Atletika Stará Boleslav

PŘÍPRAVKA ASB JE NEJLEPŠÍ VE STŘEDOČESKÉM KRAJI!!!

Autor: vh, foto: tm,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V neděli 23.9.2018 jelo deset vybraných mladých a nadějných atletů na finále Krajského přeboru družstev přípravky. Poslední léta finálové závody bobtnají a letos se pořadatelé rozhodli pro finále omezit účast pouze pro jedno družstvo z každého zúčastněného atletického oddílu. Do Berouna jsme vyslali to nejlepší, co letošní přípravkové skupinky daly a určitě jsme opět tak trochu pomýšleli na stupně vítězů. Ve čtvrtém průběžném kole v Čelákovicích jsme se sice museli sklonit před družstvem Neratovic, ale na finále v Berouně jsme to našim sousedům vrátili se vším všudy. A vůbec nejen sousedé z Neratovic nám koukali na záda…Naše přípravka si totiž z nedělního finále veze titul středočeského přeborníka!!! A Eliáš Motl ovládl všechny tři individuální disciplíny! Gratulujeme!

Druzstvo

Do Berouna tedy jela desítka našich nejlepších. Konečný výběr provedly a v průběhu celého roku o naše družstvo pečovaly trenérky Nikola Brejchová a Tereza Šprynarová. Letos jsme měli i štěstí, že se nikdo z nominovaných na poslední chvíli neomluvil a složení našeho družstva nakonec vypadalo následovně:

Bystrická Nikol, Langerová Mariana, Žemličková Adéla, Foltýn Jan, Korbel František, Motl Eliáš, Hruška Matyáš, Vomastek Filip a Tandler Dominik.

Naše tradičně silná disciplína hod raketkou hned na začátku

Ve finálovém kole děti závodily v těchto disciplínách: běh na 50 metrů, dálka s rozběhem s odrazem z pásma, hod raketkou a závěrečná štafeta na 8x200 metrů. Do výsledku družstva se opět v každé z individuálních disciplín počítalo osm nejlepších umístění. Naše družstvo zahajovalo soutěž ve vrhačském sektoru a mohlo si zde hodně zvednout sebevědomí.

O tom, že nám úvod vyšel úplně nejlépe ze všech rozhodl svým velehodem a novým osobákem Eliáš Motl, který celou soutěž ovládl s výkonem 55,82 metrů. Moc pěkně si vzal před třetím pokusem k srdci radu odbornice na slovo vzaté Nikoly Brejchové Honza Foltýn, který si rovněž hodil osobák 47,26 metru a skončil třetí. Družstvu se hodil i výkon Fandy Korbela, který se vzdáleností 40,98 metru obsadil v konkurenci necelých dvou stovek mladých atletů výborné páté místo.

Padesátka podpořila naše šance na celkové vítězství

Do druhé disciplíny jsme šli s velkou pokorou, ale na padesátce se rovněž hodně dařilo jednotlivcům a tím pádem i celému družstvu. Jeho jednoznačným lídrem byl letos Eliáš Motl, který opět zaběhl nejlépe z celého startovního pole a zejména jeho vítězný čas 7,38 položil základ k vítězství družstva a plnému bodovému zisku i v této disciplíně. Tím spíše, že druhý nejrychlejší byl v neděli Fanda Korbel, který cílem proběhl v čase 7,61. A výrazně pod osm vteřin zaběhli i patnáctý Filip Vomastek (7,84), dvaadvacátý Honza Foltýn (7,88) a sedmadvacátá Adéla Žemličková (7,91).

Elias 50 metr

V dálce se zrodil rozhodující náskok

Vloni byla soutěž v dálce neuvěřitelně vyrovnaná a dá se říct, že v ní ztratilo naše družstvo šanci na vítězství. Letos tomu ale bylo jinak. Hned šestice našich závodníků dokázala překonat čtyřmetrovou hranici. Pro třetí zlatou (kdyby se oceňovaly individuální výkony) doskočil Eliáš Motl, který se s výkonem 466 centimetrů odpoutal od zbytku startovního pole. Výborně si ale vedli i druhý Honza Foltýn (437 centimetrů), čtvrtý Filip Vomastek (432 centimerů), patnáctý Dominik Tandler (410 centimetrů), devatenáctá Adéla Žemličková (407 centimetrů) a sedmadvacátý Fanda Korbel (403 centimetrů).

Honza dalka

Finále štafet napovědělo o umístění na stupních vítězů

Před startem závěrečné štafety na 8x200 metrů se horečnatě počítalo průběžné pořadí, aby bylo jasné jak si jednotlivá družstva stojí a podle průběžného pořadí byly nasazována do jednotlivých běhů. Ty byly celkem tři a my díky nasazení věděli, že naše družstvo je průběžně do šestého místa. Naše štafeta od začátku držela kontakt s čelem, ale zcela objektivně musíme přiznat, že na Neratovičáky jsme tentokrát neměli a jen o fous jsme zaostali za třetím Kolínem. Naše osmička (bez Martina Štočka a Nikol Bystrické) zaběhla celkově třetí nejrychlejší čas 4:11,05, ale jak se ukázalo, tak to na našem vítězství ve finále krajského přeboru už nic nezměnilo!

Stafle2

Po letech snažení a okupování předních příček tedy konečně parta kolem Eliáše Motla dokázala krajský přebor ovládnout. Obhájci středočeského titulu z Neratovic se museli tentokrát spokojit se druhým místem a třetí skončila přípravka ze Sokola Kolín. Celkové pořadí nakonec vypadalo následovně:

1. Atletika Stará Boleslav               690

2. TJ Neratovice                                 650

3. Sokol Kolín                                    600

4. Sokol Říčany a Radošovice              550

5. Atletika Líbeznice                           490 

6. Lokomotiva Rakovník                      470

7. Sokol Roztoky                                430

8. Lokomotiva Beroun                         380

9. SKP Nymburk                                 370

10. Sporting Příbram                           330

11. SKP Olympia Kutná Hora                290

12. Slavoj Český Brod                         240

13. AC TEPO Kladno                            220

14. AO Střela Žebrák                           190

15. ŠSK Slaný                                     130

16. AC Čáslav                                       90

17. Kladno LS                                       40.

Kompletní výsledky závodů zde.

Fotogalerie z finále je zde.

Stupn