Atletika Stará Boleslav

O (prodlouženém) víkendu se sezóna na dráze rozeběhla naplno

Autor: vh, foto: Jiří Kottas 2018, hk, archiv Adam Raška,

Štítky: , , , , , , , , , ,

V pátek se jako první na dráze představili starší žáci a starší žákyně, aby v prvním kole Krajského přeboru družstev bojovali o postup na Mistrovství Čech. Protože však do dnešního dne nejsou úplně v pořádku zveřejněné výsledky, budeme se těmto závodům věnovat později. Hned v sobotu se však trojice žáků z tréninkové skupinky Davida a Elišky Linhartových vypravila do německé Žitavy, aby zde v mezinárodní konkurenci předvedli, že atleti ASB nejsou žádná ořezávátka. Adam Raška ovládl hned dvě disciplíny, Silva Koudelková a Jakub Holec vybojovali stříbro. V sobotu se rovněž konal už 48. ročník Běhu Semicemi, kde dokázali ve svých kategoriích zvítězit Šimon Slavík a Lukáš Podolák. Ve veltruském zámeckém parku ve stejný den probíhal jubilejní 20. ročník Běhu zámeckým parkem a Anežka Kubíčková zde pokračovala ve výborných výsledcích a vybojovala další medailové umístění. V neděli na našem stadionu v Houštce proběhlo první kolo Krajského přeboru družstev mužů a žen. A ačkoliv v této soutěži nemáme žádné družstvo, využili této příležitosti k testům své formy mnozí z našich atletů. První květnový den je pak v Kolíně tradičně rezervován pro Polabské závody. Ve sváteční den se poprvé na dráze představili naši čtvrtkaři a hlavně Honza Tesař zaběhl po návratu ze soustředění na úvod sezóny skvělý čas. Výborně zaběhla všechna tři děvčata na třístovce, kde zejména Bára Veselá neměla konkurenci. Po loňských zdravotních obtížích je zpět Lenka Čechová, která ovládla ve výborném čase šestistovku. Dobrý test absolvoval na kilometru Tomáš Martínek a dvě vítězství vybojovala v Kolíně Kačka Tvrdá. Ve Středočeském poháru družstev skončila Atletika Stará Boleslav na třetím místě za domácím družstvem a Čáslaví.

NIK 4155

Sobota 28.4.2018 – 4. ročník Horst-Seifert-Meeting - Zittau

Za hranice do německé Žitavy se vypravila tříčlenná skupinka našich mladých atletů a nevedla si zde vůbec špatně. Všichni tři se představili na hladké stovce. V prvním rozběhu starších žáků startoval Jakub Holec, který zde v čase 12,54 doběhl čtvrtý. Ve čtvrtém rozběhu zase doběhl první Adam Raška v čase 11,92 a oba si zajistili postup do finále. Zde si Adam vylepšil osobák na 11,73 a jednoznačně zvítězil. I Jakub se dokázal zlepšit na 12,50 a ve vyrovnaném souboji vydřel čtvrtou příčku.

NIK 4053

Mezi staršími žákyněmi se ve třetím rozběhu představila Silva Koudelková. Silva vydřela třetí místo v čase 13,51 a rovněž si tak zajistila účast ve finále. V něm se dokázala výtečně koncentrovat a zlepšit se na 13,19 a odměnou jí bylo skvělé druhé místo!

NIK 4070

Oba kluci se ještě představili ve skokanských disciplínách. Adam Raška v dálce dolétl nejdále do vzdálenosti 559 centimetrů a po druhé během dne nenašel přemožitele. Kuba Holec ve výšce opět překonal hranici 170 centimetrů. Tentokrát o jeden centimetr, stejně jako vítěz soutěže. Díky horšímu zápisu na předchozích výškách tak Kuba vystoupal na stříbrný stupínek.

Kompletní fotogalerie zde.

Sobota 28.4.2018 – 48. ročník Běhu Semicemi

Na 48. ročníku Běhu Semicemi opět byly výrazně vidět barvy ASB. Mezi mladšími žáky (ročníky 2005 a 2006) neměl na trati dlouhé 400 metrů vážnějšího soupeře Šimon Slavík, když cílem proběhl v čase 1:07,9. Mezi mladšími žákyněmi se na stejně dlouhé trati neztratila Aurora Tlamichová, která skončila s časem 1:08,3 druhá. Mezi dorostenci na trati dlouhé 2000 metrů neměl doslova konkurenci Lukáš Podolák, který tak pohodlně zvítězil v čase 7:02,0.

V hlavním závodě na 10 kilometrů jsme měli trojí zastoupení. Nejlépe si v celkovém pořadí vedl Jarda Urban mladší, který finišoval v čase 36:57 na devátém místě a mezi muži do 39 let skončil pátý.  Radovan Kerlík, který cílem proběhl jako třiadvacátý v čase 40:08 pak mezi muži do 59 let vystoupal na bronzový stupínek. Pětadvacátý finišoval Karel Podolák, který s čase 40:23 obsadil v kategorii do 49 let devátou příčku. V šesté desítce se umístil Jarda Urban starší, který se s tratí popral v čase 44:59 a v kategorii do 69 let opět stanul na stupních vítězů, tentokrát na tom stříbrném.

Sobota 28.4.2018 – 20. ročník Běhu zámeckým parkem - Veltrusy

Na 20. ročník Běhu zámeckým parkem do Veltrus se vydala členka naší přípravky Anežka Kubíčková. Mezi děvčaty ročníku 2010 se na trati dlouhé 250 metrů držela od začátku do konce v popředí startovního pole a nakonec proběhla cílem třetí v čase 53,6.

Anezka Kubickova Veltrusy stupn

Neděle 29.4.2018 – 1. kolo KP družstev dospělých - Houštka

V neděli se pak na našem stadionu v Houštce konalo první kolo krajského přeboru družstev mužů a žen, a to byla opět vhodná příležitost vyzkoušet si svou aktuální formu i pro naše atlety. 

V neděli byl opět hodně vidět Honza Veškrna, který už v pátek naznačil jak moc může pomoci družstvu starších žáků. V neděli si vyzkoušel skokanský dvojboj. Ve výšce dokázal překonat laťku na 150 centimetrech a v dálce dolétl nejdále do vzdálenosti 505 centimetrů. Franta Doleček si tentokrát střihl dvoustovku (48,72). V disku potvrdil svou výkonnost a pohodu pod vedením Adama Holečka Michael Štefl, který kilové náčiní poslal do vzdálenosti 32,10 metru.

Hodně zvědaví jsme byli s ohledem na blížící se první kolo Krajského přeboru družstev mládeže na výkonnost dvojčat Nedvědových byť jejich start je nejistý. Na dvoustovce ale nejlépe zaběhla Caroline Grygarová (28,37). Teprve za ní následovaly Lucka Nedvědová (28,75) a Veronika Nedvědová (28,94). Na stovce překážek to nebylo rozhodně ono, když Veronika proběhla cílem v čase 15,53 aLucka v čase 16,05. Ve výšce převedla při své letošní premiéře Lucka 165 centimetrůCaroline Grygarová skočila 145 centimetrů. V dálce se podařilo Veronice překonat o čtyři centimetry pětimetrovou hranici.   K pětimetrové hranici se blíží i žákyně Aneta Ruttová, která v neděli dolétla na 476 centimetrů.

Kompletní výsledky zde.

Úterý 1.5.2018 – 64. ročník Polabských závodů - Kolín

První květnové pondělí se na Svátek práce za příznivého počasí konal již 64. ročník Polabských závodů a Středočeského poháru smíšených družstev mužů a žen. Do Kolína opět vyrazila i početná výprava atletů ze Staré Boleslavi.

Polabske zavody 098

Mezi hlavní hvězdy na startu Polabských závodů patří už tradičně náš Honza Tesař, který se účastnil vrcholu mítinku 73. ročníku Memoriálu Rudy Plešingra. Od roku 2011 zde Honza pravidelně vítězí a nejinak tomu bylo i letos. Tentokrát se mu podařilo natáhnout vítěznou šňůru a v Kolíně zvítězil už po osmé v řadě. Největším soupeřem mu byl náš další skvělý čtvrtkař Jakub Veselý. Oba se před pár dny vrátili ze soustředění z italského Caorle a tak dosažené časy nakonec vůbec nejsou špatné. Honza finišoval první v čase 48,76. Druhý Kuba proběhl cílem v čase 49,68.

Polabske zavody 221

Na šestistovce dala zapomenout na loňské trápení Lenka Čechová poradila se svými soupeřkami z Čáslavi a cílem proběhla první ve výborném čase 1:33,54, před Novosadovou Janou (1:34,82) a Kozlovou Annou (1:36,97). Dobře si vedla i starší žákyně Zuzana Kubíčková, která si zaběhla pěkný osobák 1:52,84 a v konkurenci starších závodnic obsadila pěkné deváté místo.

Polabske zavody 123

Velmi pěkný závod byl k vidění na ženské třístovce. Naše trojice se tentokrát musela smířit s absencí kvalitních soupeřek z jiných oddílů, ale i tak převedla moc pěknou podívanou. Ve výborném čase finišovala na prvním místě Bára Veselá (40,21). O druhé místo si to mezi sebou rozdaly Eliška Čechová a Kíťa Korelová. Druhá nakonec cílem proběhla Eliška v čase 41,72 následovaná třetí Kíťou (42,23).

Polabske zavody 187

 Výborně si poradil se všemi nástrahami na kilometru i Tomáš Martínek, který do puntíku splnil pokyny trenéra Jardy Urbana. Celý závod si kompletně odtáhl a i když v cílové rovince podlehl soupeři ze Spartaku Praha 4 s výsledným časem 2:31,91 byl na výsost spokojený. Velmi pěkně si vedl i Lukáš Podolák, který obkroužil dva a půl oválu za 2:51,26.

Polabske zavody 085

Dva vítězné starty si připsala v Kolíně Kačka Tvrdá. Nejprve předvedla mezi ženami nejdelší pokus dne v dálce, kterou opanovala s výkonem 522 centimetrů. Zajímavé je, že Kačka dolétla na tuto metu v průběhu soutěže hned dvakrát ve třetí a také v poslední šesté sérii. Poté Kačka dominovala i nad dorosteneckými překážkami, kde zaběhla na úvod sezóny velmi pěkný čas 14,81.

Polabske zavody 270

Na trojce se představila dvojice našich borců. David Martínek svedl v závěru moc pěkný souboj s pro změnu dvojicí borců z Čáslavi a s časem 9:36,80 nakonec obsadil osmou příčku. Vojta Bouřil s časem 10:34,70 obsadil desátou příčku.

Výsledek Středočeského poháru družstev: 1. Sokol Kolín-atletika 44, 2. AC Čáslav 28, 3. Atletika Stará Boleslav 27

Kompletní výsledky Polabských závodů.

Fotogalerie ze závodů zde. Moc děkujeme Jiřímu Kottasovi za pěkné fotky.