Atletika Stará Boleslav

Nikola Macháčková a Kuba Veselý na mezistátku do 22 let!

Autor: vh, foto: archiv nm,

Štítky: , ,

Tak trochu ve stínu Mistrovství Evropy dorostu a právě probíhavšího Mistrovství světa juniorů se v polském Krakově konalo mezistátní utkání družstev mužů a žen do 22 let. V neděli 8.7.2018 oblékli letos reprezentační dres další dva atleti ze Staré Boleslavi. A jak Nikola Macháčková v soutěži oštěpařek, tak Kuba Veselý na hladké čtvrtce a rovněž coby člen štafety na 4x400 metrů přispěli ke druhému místu v mezistátním čtyřutkání Polsko-Česko-Slovinsko-Maďarsko. 

Nikola Dres 23

Nejprve se v neděli odpoledne v oštěpařském sektoru představila Nikola Macháčková. Nikola v posledních týdnech ukazovala slibný nárůst formy po trablech s ramenem, tak jsme byli hodně zvědaví, jak si povede v mezinárodní konkurenci. V tréninku v Houštce už to lítá kolem padesátky, ale v Krakově zatím tato hranice, i díky pochroumanému kotníku, zatím nepadla. Ale i tak se Nikola za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. Po první sérii se mohla uklidnit díky solidnímu základu 41,92 metru a průběžnému pátému místu. Ve druhé sérii se navíc dokázala zlepšit na 44,22 metru a na chvíli se dostala na čtvrtou příčku, než ji zase zpátky na páté místo vrátil pokus Polky Ostrowské. A Nikola přes veškerou snahu už na další zlepšení tentokrát neměla. Po měřeném pokusu ve třetí sérii 43,19 metru, přišel nevydařený čtvrtý pokus (31,20 metru). Ještě v páté sérii se Nikola dokázala dostat přes čtyřicetimetrovou hranici (41,52 metru) a závod zakončila křížkem. Tak přejeme Nikole ať se dá brzy zdravotně do kupy a přijďte se podívat na ligu 25. sprna na náš stadion, třeba tam tu padesátku jako první žena z Houštky překoná! 

V průběhu soutěže oštěpařek se na start svého individuálního závodu postavil Kuba Veselý. Kuba letos vůbec neběhá v pohodě i díky problémům z dýcháním a v Krakově tomu bylo nejinak. V závodě mohl jen sledovat záda a jasné vítězství v podání Poláka Mateusze Rzeźniczaka (46,50) a na závodníky na druhém až čtvrtém místě (včetně reprezentačního kolegy Lukáše Hodbodě) měl rovněž větší odstup. V cílové rovince však Kuba bojoval s Maďarem Mátém Együdem o pátou příčku. Maďarovi nakonec zbylo více sil a finišoval jako pátý v čase 48,65. Kuba přes veškerou snahu proběhl cílem šestý čase 48,72. Na úplný závěr programu pak byla na programu tradičně štafeta na 4x400 metrů, kde Kuba s kolegy Jiřím Polákem, Lukášem Hodboďem a Vítem Müllerem vybojovali druhou příčku v čase 3:13,32 za suverénními Poláky. 

A pro úplnost dodejme, že české reprezentační družstvo nakonec posbíralo celkem 376 bodů a skončilo druhé za suverénním domácím družstvem (495). Třetí skončila mladá reprezentace Maďarskay (304) a čtvrtí odjížděli z Krakova mladí Slovinci (162).