velká cena Tábora, kde v houšteckých barvách nechyběli Lenka Čechová a Kuba Veselý.

Kounice Radovan Kerlik cil

Sobota 14.7.2018 – Kladno hází a Kladenské memoriály

V sobotu se na kladenském mítinku představil Honza Tesař pro něj letos spíše nezvykle na hladké čtvrtce. A nevedl si vůbec špatně, i když měl za soupeře silné trio indických čtvrtkařů a dalšího kolegu překážkáře Martina Tučka. Cílem totiž proběhl třetí v čase 47,21 a o desetinu si tak vylepšil letošní maximum a při letošní specializaci na překážky to je velmi slušný čas (připomeňme čas Martina Tučka 48,35). Tak teď už to jen proměnit ve výborný výsledek na překážkách.

Mezi nejzkušenějšími atlety nechyběl na Kladně František Doleček. Franta absolvoval sprinterský dvojboj, když hladkou stovku dal za 21,73 a dvojnásobnou distanci zaběhl za 51,11!!! No a zmínit musíme i pátý pokus jednoznačné vítězky soutěže žen ve vrhu koulí. Markéta Červenková totiž po poprvé v životě překonala sedmnáctimetrovou hranici a to konkrétně o pět centimetrů! Markétě gratulujeme!!!

Sobota 14.7.2018 – 39. ročník Memoriálu Petra Šimka - Kounice

V sobotu čtrnáctého se naše pozornost upřela i do Kounic, kde se konal již 39. ročník Memoriálu Petra Šimka. Pod bedlivým dohledem ředitele závodu Jardy Urbana staršího, zde startovala dvojice našich mladých nadějných běžců na trati dlouhé 1500 metrů, a oba mu udělali svým vystoupením radost. V závodě kluků do 15 let jako první totiž cílem proběhl Šimon Slavík, který zvládl tuto distanci v čase 5:40. A mezi stejně starými dívkami se dobře prezentovala Aurora Tlamichová, která nestačila na jedinou soupeřku a se ztrátou tří vteřin finišovala v čase 5:57 druhá.

Kounice Aurora cil

V hlavní závodě na 10 kilometrů startovala hned trojice běžců ASB. Nejrychleji se s tratí v sobotu vypořádal Vašek Jisl, který proběhl cílem v čase 37:32 jako sedmý a v kategorii mužů do 39 let mu patřila čtvrtá příčka. Jedenáctý vpadl do cíle David Martínek, který nakonec ve stejné věkové kategorii bral s časem 39:19 jedenáctou příčku. A hned za ním finišoval Radovan Kerlík, který i díky času 39:25, vystoupal na bronzový stupínek v kategorii mužů do 59 let.

Kounice Simon stupn2Kounice Vasek cil

Středa 18.7.2018 – Velká cena Tábora

Ve středu 18. července se na městském stadionu v Táboře konal tradiční atletický mítink Velká cena Tábora. Nutno hned dodat, že velmi kvalitně obsazený a navíc diváci na stadionu měli možnost sledovat atletiku výtečné úrovně. Připomeňme nový český rekord na hladké stovce v podání Zdeňka Stromšíka, skvělá dálka Radka Jušky či konečně splněný limit na ME v Berlíně ze strany Michaely Hrubé. Nás však nejvíce pochopitelně zajímalo vystoupení dvojice našich atletů.

Nejprve zaklekl do bloků na hladké čtvrtce Kuba Veselý, který měl být společně s Indem Tamilarasanem spolufavoritem druhého rozběhu. Bohužel jen indický čtvrtkař ve středu naplnil předpoklady (vítězný v čase 47,19) a Kuba na ovále prožil klasické letošní trápení, které dokonal Michal Tlustý v cílové rovince, když se dokázal prodrat před Kubu na druhé místo (48,61). Kuba finišoval v letošním průměru v čase 48,84 jako třetí.

Tabor Kuba Vesely resp Ind

Necelou půlhodinku poté čekal start na Lenku Čechovou. Na půlce byla nasazena do prvního rozběhu prakticky s celou českou běžeckou špičkou. A od startovního výstřelu mohla Lenka sledovat doslova úprk Kristiiny Mäki, která se „obětovala“ ve prospěch Simony Vrzalové. Mäki zvládla první čtvrtku za 60,50 a na pětistovce odstoupila. Pak už to bylo velké sólo Vrzalové, která finišovala ve velmi dobrém čase 2:04,29. Za ní doběhla celkem vyrovnaná trojice Slovenka Alexandra Štuková (2:06,08), Kateřina Hálová (2:06,50) a Renata Vocásková (2:07,18). Daleko za nimi bojovala Lenka se soupeřkou z dorostenecké kategorie zlínskou Julii Červinkovou, která ze začátku odsoudila Lenku na poslední pozici v rozběhu. Lenka ale dobře rozvrhla síly a nakonec dokázala zlínskou závodnici udolat a finišovala v čase 2:14,08 jako pátá. Lenka tedy zaběhla další pěknou půlku a navíc mohla vidět, co vše jí ještě chybí na úplnou českou špičku a posbírala tak cenné zkušenosti.