Atletika Stará Boleslav

Mladí atleti ASB se snaží z Poháru běžeckých nadějí vystrnadit slovíčko "pražských"!!!

Autor: vh, foto: zskounice.cz, behlipovoualeji.cz, bezeckenadeje.cz,

Štítky: , , , , , , ,

Na první závody na dráze stále netrpělivě čekáme a tak výsledkový servis pravidelně plní naši běžci na silničních závodech nebo na přespolních bězích. V sobotu si dali běžci vytrvalci sraz v Praze a mezi účastníky Pražského půlmaratónu nechyběl František Doleček a mezi svými zkušenými vrstevníky si doběhl pro druhé místo. V neděli byl v pražských Modřanech zahájen populární běžecký seriál Pohár pražských běžeckých nadějí (PPBN) a skvělým způsobem do něj vstoupil Šimon Slavík, který v kategorii mladších žáků vypálil všem starším soupeřům rybník a usadil se v čele hodnocení seriálu a navazuje tak na loňský skvělý start Pavla Vindušky v této kategorii!!! Ten se ostatně po přestupu do kategorie starších žáků také neztratil, když vybojoval třetí místo. Na stupně vítězů ještě vystoupali Aurora Tlamichová, Alex Motl a Markéta Veselá. Naši běžci se rovněž činili na Běhu lipovou alejí v Nymburce. Fanda Schoval v hlavním mužském závodě na 10 km v nabité konkurenci vylepšil loňské sedmé místo a vystoupal na bronzový stupínek. Radost svému trenérovi určitě udělali svým výkonem i Vašek Jisl a Vojta Bouřil. A spokojený mohl být trenér na všech frontách, protože Jarda Urban opět  ve své kategorii vystoupal na stupně vítězů.

Simon Slavik na trati

Sobota 7.4.2018 – 20. ročník Pražského půlmaratonu

V sobotu se u pražského Rudolfina sešla pestrobarevný dav běžců, kteří se postavili na start 20. ročníku Pražského půlmaratonu. Mezi nimi nechyběl ani František Doleček. Franta těsně před svými pětasedmdesátými narozeninami opět výrazně pokořil tříhodinovou hranici a s časem 2:46:45 obsadil v kategorii do 75 let druhé místo!!!

Neděle 8.4.2018 – 15. ročník Přespolního běhu nad Modřanskou roklí

Druhou dubnovou neděli se naplno rozeběhl další ročník populárního běžeckého seriálu mládeže Pohár pražských běžeckých nadějí, ve kterém také startuje čím dál více mladých atletů ze Staré Boleslavi. Ti jak se zdá se svými výkony snaží z názvu seriálu vymazat slovíčko „pražských“!! Jedno vítěství, tři druhá místa, jedno třetí a další tři výborná umístění do jedenáctého místa jsou výbornou vizitkou našich atletů a konečným účtem z 15. ročníku Přespolního běhu Modřanskou roklí.

Marketa Vesela stupn vitz

Fanoušci ASB se můžou pomaloučku učit další jméno, které nese příjmení Veselý/á. Mezi benjamínky do 5 let se totiž na start závodu dlouhého 320 metrů postavila Markétka Veselá a hned při své premiéře se předvedla jako rozená závodnice, když cílem proběhla druhá v čase 1:27!!!

Na dvojnásobně dlouhé trati 640 metrů se měřili mladší kluci (8-9let). Na startu nechyběli ani Alex a Jonáš Motlovi. Alex bojoval do konce o vítězství a nakonec v neuvěřitelně dramatickém finiši vpadl do cíle druhý v čase 2:15. Moc pěkně zaběhl i Jonáš, který finišoval na šesté příčce v čase 2:22.

Mezi staršími kluky (10-11 let) startoval další z klanu rodiny Motlových Eliáš. Eliáš se dlouho v nabité konkurenci pral o stupně vítězů, ale nakonec mu to jen těsně nevyšlo. Do cíle závodu dlouhého rovných 1000 metrů doběhl na čtvrtém místě v čase 3:30.

Stejně dlouhá trať jako na starší kluky čekala i na mladší žákyně (12-13 let). Mezi třicítkou závodnic jsme měli hned dvojí zastoupení. A výborně se po přestupu do mladších žákyň předvedla Aurora Tlamichová, která v neděli nestačila pouze na jedinou soupeřku a v čase 3:38 si doběhla pro druhé místo. Jen těsně za bodovanými pozicemi na jedenáctém místě skončila pravidelná účastnice závodů PPBN Lucka Pastyříková, která finišovala v čase 4:04.

Simon Slavik stupn

Lepší začátek po přestupu do kategorie mladších žáků si nemohl přát Šimon Slavík. Mezi kluky ročníku 2005 a 2006 nepatřil mezi nejstarší a přesto všem konkurentům vypálil na trati dlouhé 2000 metrů rybník. Šimon diktoval tempo celého závodu a i přesto, že se v závěru někteří ze soupeřů dotahovali, vítězství v čase 7:31 už si uzmout nenechal.

Velmi zvědaví jsme byli i na to, jak si povede po přestupu do kategorie starších žáků (14-15 let) Pavel Vinduška, který v loňském roce opanoval kategorii mladších žáků a vinou nemoci přišel o dosavadní vrcholy sezóny. A Pavel si i proti starším soupeřům vedl velmi dobře, protože do cíle závodu dlouhého 2900 metrů doběhl na výborném třetím místě v čase 11:22!!!

Pavel cil4

Neděle 8.4.2018 – 23.ročník Běhu lipovou alejí - Nymburk

Protože mladí atleti dali přednost PPBN, do Nymburka na tradiční závod Běhu lipovou alejí se vydali pouze účastníci hlavního závodu na 10000 metrů. Od úplného počátku byl na čelních pozicích vidět Fanda Schoval, který si v průběhu celého závodu kontroloval třetí příčku a na ní nakonec v čase 34:01 proběhl cílem.

Nymburk Fanda3

V nabité konkurenci si vedl velmi dobře i junior Vašek Jisl, který cílem proběhl na pěkném třináctém (v kategorii do 39 let na sedmém) místě v čase 35:50. Třicátý nejrychlejší čas dne zaběhl další z našich juniorů Vojta Bouřil (39:20).

Nymburk Vasek

A spokojený (nejen) s výkony svých svěřenců mohl být i Jarda Urban starší, kterému uběhnutí deseti kilometrů zabralo tentokrát čas 45:37 a v kategorii do 69 let skončil rovněž třetí!!!

Nymburk Jarda na trati