Atletika Stará Boleslav

Na přelomu léta se činili hlavně naši vytrvalci a vrhači!

Autor: vh, foto: Zdenek Krchák, zdroj: behej.com, jivak.cz,

Štítky: , , , , , , ,

V dnešních dnech celá atletická veřejnost sleduje probíhající Mistrovství Evropy v Berlíně, ale my se ještě vrátíme k výsledkům našich atletů z konce července a začátku srpna. Franta Doleček se totiž zúčastnil 11. ročníku Zátopkova zlatého týden, byť ho kvůli mítinku Masters Europa Lovosice letos nedokončil. Na neoficiálním Mistrovství Evropy veteránů, jak mítink pořadatelé titulují, kromě něj startovali a zářili ještě Luboš Nováček, Milan Syrovátka a Petr Pekař. A tréninková skupinka Jardy Urbana zakončila krátké soustředění v lesích u Nymburka na Jíváckém osadním krosu a Vašek Jisl zde prokázal velmi slušnou formu celkovým třetím místem.

Jivak Vasek start

20.-27.7.2018 – 11. ročník Zátopkova zlatého týdne - Praha-Stromovka

Na oslavu památného zlatého hattricku Emila Zátopka na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952, se opět sešli vytrvalci ve druhé polovině července, aby zvládli během jediného týdne stejnou nálož. V pátek 20. července začal jedenáctý Zátopkův zlatý týden během na 10000 metrů a mezi účastníky nechyběl ani František Doleček. Ten desítku zvládl v čase 1:21:18,92 a v kategorii mužů do osmdesáti let byl nejrychlejší.

Zatopkova zlata 10 Dolda

O čtyři dny později v úterý 24. července čekala na závodníky stejně jako na Zátopka pětikilometrová distance. Poloviční trať zvládl František v čase 36:26,11 a ve své věkové kategorii byl opět nejrychleším závodníkem. Ve středu 27. července by za normálních okolností Franta startoval i na druhé desítce (přeci jen v jeho věku už je maratón velkým soustem), ale jeho kroky vedly do Lovosic.....

Zatopkova zlata 5 Dolda

28.-29.7.2018 - Masters Europa Lovosice

Do Lovosic na neoficiální Mistrovství Evropy veteránů vydala celkem čtveřice našich nejzkušenějších atletů. Kromě Františka Dolečka se na stadiónu po proudu Labe představili i Luboš Nováček, Milan Syrovátka a Petr Pekař. A všichni kluci si vedli skvěle, když ve všech svých startech připsali medailová umístění. Franta Doleček si dokonce připsal vítězný double a to na hladké čtvrtce, kde v kategorii mužů do 80 let zaběhl nejrychlejší čas 122,03. A stejný počin se mu podařil i na patnáctistovce, kterou tentokrát zvládl v čase 9:20,88. Přemožitele nenašli ani naši vrhači. V zajímavé konkurenci kategorie mužů do 45 let si připsal další letošní šedesátimetrový pokus Luboš Nováček. V celé soutěži byl jediný a tak není divu, že s výkonem 60,05 metru zvítězil. Stejně se dařilo i Milanovi Syrovátkovi, který jako jediný v kategorii mužů do 50 let "přehodil" dvanáctimetrovou hranici a s výkonem 12,28 metru ovládl soutěž s více než sedmikilovým náčiním. Moc pěknou hladkou čtvrtku zaběhl i Petr Pekař, který v zahraniční konkurenci v kategorii mužů do 60 let finišoval jako třetí v čase 63,09.

Sobota 4.8.2018 – Otevřené Mistrovství ČR veteránů ve vrhačském pětiboji - Kolín

První srpnovou sobotu se ve výhni na kolínském stadionu konalo otevřené Mistrovství ČR veteránů ve vrhačském pětiboji. A velmi dobře si s rozlišným náčiním i velkým vedrem poradila Jana Čapková, která mezi nejzkušenějšími ženami obsadila pěkné páté místo s celkovým ziskem 2641 bodů. Nejvíce se jí jako vždy dařilo se čtyřkilovým kladivem, které dokázala hodit nejdále do vzdálenosti 39,12 metrů a také s devítikilovým břemenem, kde zapsala nejdelší pokus 11,06 metru. Výborně se popasovala Jana i se čtyřkilovou koulí, kde zaznamenala výkon 8,23 metru. Tradičně slabšími disciplínami jsou u Jany disk (21,71 metru) a hod oštěpem (17,34 metru).

Sobota 4.8.2018 – 18. ročník Jíváckého osadního krosu - Loučeň

Už v loňském roce zakončila tréninková skupinka Jardy Urbana minisoutředění na Jíváckém osadní krosu. Na trati krosu dlouhé 8,5 kilometru si v sobotu 4. srpna vyzkoušeli svou tempovou vytrvalost a kromě soupeřů museli kluci bojovat i s obrovským vedrem, které zapříčinilo menší účast na závodě a rovněž výrazné zhoršení časů prakticky všech účastníků. To ale vůbec neplatilo o Vaškovi Jislovi který za svým loňským časem zaostal o pouhých 13 vteřin, když cílem proběhl v čase 32:30 jako třetí. A v kategorii mužů do 39 let patřilo Vaškovi pěkné druhé místo. Diviš Vekrbauer v loňském roce nestartoval a tak si při své premiéře připsal velmi solidní čas 36:09. Diviš finišoval jako devátý a v kategorii mužů do 39 let obsadil sedmou příčku. A správným příkladem šel klukům jako už tolikrát i sám trenér. Jarda Urban starší zvládl kros v čase 41:37 a ve své věkové kategorii bral stříbro.

Jivak Vasek cilJivak Divis cil